Mlynářský synek Honza (J. Vondráček) se vydal do světa hledat nevěstu. A když v černém lese dostal službu u čaroděje (J. Kemr), našel tam i uvězněnou Barušku (N. Konvalinková), kterou si hodlal zlý dědek vzít za ženu. Honza milou Barušku vysvobodil, získal kouzelný ubrousek a ještě pomohl třem bratrům s jejich kouzelnými dary. (Česká televize)

otík

Pěkná pohodová pohádka s pár nezáživnými, ale nikterak špatnými písničkami. Jinak děj je jednoduchý a přímý úměrně minutáži a zaujme spíše malé děti, pro dospělé spíš nostalgická vzpomínka na tradiční staré české kulisové krátké pohádky. ()

Mylouch

V pohádkově tvorbě příjemně obyčejné oživení civilní stylizací role Honzy, navrch hezky zvládnuté ženské role, Kemrův dědek a vypravěč ze starých časů Kovářík. Písničky, přestože postrádají výraznější styl, neurážejí (to opravdu zpívá sama Konvalinková nebo kdo ?!), škoda občas horší srozumitelnosti v místech, kde není důvod. ()

vitekpe

Dalsi fajnovy pohadkovy retro zazitek. Jako by to bylo dneska... Kovarik, zaporak Kemr (klic) a krasna Nada. Vondracek mi nevadil, a celkem ani jeho pisnicky....nostalgie prevazuje. ()

LEATHERFAC

Docela v pohodě pohádka, nebejt těch nudných zpívánek - muzikálové pohádky mě děsně prudí vždycky. Čest vyjímkám jako Zlatovláska nebo Šíleně smutná princezna... Tohle ten případ ale není bohužel. ()

EKLEKTIK

"Páni, já mám hlad. Nějak mi při tom spaní vytrávilo." Televizní studiový pohádkový muzikál s Naďou Konvalinkovou, za kterou zpívala Helena Vondráčková? ()

Wishkah

Jednoduchá, nenáročná, pohodová studiová pohádka s písničkama. To je vcelku to jediné co se dá říct. Je to pohodička na nedělní odpoledne ()

waits

Tuhle fajn pohádku drží hlavně Jiří Vondráček (v té době člen skupiny Marsyas) se svými nápaditými popěvky (Mlýn klape svou) a pak taky trio loupěžníku. Ubrousku, prostři náám! ()

Kolssteyn

Taková tumpachová pohádka, kterou zachraňuje pouze to, že věděla kdy přestat. Pravda, mlejn tam byl, ..ale není to málo Antone Pavloviči? o.O ()

PavelZava

Buchta makovaná, vklouzla sama vskutku do žaludku, buchta makovaná první, druhá, šestá, z máminýho těsta všechno skončí kde ? ... Jak se mohu usmívat ty zvědavý … chcem být naší louce blíž ... písně Jiří Vondráčka jsou skvělé i po letech. Nádherná pohádka ... František Kovařík .... nádherné ()

Pitryx

Joooo, pohádka mého mládí, ti tři bráchové nemají chybu. Hlavně pan Jandák. Ono to sice naprosto ztrácí nit, má to špatnou návaznost a ta hudba je prostě děs. Přesto se na ni mohu koukat opakovaně. ()

ostravak30

Docela jednoduchá pohádka, ale dobře obsazená. Ani dekorace mi tentokrát nevadí, vypadají slušně. Už jsem ale mnohokrát říkal, a v tomto smyslu se budu opět opakovat, že základem pohádek je vždy kvalitní hudba. A ta je tady velmi lahodící uchu. ()

Danulinda

Tato pohádka mě velmi zklamala. A není to jen proto, že se zde víc zpívá, než hraje, a že skladby jsou kvalitou velmi slabé, je to především katastrofálním výkonem hlavní postavy. Zatímco ostatní jsou opravdovými herci a role jim divák uvěří, tak panu Vondráčkovi člověk "nespapá" ani jedno slovo, jelikož z jeho strany to není hraní, ale přednes, četba či jak to jinak nazvat; jeho neherecký výkon je tudíž naprosto trapný a kazí svým kolegům celé dílo. Holt i mistr tesař (jinak skvělý režisér Adamec) se někdy utne. ()