Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do malého vánočně vyzdobeného městečka přijíždějí Caroline a Lloyd Chasseurovi, kteří se neustále hádají a vyčítají si, co můžou. Před sebou mají další úděsné vánoční svátky. V domě je přepadne zloděj Gus, který má za sebou zpackanou loupež a potřebuje se někde ukrýt. Velmi brzy Gus lituje, že si vybral právě jejich dům. Neustálé hašteření ho dohání k šílenství a ke všemu ještě přijíždí na štědrovečerní večeři banda stejně nesnesitelných příbuzných: nenapravitelný syn Jessie, který na vojenské škole terorizuje učitele, Lloydova snobská matka Rose a jeho bratr s rodinou. Ve víru událostí musí Lloyd a Caroline předstírat, že je všechno v pořádku, a představit zloděje jako svého manželského poradce doktora Wooa. Zatímco venku policie Guse zuřivě hledá, trpí nešťastný zloděj u příšerně nechutné večeře a směšných vánočních zvyků. Rozdávání dárků není o nic veselejší. Přesto všechno je to právě Gus, jehož přítomnost přiměje Caroline a Lloyda, aby si uvědomili, že se mají rádi. (TV Nova)

(více)

Recenze (65)

PlayEasy 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná krimikomedie s výbornými herci, odsýpajícím dějem a skvělou atmoškou, která dá skvěle naladit na vánoční "poklidnou" rodinnou atmosféru. Holt vše tu funguje jak má a je jen škoda, že tento film (jako jeden z mnoha) upadl v dnešní době v zapomnění, protože naše další velká vánoční klasika je na světě a Nezvaného hosta si dáme v budoucnu ještě několikrát znovu :-) 80% ()

kubilov 

všechny recenze uživatele

Do alespoň slušného průměru tuhle nepříliš zábavnou vánoční taškařici s neskutečně dementním zlodějem Denisem Learym vytahují možná tak parádní manželské hádky Judy Davis a Kevina Spaceyho. Nezvaný host je maximálně návodem jak nestrávit Vánoce a pro fanoušky i zajímavým pohledem na Kevina Spaceyho, jenž se stal slavným až rok po tomto filmu. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Myslíte si, že vaše rodina není normální a že u vás máte ty nejhorší Vánoce na světě? Pak se rozhodně podívejte na film Nezvaný host, který ukazuje Štědrý večer z tak trochu jiné perspektivy. Ústředními hrdiny je manželský pár, který má před rozvodem a na Štědrý večer je unese ozbrojený lupič, po kterém již důsledně pátrají policejní složky. Ukryje se tedy v domě těchto manželů, jenže to neměl dělat. Copak o to, dva rozhádané manžele by s trochou námahy snadno zvládnul, ale když se k tomu přidá jejich syn, který zřejmě směřuje k dráze kriminálníka, a rodina z mužovy strany, kteří všichni mají mezi sebou mnoho nevyřčeného, tak by z toho hráblo i protřelejším kriminálníkům. Tenhle vánoční film mě zaujal a odboural především svou originalitou, já osobně jsem tedy ještě neviděl žádný vánoční film, kde by bylo tolik nenormálních lidí a kde jediným normálním hrdinou je vlastně záporák. Zkrátka se jedná o jakousi vánoční absurdní komedii, která je vtiponá, která je originální, která je zajímavá a která je vhodná pro každého, kdo nechce o Vánocích koukat na rozjuchané vánoční rodinné komedie. V tomhle filmu má nějaké problémy snad úplně každá postava a v tom je tenhle film krásný a netypický. Jednoznačně se jedná o jeden z těch zajímavějších a zapamatovatelnějších vánočních filmů, a i díky úžasným hereckým výkonům nakonec uděluji nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Vánoce jsou svátky klidu a pohody… zkuste to pronést v domácnosti Chasseurových, se zlou se potážete. Tedy, spíše na vás někdo pod pohrůžkou zabití zařve, ať držíte hubu, kterou vám někdo jiný oblepí lepící páskou. Někdy to prostě nevyjde, nervy se vylijí, koncentrace napětí ve svátečně rozladěném ovzduší překročí dlouho ignorovanou mez a vyhlídka servilního klábosení v semknutém rodinném kruhu bere roha. Občas je na druhou stranu fajn, když pod nátlakem vnější síly dojde k reorganizaci dlouho zavedených pořádků a táta pro zpestření rozmlátí vánoční stromek, zatímco babička hledá argumenty, kterými by obhájila svou plastickou operaci. Z přisednutí nezvaného hosta k domácímu stolu může vzejít všelicos, v tomto případě zdařilá komedie do vánoční nepohody, která mnohým pomůže obrnit se předem. Nikdy nevíte, jestli nepřijde na přetřes téma vyvolávají třeba u strýce prudce alergickou reakci. Námět by mohl být ještě zajímavější jako divadelní tragikomedie tří postav. 75% ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie. Hádky Judy Davis a Spaceyho mají správný grády a Leary s hláškama jenom perlí. Dialogy jsou povedený, takže je pořád čemu se smát. Tohle u mě už nějak patří ke svátkům. Pomalu bych dal i pět. -"Your present is a giant fucking canon. And you're gonna crawl in it. Then I'm gonna get two pounds of gunpowder and I'm gonna shoot you right out of Jersey! And then I'm gonna drive to Jersey, and pick up all the parts of your body and put them in a plastic bag. Then I'm gonna drive to my house with you in the bag and toss you into the fireplace. I'm gonna get my glass of whiskey and watch the Charlie Brown special with your ashes burning in my fucking house!" ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama