Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Gynekolog007 odpad!

Strašný! Je to politickej propagační film kapitalismu proti komunismu. Nechci se zastávat ani jednoho systému, ale tyhle druhy filmů jsou nechutný. Zmiňují se tam nelidskosti co prováděli Rusáci Afgháncům, ale oba dva vietnamští veterání trochu zapoměli na to, že ve Vietnamu dělala jejich strana to samý. A navíc Afghánská strana nebyla o nic lepší než komunisti. Je škoda jak pěknej film(rambo I) dokázali následnýma pokračováníma sprasit. A nejvíc mě pobavil ten žvást na konci filmu. Docela by mě zajímalo co si myslel obyčejnej Američan, kterej si tenhle film pustil těsně po 11.září. ()

Trinculo

Tento film poskytl materiál četným parodiím :D. Zcela oprávněně ... poslední Rambo co se ještě snaží tvářit vážně ! ()

DansteR

"You're not with military, not mercenary - what you are? Lost tourist?"...."Rambo: I'm no tourist."....Rambo odešel z Vietnamu rovnou do Afghánistánu? No po akční a explozivní scéně je to určitě lepší, ale zhoršilo se všechno ostatní, ale co by člověk řešil, pořád se na to dost dobře kouká :-) 70% ()

Xaeroo

Celkově to není špatnej film, skvělej průnik do pevnosti a další dobré scény ovšem zastinují početnější slabé. Začátek má podobnej scénář jako ve dvojce a pár celkem najivních scén ke konci filmu, vlastně celá posledí čtvrtina se mi nelíbila. Počítačové efekty dnes už hodně strašidelné, vůbec je tam tenkrát neměli dávat, vždyť 1 a 2 se bez nich obešli a vypadá to skvěle. Je to takové už vaření z vody, myšlenka Rambo sám proti všem je tady špatně, ale pořád dokázali vypotit solidní snímek aspoň s nějakým dějem. Ovšem kdžyž to srovnáme s jedničkou;) ()

PatrikP4

Chybí tomu přesně to co v jedničce a dvojce bylo. Jinak by bylo za čtyři hvězdy, ale po scénách s vrtulníky a Chuck Norisském kopu ke konci filmu a tomu že se mu každá kulka vyhejbá tak o další hvězdu méně. ()

chozze008

Já ostatní Rambo filmy neviděl (jedničku jsem se pokoušel dokoukat několikrát), ale tendle akčňák mi fakt sedl. Prostě střílčeka se Stallonem, pohoda, dobře natočené, hodně výbuchů, na konci píšou že je to věnováno Afgánskému lidu (to tenkrát ještě Afgánci netušili , že po Rusácích je začne bombardovat USA). Neni tam sice žádná kočka, ale to nevadí, zaměřil jsem se na sovětské vrtulníky Mi-24, které mám opravdu rád :-). ()

brasek

Komerčný úspech spôsobil ďalšie pokračovanie príbehov kde John Rambo likviduje sovietskych vojakov. Tento diel však už zaostáva, nie je až taký zaujímavý. ()

PanPyzamo

Rambo III... no panenko skákavá. To byl nářez. Jednička měla supr akci, ale dvojka jí strčila do kapsy a bylo to oproti tomu nic. Třetí díl tomu ale dal korunu, protože tohle je fakt NEUVĚŘITELNÁ akčňárna! Příběh na styl, jak u předešlých filmů. Nějakou tu dobu se o něčem mluví. Netrvá ale dlouho a Rambo dostane misi. Od této chvíle je film samá akce, která je zde snad ta nejlepší z celé série. Možná se mi to líbilo též kvůli tomu, že se ve filmu nacházíme v poušti a já miluji pouště a to obzvlášť akční pasáže v nich. K tomuto už nemám moc, co dodat. Od jedničky má film celkem daleko. Podobá se spíš dvojce, ovšem akčně to ještě překonává a vytvořil tak luxusní všude možně vybuchující podívanou. Milovníci akce jen do toho. Uznávači kvalitních příběhů od tohoto filmu moc nečekejte. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

Sunwheel

Keď sa Rambo postupne zcéčkoval a z pôvodne psychologickejšej, husto atmosférickej jednotky prerástol cez ešte solídnu akčnú dvojku do úplnej, "golanovskej" produkcie. Už len ten úvod o ruskej okupácii a snahe Američanov pomôcť slobodnému ľudu Afganistanu vyznieva dnes až trpko úsmevne. Oproti dvojke tu ešte viac súbojov pôsobí až vedecko-fantasticky a postupne sa zážitok mení na divácke utrpenie. Pár vtipných hlášok udrží dopozerať do konca. Veľký rozdiel oproti detskému nadšeniu v minulosti... ()

PTuranyi

Rambo si to v treťom pokračovaní rozdá s Rusmi v Afganistane. Heroickému úsiliu zachrániť svojho priateľa plukovníka Trautmana z ruského zajatia predchádza život v thajskom kláštore a mazanie medových motúzov o záchrane afgánskeho ľudu. Keď sa však John do toho pustí tak ho nemôže nič zastaviť. Akčnú jazdu plnú súbojov, streľby zo všetkých druhov zbraní, výbuchov a klišé si Rambo užíva a tak strieda samopaly, mínomety, explozívne šípy, tank aj vrtuľník. Samozrejeme za pomoci bandy mudžahedínov s hrdým odkazom afgánskemu ľudu na záver. ()

Scaevola

Sveřepá verze akčního béčka se konečně může honosit poněkud (v rámci možností, rozumějte) uvěřitelnějším S. Stallonem v hlavní roli, jenže tuhle úlitbičku na oltář herectví vyvážila nepřiměřenost zápletky, respektive jednotlivých akčních scén. Ani sami tvůrci snad už nemohli věřit v jejich věrohodnost, takže jsem vlastně shlédl splněný sen akčního fanouška věku cca jedenácti let. Dobře se na to všechno koukalo, ale pocit neuměřenosti jednoduše převážil. A slovo stranou: Kdyby si na tenhle snímek vzpomenuly horké hlavy v roce 2001, možná že by postmoderní dějiny vypadaly trochu jinak... ()

packinpack

Slibný začátek osmdesátkového akčního filmu s neskutečně nádhernou hudbou Jerryho Goldsmithe. Macho tyčový souboj v říčním přístavu zakončený smířením, pohled na Slyovu muskulaturu vyvolává jen jedinou otázku, čim ho ti mniši v klášteře živí a s čim jim pomáhá, že je takhle nelidsky namakanej. Melancholická hudba, příjemná kamera a Slyův mílovej Rambo výraz, skoro to vypadá na "umělecký" film o rozervaném válečníkovi hledajícím svůj mír. Pak přijde akce v Afganistanu. To už je jen masakr, oheň a krev v jednoduše ledabyle poskládaných scénách. Všichni pálí z automatů od boku a pobíhají jak kuřata na krvavém dvorku. Vybuchující helikoptéry z dřevopapíru lítající metr nad zemí reagují jen na rambokulky a rambošípy a finální souboj tanku s vrtulníkem, to už raději všichni sklopili hlavně a koukají na souboj dvou volů, v kterém prohraje ten větší letící metr nad zemí na férovku proti rozjetému tanku. No rozhodně ne film pro každého, určený spíše pro pamětníky a fanoušky tohoto žánru. Za český dabing Guildhome video (1992) bych klidně hvězdu i přidal. Marek Pavkovský dodává postavě Ramba a Rambohláškám správnou míru tragiky, v pozitivním slova smyslu (jsem fanoušek postavy, ale jen prvního a čtvrtého filmu). ()

Canniosh

Opět legendární akčňárna, na kterou se dá koukat i v současné době. Opět nasraný Rambo tentokrát drtí Rusáky, což dnes už není tak atraktivní, ale tehdy to bylo hlavní téma celosvětové politické situace. Dal bych i 5*, nesměl bych ovšem vidět první díl. Ať si kdo chce co chce říká, jedná se o výborný snímek, který by měl shlédnout snad každý příznivec akčních filmů. Závěrem: "Napadá tě něco Johnny?" "Leda je obklíčit..." ()

e-arthworm

Možná ještě drsnější a syrovější film než byla "dvojka", nicméně prostředím (džungle vs. hory) a Slyovým "doprovodem" (půvabná Asiatka vs. Arab připomínající vousatého Luise Figa) je mi přeci jen bližší druhý díl. Opět se jedná o prvotřídní akční nářez, během něhož hlavní hrdina využije snad všechny myslitelné druhy zbraní a osvědčí se i jako pilot vrtulníku či obsluha tanku :-) Mezi nejsilnější okamžiky patří scéna, kdy si Stallone vytlačí z rány na boku kus dřeva a následně si ji vypálí. Dalším kladem snímku je množství hlášek, zejména v podání ústřední dvojice Stallone - Crenna (včetně legendárního dialogu "Máš nějaký nápad, Johne ? - No...obklíčit je si škrtám."). V tomto ohledu je "trojka" bezesporu nejvýživnější z celé série, paradoxně i přes fakt, že samotný Sly zde komunikuje ještě méně než v předchozích dílech a odpustí si i závěrečný delší monolog. Záporáci průměrní, stejně jako ve Vietnamu v podobě velícího důstojníka + nabušené "gorily" za zadkem. "Co je tohle ? - Modré světlo. - Aha...a co to dělá ? - Svítí modře." ()