Trenérka

Divoké mačky

Divé mačky

Komedie / Sportovní

USA, 1986, 106 min

Další film, kterému jsem se hodně dlouho vyhýbala a teď jsem ráda, že jsem ho viděla. Bylo v něm všechno to, kvůli čemu jsem na něj házela bobek – úplně klasický příběh odvážný trenérky a citlivý mámy, banda buranů proměněná v hrdé bojovníky a nevlastní syny svého kouče v sukni atd. Prostě normální americká limoška, tak jak jsme předpokládali. Navíc to tušení, že už jsem to někdy viděla.. Jenže ono mi to tentokrát docela hodně dalo. Asi ta odvaha, bojovnost, kuráž, tvrdost vs. citlivost, víra v to dobrý, co v nás je, bla bla bla. Zřejmě ted vypadám jako sentimentální kráva – ve srovnání s ostatními hodnoceními, ale já přesně tohle vyhledávám čím dál častějš a mnohem intenzivnějš než dřív. I ve filmu. A tady jsem to dostala.(13.4.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $26,285,544Tržby Celosvetovo $27,000,000(15.5.2010)

"Vy jste jim ukradli kozu, sakra ??" - "Edwards !!" - "Edwards ?? Říkáte jí Edwards ??" - "Edwards !! Ředitel Edwards !! Dobrý den, pane !!" ;)(9.7.2015)

Goldie svojí úlohu trenérky zvládla skvěle, ale i tak to nestačilo na to, aby ten filmy dokázala vytáhnout z průměrných končin na něco víc. První polovina byla docela zajímavá, malá blondýnka se potácí s několika obrovskými, urostlými chlápky a chce je trénovat, to se jim samozřejmě nelíbí a tohle mě bavilo, bylo vtipné sledovat Goldie, jak se snaží vyrovnat se všemi těmi naschvály, ale druhá polovina už nebyla o ničem, co by mě bavilo nebo zaujalo a spíše jsem se nudila.(12.7.2016)

Film ze sportovního prostředí. Z Goldie Hawn se stane trenérka fotbalového mužstva a aby to neměla jednoduché, tak ji kluci ze začátku vůbec neberou. Jak by mohla ženská být trenérkou fotbalového týmu? Také jí zpříjemňuje život její bývalý manžel.(11.12.2008)