Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Závodu skrze USA se účastní ty nejroztodivnější postavy. Od holek v minibusu, přes profesionální závodníky, mafiány a zabijáky, po milionáře s milenkou či hlavního hrdinu nazývaného Coy 'Cannonball' Buckman. Ten jedinný dodržuje nepsané tradice závodu a nepoužívá nefér taktiky, o to více se stává terčem podrazů svých soupeřů. I tak je však jasným favoritem a všichni to ví. Obhájí skutečně svůj titul? (Flipnic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Typická New World Pictures bejkovina o nesmyslném automobilovém závodu, v němž byste logiku hledali snad jen lupou. Nicméně opravdovým zpestřením tohoto snímku jsou drobné nuance v obsazení vedlejších rolí - vedle typických herců z produkční dílny Rogera Cormana je zde právě Corman v roli státního návladního, režisérská dvojice Allan Arkush a Joe Dante jako dva mladí automechanici a Jonathan Kaplan jako pumpař. Největší lahůdkou je ovšem krátká scéna mafiánského mítinku, v níž sám režisér Paul Bartel obědvá kyblík z KFC s Martinem Scorsesem a Sylvesterem Stallonem. Zábavná taškařice, která sice zaostává za předchozím Bartelovým filmem Death Race 2000, přesto stále skvěle baví. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Dějově žádná sláva, že. Ale co se týká vybraných vozů a tím, co vše se tam s nima dělá, to je lahoda pro oko. Ono jen koukat na ty parádní silné káry je slast, ale když k tomu přidáme řemeslně vychytané kaskadérské kousky, nejde to neocenit. Myslím, že i Tarantino se tím nechal inspirovat. Je to prostě takovej možná zapomenutej, ale klenot... a skok přes nedostavěnej dálniční nájezd je myslím kopírovanej hned v několika filmech. Za ten děj a naivitu něco musím strhnout, ale jinak spokojenost. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Za prvé, na svůj věk se jedná o naprosto excelentní Béčko, u kterého jsem si fakt odrelaxoval. Tak pohodovej, ale dobrej film jsem už dlouho neviděl. Vůbec nechápu, že v roce 1976 natočil někdo něco takového. I když je faktem, že režisér Paul Bartel měl za sebou v této době o rok starší, rovněž závodní a mnohonásobně ujetější šílenost "Death Race 2000". I ta se mi líbila, ale tento film je víc normální, víc přiblížený pomyslné realitě. Ve své době asi nesklidil výrazný úspěch a obecně je v podstatě zapomenut. Ale jeden významný člověk na něj nezapomněl a to jsem rád! Quentin Tarantino!! Schválně se podívejte na "Auto zabiják" a pak na tohle. A nebo naopak, je to vlastně jedno. Tenhle film je klasika klasik, neuznávaný, ale podle mého naprosto perfektní snímek. Nádherná auta, neuvěřitelné akce, vyjebávky jednotlivých závodníků s těmi dalšími, rvačky, Carradine dokonce předvádí svoje "kung fu" a musím uznat, že v tomto filmu mě to fakt nevadilo. Stejně tak jeho krásná přítelkyně je jednak překrásná, ale taky pěkně vostrá kočka, která srovná 20 buranů raz dva. Film prostě oplývá vším, co se mi líbí, výborné a ujeté nápady (těžko vysvětlovat, jakými způsoby se někdo snaží vyhrát závod napříč Amerikou .... to se musí vidět!), akce, bouračky, výbuchy, podrazy, ujeté postavy, tentokrát neuvěřitelně sympatický a stoický Carradine, jeho krásná přítelkyně a parádní konec. Na dobu vzniku opravdu paráda, tenhle film nestárne, ba přesně naopak ... Bohužel, že byl nepochopen, nepřijat a zapomenut. Když si ale všimnete například jen technické stránky filmu, jedná se na svoji dobu o precizně zmáknuté dílo, které překonává hravě béčka let 80. Prostě paráda, vůbec jsem nečekal, že se u něj budu tolik bavit ... ()

Foma 

všechny recenze uživatele

Tarantino ve svým Grindhousu byl inspirovanej filmama jako Cannonball ( i když víc asi Dirty Mary, Crazy Larry, Two-lane Blacktop nebo 60 seconds), a musi říct, že takovej Cannonbal je o dost roztomilejší. Naivní, dost hloupej i, ale zase v něm neteče tolik krve a má určitou subtilnost, vyniknuvší ve srovnání s Tarantinem. Carradine je pěkně charizmatickej a zachovává si ideály, čemuž vždycky fandim. A co se týče aut, fanoušek si přijde na svý. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Slusne B-cko z 80. rokov minuleho storocia o autozavodoch kdesi v USA. Herci ako David Carradine idu na to dobre a hraju na urovni, v ramci Carsploitation filmov /kultovy Stopar 1986, trilogia Mad Max/ sa da film dobre uzit najma pre fundov auticok a autopretekov. Par znamych mien ako Sylvester Stallone /Rocky/ alebo Roger Corman potesi divaka. 66 % ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Vo filme si je možné všimnúť viacero známych tvárí. Sylvester Stallone si strihol malú roličku mafiána. A aj napriek tomu, že na plátne strávil pol minúty a predniesol zopár viet, v záverečných titulkoch jeho meno chýba. Iná budúca smotánka počnúc Martinom Scorseseom (mafián), alebo Joem Dantem (Kid) si už svoje meno v titulkoch našla. (Paldiny)

Reklama

Reklama