Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

Skleena

Pár dobrých nápadů a solidních hereckých výkonů, jen mi tak nějak chyběla celistvost celého díla. Fajn pekelný jezdec a rozcapený Cage to bohužel úplně nezachránili. Ale přesto nadprůměr. ()

starbrejkr

Hodně Coeni otočili kormidlem jinam po Zbytečné krutosti. Arizona má sice některé klasické atributy jejich filmů a o pár ujetých a zároveň skvostných scén ochuzeni nejsme, ale jako celek stojí film tak trochu na hliněných nohách. Nejen díky vyznění závěru to na mě působilo jako poněkud zvláštní, ale přeci jen "nenáročná komedie pro celou rodinu". SPOILER: Pořád jsem čekal, kdy se to na konci nějak tradičně coenovsky zvrhne, kdy Arizona při sladkobolné scéně oba Donnoughovy zastřelí, a ono nic. KONEC SPOILERU. Takže trochu zklamání a přestože v zásadě jsem se díky rychle ubíhajícímu ději nenudil, tak na Coeny slabé.... ()

C0r0ner

Coeni nikdy nenatočili film, u kterého bych řekl, že je perfektní. Taky ale nenatočili žádný špatný a vlastně ani průměrný. Potíže s Arizonou jsou veselou taškařicí, která rozhodně stojí za to vidět, pokud člověk chce na hodinu a půl vypnout hlavu a o ničem moc nepřemýšlet. 75% ()

Topco

Zo začiatku veľmi chytľavé! A zhruba v polovici to začína byť aj slušne „praštené“. Nuž, práve "screwball" prvky (príliš divoké naháňáčky, odcudzované a večne zabúdané dieťa ako MacGuffin) mi nesadli. Herecky je to však vyšperkované + potešili odkazy na Mad Maxa v podobe lovca ľudí. PS: tiež vám vykúpenie z väznice v podaní Johna Goodmana prišlo ako predzvesť Shawshanku? :) 3,5* ()

sklennenka

Jsem si jistá, že jde o mé první setkání s Nicolasem Cagem a moc příjemné. Jsem přesvědčena, že mu komediální poloha velice sedla. Je to vynikající crazy komedie, při které mne nepřestalo bolet břicho od smíchu. ()

pakobylka

V průběhu děje spolu nepřetržitě svádějí souboj na ostří nože dva diametrálně odlišné druhy humoru: První je trochu sjetý, nekonvenční a svobodomyslný sympaťák, který se zbytečně nezviditelňuje a přitom v rámci příprav lehce absurdních komediálních scének nenuceně sype z rukávu jednu originální hlášku za druhou. Druhý je naproti tomu nechutně sebevědomý, samolibý a dotěrný týpek, který na sebe neustále halasně upozorňuje, neboť touží světu předvést, jak má vypadat ta nejsprávnější americká komedie. Jeho vtipy jsou ubohé a míjejí se účinkem, neboť ztrapňuje sám sebe. Třebaže první z nich snímek uvádí i uzavírá, dá se říct, že jejich zápas skončil remízou. Což není pro "Potíže z Arizonou" zrovna povzbudivé ... 2,5* ()

zette

Sice takova blbost, ale s vybornym tempem a nabita humorem. Vyborna kamera, zajimave postavy a Cage v hlavni roli. Kvalitni oddychovka. ()

Juto

Je to neuveriteľne poburujúce, divoké a šialené, ale zároveň vás to zahreje na srdci. Má veľmi surrealistický vzhľad, napriek tomu emotívne scény vyzerajú veľmi originálne, čo je pomerne veľký úspech. 7/10 ()

dr.fish

Časy Zběsilosti v srdci a podobných zběsilostí byly asi Nicolasovým nejzásadnějším obdobím. Pak už jsem ho v takové formě neviděl a stal se z něj takovej blbej panák do lacinejch filmů. Tahle komedie je úplná hovadina, ale k závěru má řadu vtipných momentů, a ty nakonec přehouply můj názor do kladných čísel. Takže 60% ()

TomPrusik1

Bratři Coenové jsou pro mě scénáristickými mistry. Stejně tak jim jde vymýšlení absurdních zápletek, které se ke konci nesmírně zamotají. To všechno platí i komedii Potíže s Arizonou. Výborný Nicolas Cage hraje bývalého kriminálníka, který se zamilujete do policistky, kterou si vezme za ženu. K dokonalému souznění chybí jen děti, jejichž početí se nedaří, tak je třeba je ukrást. Jak jsme u Coenů zvyklí příběh jde rychlým tempem dopředu a nikde se zbytečně neprotahuje. Postavy jsou dobře napsané a zahrané. Akorát mi trochu neseděla postava motorkáře-neco mezi Ghost riderem a neandrtálcem. Pro příběh neměla moc velký význam a spíš mi přišlo, že tam autoři chtěli dát něco divného a David Lynch jim dal typ. Jinak jsem se dobře bavil. 8/10 ()

angel74

Asi nejslabší film z dílny bratrů Coenových, jaký jsem zatím viděla. A to i přes celkem dobré herecké obsazení v čele s Nicolasem Cagem v jedné z jeho lepších rolí. Prostě si nemůžu pomoct, ale mám mnohem raději, když mistři absurdního humoru udeří na temnější strunu. (65%) ()

SoolenJV

Typicky Coenovká absurdní komedie s vypilovanými dlouhými dialogy a svéráznými postavičkami v čele s Nicolasem Cagem se šíleným účesem a Johnem Goodmanem jako uprchlým zlodějíčkem... a navrh Jezde Apokalypsy - naprosto perfektně vymyšlená postava. ()

Mylouch

"Je mi jasné, že tě teď sotva čímkoliv povzbudím." Ale stejně jistý je, že Goodman s Forsythem si právě tohle užijou. ()

Radiq

Co se na jednu stranu může zdát jako rodinná komedie s únosem batolete, je ve skutečnosti klasicky skvělá coenovka s originálními postavami, ujetými situacemi a skvělým scénářem. Zde se herecké umění vyvedlo obzvlášť Nichloasi Cageovi (holt jeho dřívější forma byla uplně jinej level), ale i ostatní herci jsou co postava to skvost. Sice se to tady nehemží černohumornejma kouskama a krev tady taky zrovna není v obvyklém množství, ale aspoň je tu pekelný a démonický Leonard Smalls, kterej nešetří králíčky, ještěrky, kvitka, ani lidi. Sice tady není černej, ale jinej dobrej humor tady je v dostatečném množství, takže zábava je zajištěna a usnout u toho můžete jen, pokud jste celej den píchali nebo makali jak kůň. Tohle je prostě komedie, na které si každej něco pozitivního najde. ()

Decker

Vyborna crazy komedii od nemene crazy dvojice bratri Coenu. Vyborny Nicolas Cage, stejne tak Holly Hunter i John Goodman. Zkratka skvely inteligentni humor se spoustou narazek a vynikajicih scenek (utek z vezeni nema chybu). ()

LeoH

Mladičkému Cageovi komediální poloha sekne stejně jako raným Coenům zcela neartově přímočarý crazy žánr futrovaný obratným zacházením s kamerou a střihačskými nůžkami. Kontrast „nóbl“ komentáře a dialogů se zběsilým děním na plátně nebo bluegrassová předělávka Ódy na radost, to je přesně můj šálek lehčího (lehce retardovaného) humoru. Taková chytře udělaná bezstarostná blbina to je. ()

Mrkvič

Coenovi jak se patří. Spousta skvělých postav a herců. Nejsou tu sice scény, kde by jste se váleli smíchy, ale většinu filmu má divák na tváři lehký úsměv. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh