Nezvaný host

The Ref

Nezvaný hosť

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1994, 92 min

Do alespoň slušného průměru tuhle nepříliš zábavnou vánoční taškařici s neskutečně dementním zlodějem Denisem Learym vytahují možná tak parádní manželské hádky Judy Davis a Kevina Spaceyho. Nezvaný host je maximálně návodem jak nestrávit Vánoce a pro fanoušky i zajímavým pohledem na Kevina Spaceyho, jenž se stal slavným až rok po tomto filmu.(20.10.2014)

Celkom zaujimava rodinna terapia so sympatickym zlodejickom ako hlavnym terapeutom. Obsadenie je skvele a ustredna trojka predvadza zabavne vykony. Bohuzial scenar nie je az tak vynaliezavy a mohlo to byt este o stupen vtipnejsie. Ted Demme mi az na jednu stastnu vynimku vzdycky pripadal ako tuctovy rutiner a tak aj tento film je len slusny nadpriemer na jedno pozretie. 6/10.(12.10.2015)

K tomuhle filmu jsem se dostal díky Denisi Learymu. Jeho Rakovinu nevyléčíš mě pobavilo jako už dlouho nic a řekl jsem si, že tenhle chlápek by nehrál v kdovíjaké kravině. Nelitoval jsem! Je to fakt moc hezké, přiměřeně černé, plné hlášek a hlavně po čertech dobře zahrané od všech zúčastněných. Jedna z nejlepších vánočních komedií.(10.8.2007)

Kdo by byl řekl, že je na Štědrý den dostatečnej pech chtít vykrást dům nástrah postaršího Kevina McCallistra, být polit kočičími chcankami a obtisknout svůj ksichtejk do záznamu, aby mohl, nebýt profesionální policejní práce, následně být populárnější než ten Santův, je na omylu. Chudák zlodějíček musí jako rukojmí ještě navíc zajmout pár, co se rafe jak jeho vlastní rodiče. A kdo by tušil, že být pod pohružkou násilí uvězněn ve vlastním domě (který si, jako vše, nárokuje tchyně), může Vánoce k svátkům klidu a míru paradoxně přiblížit víc, než rutinní večeře v kruhu rodinném? Bůhvíproč celkem neznámá konverzační komedie, která má drajv a stává se mým novým milým Vánočním filmem.(27.12.2013)

Fajn pohodová podívaná, ke které jsem se dostala díky Kevinovi, jinak by mně asi Nezvaný host proklouzl mezi prsty. Byla to spíš komedie s hořkou příchutí se skvělými hláškami a bezvadnou nosnou manželskou dvojkou doplněnou pro mě zatím neznámým Denisem Learym. Pár hluchých míst jsem sice zaregistrovala, ale jinak jsem se touhle vztahovou konverzačkou báječně bavila.(24.5.2013)

• - Spoiler: Gus (Denis Leary) vystřelí za celý film pouze jednou, a to aby umlčel požární detektor. (aluna)