Steffen, německý student archeologie, najde při jednom archeologickém výzkumu v Jeruzalémě kostru člověka, starou více než dvatisíce roků. Obsah pytlíčku, který se našel hned vedle kostry, však zmátl nejen Steffena, ale i celý tým zkušených archeologů. Našel se v něm list se záhadným písmem a návod na obsluhu videokamery, která se však začne vyrábět až za tři roky. Na základě těchto zjištění se Steffen domnívá, že našel kostru člověka, který cestoval v čase. Myslí si, že tato osoba nasnímala videokamerou Ježíše. O pravdivosti Steffenovy hypotézy svědčí i několik dalších důkazů. Ale je skoro nemožné, aby mladý student přesvědčil zkušené archeology, a proto hledá důkaz v dopise, který se našel spolu s kostrou... (oficiální text distributora)

jopal

Napad to zly nebol, ale bol zabity prihluplym spracovanim, slabimi hereckymi vykonmi a k trapnych akcnym scenam sa radsej nevyjadrim. ()

japekli

Tohle jsem viděl dřív než "šifru" a líbilo se mi to daleko víc. A i když německou produkci nemusím, dalo se koukat i přes jejich typickou utahanost děje a pro mě je bonus, že film natočili dřív než Amíci Leonarda". ()

kacer4

Na dobrej kostre príbehu je nacápaná chabá hmota. Začiatok veľmi sľubný s veľkou dávkou zvedavosti a menšou dávkou napätia. Čím ďalej tým viac sa postupne začalo odbáčať od hlavnej pointy a film sa zmenil na nekonečnú a nudnú nahánačku. K záverečnému rozuzleniu to opäť trošku chytilo dych. Film mohol mať kľudne len nejakých 90 minút. ()

štěpule

Film nemůžu hodnotit, protože jsem ho neviděla, ale můžu ohodnotit knížku, podle které je natočený - Video s Ježíšem. Je výborná a napínavá, doporučuji si ji přečíst. ()

Le6n

Príjemné prekvapenie v podobe nemeckého TV filmu znie asi ako blábol, ale nie je. Zaujímavá zápletka (veľmi podobnú rozpracovali I. Fiľová a M. Pilcerová do pôvodného slovenského komiksu Nepredvídaná minulosť už v roku 1990, http://komiksarchiv.blogspot.com/), solídne spracovanie s vyváženým pomerom akcie a dialógov, adekvátny posun deja vpred, dobré herecké výkony (Matthias Koeberlin je 'obyčajný hrdina', ktorý si ide za svojím cieľom, aj keď občas tvrdo narazí a dostane do držky, krásna Naike Rivelli tomu dodáva správne erotickú iskru) - to všetko sa mi spojilo do príjemného celku, pri ktorom som sa ani chvíľu nenudil. Vyvrcholenie (to filmové :))) bolo príjemne mrazivé a veľkolepé, je keď čiastočne predvídateľné. Kiežby aspoň polovica mainstreamových hollywoodskych blockbusterov dosahovala týchto kvalít! ()

Nathaniel8

Trochu Šifra mistra Leonarda, ale v německém provedení. Když bych to měl finálně ohodnotit, tak celkem milé překvapení. Jen ten konec je trochu přitažený za vlasy. ()

Nick321

Nedoceněný akční sci-fi film, který rozhodně není žádnou obdobou Indiana Jones, kde se o hlavního hrdinu nemusíme bát, protože z každé situace bezpečně vyvázne. Tady není jisté, kdo z protagonistů z příběhu vůbec přežije, protože v sázce je mnoho. Hraje se o videokameru, na které by mohl být natočený Ježíš a církev se bojí o svou moc. Dalším hráčem je zde záhadný miliardář John Kaun, jehož úmysly jsou nejasné, jeho bodyguardi všudypřítomní a není jisté, kdo pro koho pracuje, zdá se jako by hlavní hrdiny příběhu všichni chtěli zavřít či zastřelit. Pěkně vymyšlený příběh, zajímavé charaktery, nechybí zde akce, skvěle nazvučené, výborná volba prostředí. ()

Viking69

Mihave si na to pamatuju .. doufam ze to jeste nekdy uvidim abych tu mohl napsat vic. Kazdopadne mi vubec dalo chvili nez sem nasel jak se tenhle serial jmenoval ;) ()

Emil69

Německá provenience mi obvykle nedělá dobře na žaludek ale tento film se mi zamlouval hned od začátku, jak se proboha dostal návod na digi kameru od SONY k 2000 let starý kostře toť otázka... Trochu to bylo přetažené a závěrečná přestřelka kdy pálili do jeepu těžkými kulomety bezmála 5 minut z vrtulníku byla jak vystižená z Cééčkových akčních filmů ale protože jsem byl zvědav co je na tý kameře a tak jsem do konce vydržel a byl tam ten koho jsem čekal :o) Závěrem musím konstatovat, že na němce to bylo velmi slušné tedy pokud to porovnám s blábolem Kobra 11 ()

madline24

Nuda, šeď a děsné herecké výkony. Přítom nápad skvělý a dal by se z něj podle mě dostat slušný film, v tomhle případě se to celé utopilo ve zbytečně dlouhé stopáži a scénách o ničem (víceméně celý první díl). Druhý díl měl podstatně svižnější tempo, i tak byl potenciál námětu hodně nevyužitý. ()

duch

Nejzajímavější film mých posledních dní. Velice dobrá zápletka. Dokud po hlavním hrdinovi nezačnou jít křesťanští fanatici, tak nevíte, na čem jste. Film je plný super "epes-rádes" scén. Podle přírodních zákonů nemožně, ale i přesto výborné ztvárnění cestování v čase (nemůžeme duplikovat věci, takže je vlastně cestování v čase nereálné). Scéna, kdy byl hlavní hrdina mučen mi trochu připomínala film Hostel, ale jinak cajk. Na tomto filmu mi vadí uspěchanost a občasná zmatenost příběhu. Pořád se nikam běhá a přátelé odpadávají jeden po druhém... I přes větší či menší nedostatky je to zatím nejlepší německý film, co jsem viděl. ()

007David

I když se 99% děje odehrává v současnosti, vše se točí kolem jedné cesty v čase zhruba o 2000 let zpátky. Souvislost se začátkem našeho současného kalendáře a vznikem křesťanství není náhodná. Naprosto úžasný námět mi pokazilo ,,hollywoodské" zpracování německých filmařů. Někdy naprosto nesmyslné scény plné násilí, které film úplně zbytečně prodlužují a krásný děj zdržují. Scéna, když věznitel praví ,,já vím, že už jsi mi řekl všechno, teď už tě chci jenom slyšet křičet" a pak 5 minut není vidět nic jiného než zbytečné a nesmyslné týrání hlavního hrdiny, tak to celkový dojem filmu opravdu pokazilo. Kdyby vynechali tyto umělé a zbytečné násilné scény, tak ze dvou dílů mohl být jen jeden, ale za to úžasný celkově. Přesto se jedná o tak kvalitní námět, že film určitě doporučuji. Já sám jsem to vyřešil tak, že jsem se v současné době naučil zpracovávat filmy na počítači a všechny zbytečné násilné scény si vystřihnu a budu mít z toho báječný film. ()

zmirix

Filmu se dá mnohé vytknout.Je to takové televizně levné,chvílemi se vám některé záporné postavy téměř pletou,protože jsou nevýrazné,trochu klišé,trochu patosu,romanticky naivní jednání postav je nerealistické.Přesto všechno mě zajímalo jak to dopadne.Oceňuji odvahu tvůrců toto téma vůbec zfilmovat a proto dávám 4 hvězdy. ()

Gattolino

Tento film je vcelku příjemné vidět. Ano, některé dialogy jsou možná k pousmání a některé scény taky. Ale rozhodně mne to pobavilo více než těmi nejotřelejšími klišé protkaný Indiana Jones. Zápletka má jednu velkou kvalitu - má logické a nijak do ztracena nevyšumělé vyústění, což je občas docela vzácnost. I když při výkřiku "pojedeme spolu do minulosti" diváka může trapností trochu až zamrazit, některé scény jsou naopak docela působivé. A dvě největší přednosti díla? Autentické záběry z Jeruzaléma a půvabná Naike Rivelli. ()

drovi

Mám rád filmy s časovým paradoxom a o cestovaní v čase. Nemcom sa podarilo celkom slušné televízne dielo, ktoré človeka prinúti aj rozmýšľať. Celkom dobrý nápad a bolo to aj napínavé. ()

vlcekmirek

Nebudu opakovat stokrát napsané, že na Němce je to ... blablabla. Mi se ta zápletka líbila moc, film byl sice překombinovaný a trochu se vlekl, ale měl jistou logiku a uvěřitelné emoce hrdinů. Hlavní hrdina byl nečekaně a celkem náhodou zatažen do dění kolem církevních tajemství a kolem něj se rozpoutalo peklo. Milionář se snaží získat výsledky své budoucí investice a jde si za svým takzvaně ,,hlava nehlava". No a svatá církev se snaží vše, co by mohlo její postavení ohrozit, ututlat a zničit a kolem padají hlavy. Taková témata přitáhnou spousty diváků, včetně mě.  Jen jedna výtka. Vím, že v žánru sci-fi a tajemna nesmím bazírovat na logice a detailech, ale přece jen jedno mi tam na konci nesedělo. Kdo neviděl, ať nečte dál, následuje spojler: Jestliže se milionář na konci dozví, že neuvidí žádnou nahrávku živého Krista, proč později vyšle cestovatele časem do minulosti? Už předem přece ví, že se výsledku nedočká... ()