Trenérka

Divé mačky

Komedie / Sportovní

USA, 1986, 106 min

• Orlau32

Je to film mládeži od 12 let přístupný. Jsem na rozpacích... tolik sprostých slov a vulgarit jsem ještě v žádném filmu pro mládež neslyšela. A pak odkud to ty děti mají, proč jsou tak drzé a sprosté. Nepomůže sdělení, zda byla Goldie HAWN dobrá nebo špatná, celý dojem smaže pár vulgárních slov, za které by se u nás ani dlaždič nemusel stydět.(5.9.2008)

• Terva

CITÁT - Hráči amerického fotbalu musí být tvrdí, rychlí a zcela nemilosrdní ke svým soupeřům. A právě před takové muže se rozhodla postavit Molly McGrathová, protože chce naplnit svůj životní sen a vůbec nemyslí na to, že by se nejspíš stala první trenérkou mužstva amerického fotbalu. Hráči Central High Wildcats však Molly připraví kruté přivítání. Nejdrsnějším způsobem jí dávají najevo, že si představují úplně jiného trenéra. Molly sice nemá ani trochu autority, ale nechybí jí odvaha, aby se během jednoho tréninku utkala se všemi hráči najednou.(17.5.2011)

• -marti-

Začátek mě nezaujal - klasické východisko: příšerná škola, nemotivovaná děcka a nová, odhodlaná trenérka. Ani po půlhodině to nebylo lepší. A po scéně s novým účesem dcery jsem to ukončila definitivně, naprosto otřesný dabing už jsem nedokázala dál snášet. Ale i v originále bych si to asi nechala maximálně jako kulisu v naději, že se třeba objeví nějaká vtipná scénka či aspoň maličký gag. Budiž, jednou jsem se pousmála - při scéně s kozou.(8.7.2015)

Další film, kterému jsem se hodně dlouho vyhýbala a teď jsem ráda, že jsem ho viděla. Bylo v něm všechno to, kvůli čemu jsem na něj házela bobek – úplně klasický příběh odvážný trenérky a citlivý mámy, banda buranů proměněná v hrdé bojovníky a nevlastní syny svého kouče v sukni atd. Prostě normální americká limoška, tak jak jsme předpokládali. Navíc to tušení, že už jsem to někdy viděla.. Jenže ono mi to tentokrát docela hodně dalo. Asi ta odvaha, bojovnost, kuráž, tvrdost vs. citlivost, víra v to dobrý, co v nás je, bla bla bla. Zřejmě ted vypadám jako sentimentální kráva – ve srovnání s ostatními hodnoceními, ale já přesně tohle vyhledávám čím dál častějš a mnohem intenzivnějš než dřív. I ve filmu. A tady jsem to dostala.(13.4.2008)

Viem, že odo mňa asi nie je správne aby som tento film hodnotil, keď som ho nevidel celý, ale celkom sa mi zapáčil. Mladá Goldie Hawn, ktorá sa mi až v ďalších filmoch sprotivila tu bola celkom milá. A slovenský dabing bol vynikajúci. S prepáčením, prekladateľ to urobil skutočne dobre: ch**ovalo a ku**ilo sa naozaj pekne! Snáď sú teraz tí vulgárni idioti, ktorím chýbalo tvrdé slovo spokojný. V slovenskom znení: ZUZANA SKOPÁLOVÁ, VLADIMÍR KOBIELSKÝ a počuli sme aj SOŇU ULICKÚ či PETRA JAMRICHA.(31.1.2010)