Do malého vánočně vyzdobeného městečka přijíždějí Caroline a Lloyd Chasseurovi, kteří se neustále hádají a vyčítají si, co můžou. Před sebou mají další úděsné vánoční svátky. V domě je přepadne zloděj Gus, který má za sebou zpackanou loupež a potřebuje se někde ukrýt. Velmi brzy Gus lituje, že si vybral právě jejich dům. Neustálé hašteření ho dohání k šílenství a ke všemu ještě přijíždí na štědrovečerní večeři banda stejně nesnesitelných příbuzných: nenapravitelný syn Jessie, který na vojenské škole terorizuje učitele, Lloydova snobská matka Rose a jeho bratr s rodinou. Ve víru událostí musí Lloyd a Caroline předstírat, že je všechno v pořádku, a představit zloděje jako svého manželského poradce doktora Wooa. Zatímco venku policie Guse zuřivě hledá, trpí nešťastný zloděj u příšerně nechutné večeře a směšných vánočních zvyků. Rozdávání dárků není o nic veselejší. Přesto všechno je to právě Gus, jehož přítomnost přiměje Caroline a Lloyda, aby si uvědomili, že se mají rádi. (TV Nova)

Daves97

-,,Máte problémy se sexem?'' + ,,...ehm...je to takové divné...trvá to asi tak dlouho, jako by jste si dělal capuccino...'' ()

v.indruchova

Sice se zde používá hefec sprostech slov, to znamená, že to není pro děti, ale já si to užila. A najdete zde i poučení, tak co si víc přát. Odstrašující rodina, poučme se z toho. ()

pirate

Několik dobrých vtipů se našlo, nejlepší byl film ze začátku, pak už trochu ztrácel grády, ale překvapivě se do toho často dostával zpět. Nejvtipnější bylo neustálé dohadování hlavní dvojice (Davis, Spacey). Taková ne příliš legrační oddychovka, u které se však dá alespoň párkrát zasmát. 60%. (65% za tu hlavní dvojici.) ()

MrJoda

No, komedií bych to nazývala asi dost opatrně a to jenom velmi důvěrně v bandě osvědčených tuplovaných ostřílených cyniků, protože to je opravdu dost ostré. Každopádně je to neskutečně osvěžující drama u kterého se člověk chechtá i když nechce. A herecké výkony úplně všech jsou naprosto geniální. ()