Nezvaný host

Hostile Hostages

Nezvaný hosť

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1994, 92 min

Na dialozích postavená komedie, nutno dodat, že právě díky jim je to tak dobré a nápadité. K tomu napomáhají herecké výkony, jak rozhádaného manželského páru, tak zlodějíčka Denise Learyho, na kterého jsem se obzvláště těšil. Probíhá to nezávisle na čas a hezky se na to kouká a to je pro mě základní kritérium, který dělá tuto komedii tak dobrou a zajímavou. K tomu od režiséra, který se velice přátelil právě s Denisem Learym a jeho kariéra právě měla na vzestupu. --- Víte madam, nejradši bych Vás pověsil do průvanu - Vy myslíte za koule?(10.8.2007)

Nevěřím na terapeuty, psychology a manželské poradny. A tahle komedie je báječná. Nejlepším terapeutem a manželským poradcem je tady špičkový, velice pragmatický zloděj. Kevin Spacey je úžasný, jeho manžel nemá chybu, je k sežrání a Judy Davis je rovněž skvělá manželka. Zkrátka, takový normální manželský pár v docela slušné manželské krizi. Cokoliv řekneš a uděláš, je blbě.(25.5.2015)

K tomuhle filmu jsem se dostal díky Denisi Learymu. Jeho Rakovinu nevyléčíš mě pobavilo jako už dlouho nic a řekl jsem si, že tenhle chlápek by nehrál v kdovíjaké kravině. Nelitoval jsem! Je to fakt moc hezké, přiměřeně černé, plné hlášek a hlavně po čertech dobře zahrané od všech zúčastněných. Jedna z nejlepších vánočních komedií.(10.8.2007)

Vánoce jsou svátky klidu a pohody… zkuste to pronést v domácnosti Chasseurových, se zlou se potážete. Tedy, spíše na vás někdo pod pohrůžkou zabití zařve, ať držíte hubu, kterou vám někdo jiný oblepí lepící páskou. Někdy to prostě nevyjde, nervy se vylijí, koncentrace napětí ve svátečně rozladěném ovzduší překročí dlouho ignorovanou mez a vyhlídka servilního klábosení v semknutém rodinném kruhu bere roha. Občas je na druhou stranu fajn, když pod nátlakem vnější síly dojde k reorganizaci dlouho zavedených pořádků a táta pro zpestření rozmlátí vánoční stromek, zatímco babička hledá argumenty, kterými by obhájila svou plastickou operaci. Z přisednutí nezvaného hosta k domácímu stolu může vzejít všelicos, v tomto případě zdařilá komedie do vánoční nepohody, která mnohým pomůže obrnit se předem. Nikdy nevíte, jestli nepřijde na přetřes téma vyvolávají třeba u strýce prudce alergickou reakci. Námět by mohl být ještě zajímavější jako divadelní tragikomedie tří postav. 75%(17.9.2011)

Do alespoň slušného průměru tuhle nepříliš zábavnou vánoční taškařici s neskutečně dementním zlodějem Denisem Learym vytahují možná tak parádní manželské hádky Judy Davis a Kevina Spaceyho. Nezvaný host je maximálně návodem jak nestrávit Vánoce a pro fanoušky i zajímavým pohledem na Kevina Spaceyho, jenž se stal slavným až rok po tomto filmu.(20.10.2014)

• - Spoiler: Gus (Denis Leary) vystřelí za celý film pouze jednou, a to aby umlčel požární detektor. (aluna)