Ve filmu, natočeném dle úspěšné divadelní hry (Pulitzerova cena), exceluje v hlavní roli James Stewart. Vystupuje zde jako Elwood P. Dowd, dobrosrdečný člověk ve středních letech, jehož nejlepším přítelem je šest stop vysoký králík Harvey, kterého vidí pouze on. Jeho sestra, které se nelíbí, že jí dělá ostudu, se rozhodne umístit ho do ústavu pro choromyslné, ale v tu chvíli začíná ohňostroj komických situací a zvratů... (Javert)

kaylin

Už dlouho jsem neviděl žádný film s Jamesem Stewartem, a tak jsem byl rád, že jsem se k jednomu zase dostal. A James udělal opět to, co dovede vždy. Naprosto mě uchvátil. James Stewart je jedním z nejlepších herců historie, protože jeho herectví je prostě neskutečně lidské a je jedno, jestli hraje v komedii, dramatu, westernu nebo thrilleru. Vždy to zvládne dokonale. Tady má navíc zábavný a chytrý scénář. ()

swed

James Stewart (v poměrně netypické roli!) a jeho králík stačí k tomu, aby více jak půl století starý film dokázal stále nadchnout. Harvey je originální komedie, která těží právě z těchto dvou složek (herec + nápaditý námět). O něco hůře je na tom samotné tempo vyprávění, v němž se najde i pár zbytečně natahovaných scén (převážně v první polovině). Pozitiva naštěstí drtivě převažují, tudíž nemohu nic jiného, než tuhle "trochu jinou" komedii vřele doporučit...Občas si připadám, jako bych Harveyho sám viděl :) 8/10 ()

Toshiro

Vcelku zábavná konverzační komedie s Jamesem Stewartem, který byl za tuhle roli nominován na Oskara. Výborný bylo, že amíci už v roce 1950 báli možnosti být někým žalováni a u nás je to pořád výsměch :/. ()

Wiliem

Pohádkově milé a vtipné, film který vám zvedne náladu za každé situace. Jamesovi Stewartovi je ta role ušitá přímo na míru. 90% ()

Lucjen

Myslím, že žáner komédia tu nie je úplne adekvátny. Aby ste náhodou neboli sklamaní, že tu Stewart nesype hlášku za hláškou a celkovo vtipných scén je tu pomenej. Rozhodne majú humorný podtón, ale namiesto hlášok je tu niekoľko myšlienok, ktoré vás donútia pozastaviť sa. Stopercentne sa o tom uistí netrpezlivý taxikár v závere filmu, kedy vám ju doslova naservíruje na striebornom podnose, keby ste si ich pri tom úpornom hľadaní komédie nevšimli. Jimmy tu hrá jednu zo svojich najcharizmatickejších postáv; celý príbeh sprevádza jeho priateľkosť, milý úsmev a pekné slová. Ja sa ho jednoducho neviem nabažiť. Harvey ale nie je iba filmom, ktorý vás zahreje pri srdci. Jednoducho a trefne polemizuje nad pomyselnou hranicou bláznovstva. Pretože kto má právo zadefinovať ju? Keby bolo takých bielych zajacov (dobre, nemuseli by byť iba bieli!) ako Harvey viac, svet by bol oveľa príjemnejší. A čo keby boli iba imaginárni. :) Krásna záležitosť, ktorá mohla byť natočená snáď iba v tej dobe. Dnešná produkcia by mohla zbytočne skomplikovať to, čo je naopak veľmi jednoduché. ()

Foma

Krásnej, milej příběh o chlapíkovi, kterej vidí ducha v podobě velkýho bílýho králíka, samozřejmě se s tim dostane na psyndu a nakonec vyplyne, že on se svojí dobrotou a laskavostí je ten nejnormálnější. James Stewart nezklame asi nikdy. ()

Aleee89

Film podle divadelní hry oceněné Pulitzerovou cenou, to je osvědčená kombinace. V tomto případě si říkám, že vidět Harveyho právě jako divadelní hru musí být ještě lepší. Čekala jsem větší odvaz a legraci, ale i tak se mi tento film s přesahem k lidské duši a životním moudrům líbil. James Stewart byl opět vynikající. ()

Joe321

Tak tohle je opravdu příjemný film. Vyzařuje z něj tolik pozitivní energie a upřímnosti, že mi to hned zlepšilo náladu. James Stewart je naprosto fenomenální. Jeho nakrucování hlavy, když poslouchá, mimika a vůbec jeho styl mě opravdu okouzlili. Ačkoliv pozve někoho na večeři nebo dává vizitku asi stokrát, pokaždé jsem se usmál. A myslim si, že s Harveyem bych byl tak štastný. Velké díky patří Javertovi za tenhle tip.-"Would you care to come over to my house for dinner tomorrow night? I'm having a few friends in, just informally." ()

honajz2

Na jednu stranu mi to přišlo vleklé a i ten děj divně postupoval, jenže na druhou stranu jsem se dost dobře bavil. A to víc, než u mnoha současných komedií. Obával jsem se, že ten vtip zasazení neviditelného společníka (dejme tomu imaginárního kamaráda) do reality, kde ho vidí jen hlavní hrdina, brzo vyprchá, ale překvapivě mě to bavilo po celý film až do konce. Své kouzlo to skutečně má, James Stewart je zde skvělý, ale těch 104 minut je prostě moc a ten nápad se dal využít líp. Mé váhání nad hodnocením nakonec rozhodl ten fakt, že téma imaginárních kamarádů mě osobně celkem zajímá. Každopádně takového Harveyho by nejspíš potřebovala většina z nás. Já vím, kopíruji něco, co zde už několik uživatelů přede mnou napsalo, ale něco na tom prostě je... Ale to přirovnání k Donniemu Darkovi je mimo, i jako vtip. Slabé 4* ()

PEEPA

Ze zacatku me to moc nebavilo a pripadalo mi to dost absurdni, ale casem to ziskalo velice uveritelny lidsky rozmer a nakonec se mi to dost libilo. Je to za 4*, ale jen tesne... zezacatku to bylo spis 3* :-) ()

danecek24

8. Zlatý Glóbus za rok 1950 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Josephine Hull + nominace (2) - Nejlepší film, Nejlepší herec (drama) - James Stewart ()

zette

Misty blazniva, jinak velmi chytra komedie s dobrou pointou. Tradicne vyborny James Stewart v roli dobrosrdecneho chlapika, ktery ma za nejlepsiho kamarada obrovskeho kralika. Bohuzel je Harvey ve filmu k videni pouze na obraze. Skoda, ze se Peggy Dow vyrazneji neprosadila v Hollywoodu. ()

andrii

Sympaticky roztomilý dobrák od kosti James Stewart bok po boku imaginárního (nejlepšího) přítele, který dokáže zastavit čas v honbě za realitou a vykouzlí úsměv na tváři světu snů a fantazie. ()

tempus

Normálně by to byli 4, ale když přihlédnu k roku vzniku a jednotlivým epizodkám (a taky za pohodářství hlavní postavy), tak je to 5 *. Začátek by se dal shrnout do hlášky z naší komedie: "Náš ústav, pane Hudečku, se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, k jakému dochází maximálně jednou za deset let." PS: zajímavé, že já zrovna, aniž bych věděl, že půjde v tv tento film, jsem se včera podíval na vybrané scény Donnieho Darka. ()

Chegi

Základním mínusem byla absence vtipu, čekal jsem od toho upřimně víc, když je hodnocení tak vysoké. Ale koneckonců o to zas tak nejde. Jimmy hraje úžasně - s každou scénou mu věříte, že Harveyho vidí a mluví s ním, jako s každým jiným. Josephin Hull, kterou jsem do dneška znal jen jako popletenou tetičku z Jezinek a bezinek, nezklamala a i zde podává nadstandartní výkon (jestli Oscarový...o tom by se dalo debatovat). Další postavy jsou už víceméně navíc a ději spíše ubližují. Nakonec ty čtyři hvězdy dám z větší části kvůli bezelstnému pohledu Jamese Stewarta - opravdu si to zaslouží. ()

Han22

Po delší době opět starý film, kterému se nebojím dát plnou palbu. Harveyho znám ještě z doby, kdy jsem sledoval seriál Farscape. Hlavní hrdina má v hlavě naimplantovánu osobnost Scorpia, kterou nikdo nevidí a říká mu Harvey. A stejně tak to je ve filmu. James Stewart je velice slušný, milý, přátelský a nesmírně pozitivní muž, který vidí neviditelného obřího králíka Harveyho. Jemu to nevadí, protože spolu chodí na "sklínku" a získávají ty nejneobvyklejší přátele, ale jeho starší sestra trpí zničeným společenským životem a jeho stárnoucí neteř se bojí, že kvůli tomu zůstane na ocet. Řešením je blázinec, ale děj se zamotává, přibývá spousta zajímavých postaviček, chvílemi je to konverzační ohňostroj, chvílemi blázinvá komedie plná záměn a ke konci se to mění v překvapivě hluboké zamyšlení nad životem. James Stewart je v téhle komediálně-dramatické rovině jako doma a je škoda, že se z podobných filmů přehrál na westerny. Protože tady je jeho výkon naprosto fantastický, zejména ve scéně na lavičce za hospodou. Ostatní mu skvěle sekundují a já jsem naprosto spokojen. Komedie roku 1950, ()

Zagros

Už samotný námět filmu Harvey mi přišel nepřitažlivý. Navíc obsah láká na „ohňostroj komických situací a zvratů“, což je klamavá reklama. :-) Humor (i celkový příběh) je spíše melancholický, možná dobrosrdečný a hlavně smutný. Je lepší šťastný blázen, nebo věčně přinaštvaný „normál“? Odpověď by měla být možná vyzněním filmu, pro mě to ovšem bylo vyznění slabé. Zábavné mi přišlo zejména to, jak se postupně smazávala hranice mezi normálností a bláznovstvím, když Harvey začal postupně navštěvovat ostatní postavy. No a James Stewart sice odvedl svůj kvalitní standard, celý film ale utáhnout nedokázal. Bohužel scény bez něj byly o poznání slabší. Z vedlejších postav snesou přísnější měřítko jen na Josephine Hull a Cecila Kellawaye, zbytek byl jen slabý komparz. Suma sumárum je Harvey v některých scénách slušným filmem. Nicméně v částech, kdy měla převládnout vtipná konverzační komedie, to moc nefunguje a vtipný většinou není. ()

Scevola

Jamesa Stewarta mam rad ako herca, a ozaj si myslim ze to zahral vyborne. Ale zial film ako taky, okrem imaginarneho kralika nemal co ponuknut. Aspon dobre vediet cim sa inspirovali v Donnie Darkovi. 6/10 ()

Z Enterprise za piáno

Z Enterprise za piáno

02.02.2010

A z Abramsových do Spielbergových rukou. Zachary „Spock“ Quinto minulý týden vyděsil všechny trekkies prohlášením, že má pronásledování fanoušky plné zuby a několik let nechce mít se Star Trekem nic… (více)

Halo žije – u Spielberga

Halo žije – u Spielberga

10.08.2009

Kolem Stevena Spielberga je poslední dobou neobyčejně rušno. I na čsfd jste četli, že hodlá produkovat adaptaci špiónských thrillerů o Mattu Helmovi a režírovat remake komedie Harvey. Je očividné, že… (více)