Ve filmu, natočeném dle úspěšné divadelní hry (Pulitzerova cena), exceluje v hlavní roli James Stewart. Vystupuje zde jako Elwood P. Dowd, dobrosrdečný člověk ve středních letech, jehož nejlepším přítelem je šest stop vysoký králík Harvey, kterého vidí pouze on. Jeho sestra, které se nelíbí, že jí dělá ostudu, se rozhodne umístit ho do ústavu pro choromyslné, ale v tu chvíli začíná ohňostroj komických situací a zvratů... (Javert)

Javert

Awesome! Harvey je něco víc než pouhá komedie. Je to film s myšlenkou, který dokáže chytnout za srdce. Film? 10/10.(Ano, bylo tam 9/10, ale já na Harveyho prostě musím pořád myslet:-)) James Stewart? 10/10. Život s králíkem? K nezaplacení! P.S. Harvey ...is a Pooka. Styl, jakým to Jimmy říká je nezapomenutelný. ()

IQ Tiqe

Myšlenkou připomíná Svět podle Prota - taky balancuje na hraně reality a fantasy. Tam nebylo jasné, jestli je Kevin Spacey blázen, nebo opravdu mimozemšťan, tady zase nevíme, jestli věřit Jamesi Stewartovi, že vidí velkého králíka. Příběh není špatný, ale není to screwball komedie, jak jsem čekal, má jen nádech zábavy; soustředí se hlavně na mysteriózní/fantasy téma, a to není můj šálek čaje. # [viděno: monoitor, 2.0->5.1] # příběh 6 | hubor 3 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Klasický utopistický Hollywood, do ktorého James Stewart zapadne ako nikto iný. Vlastne je to dobre, pretože s ním tento subžáner nie je vôbec otravný, ale veľmi príjemný. Prostredie je kúzeľné, aj keď sme často na psychiatrii, postavy sú postavičkami, ktoré aj napriek nejakým tým chybám toto prostredie vyplňujú ako vymalovánku. A niektoré ani nemusíme vidieť a na konci môžeme byť na pochybách, že ako to vlastne celé bolo myslené. S podobnou zápletkou sme sa omnoho neskôr stretli napríklad vo Svete podľa Prota a vážne by ma zaujímalo, či sa tu spomínaný Donnie Darko naozaj inšpiroval Harveym. Niektoré situácie sú vážne vtipné, ako celok však Harvey nestrhne. ()

stilgar1

Nádherná komedie plná úchvatných hereckých výkonů a skvělých nápadů od začátku až do konce. Bylo mi ctí tento film překládat :) A mimochodem, proč mi nikdo neřekl, že ten ušák z Donnieho Darka byl Pooka? :-D ()

nascendi

Tak tento film určite nebol pre mňa. Chvíľu som sa snažil zisťovať o čom to vlastne je, ale nepodarilo sa. Je možné, že som niečo prehliadol, že nechápem žáner fantasy v spojení s komédiou, v ktorej som nenašiel situáciu na zasmiatie. V každom prípade som presvedčený, že tento film vôbec nemusel byť nakrútený. Oni by tí akademici niekoho našli, komu by prideleného Oscara dali. ()

Flego

Smutná konverzačná komédia s báječným Jimmym Stewartom o láskavosti a dobrosrdečnosti. Význam týchto vlastností narastie, keď sa človek poobzerá okolo seba. Koľkí vôkol nás by potrebovali vidieť podobného králika ? Harvey nie je komédia k popukaniu, ale príjemným a láskavým balzamom na naše duše. ()

anais

Následující text obsahuje spoilery. Na úvod - dívá se na to moc pěkně, a to hlavně díky Jamesu Stewartovi, který by vzbudil soucit snad i v kameni. Krom toho se jedná o kvalitní holywoodské řemeslo s vypilovanými dialogy, a to nikdy nezklame. I tak jsem měl ale s příběhem jeden zásadní problém - postavy kolem hlavního hrdiny jsou často nesympatické a dělají naprosto šílné chyby (doktor, který nechá hrdinovu matku svléknout a hodit do vany!), které jsou na konci v podstatě zapomenuty (a odměněny dobrem). Jasně, Harvey je i o tom, naučit se odpouštět a hledat na lidech to dobré, jenže to by se většina těch postav nemohla chovat jako naprostí idioti. Jinak řečeno, děj se tu podřizuje scénáristovi nehledě na jakoukoliv logiku. Na jednu stranu díky tomu vznikl celkem originální film, u kterého nevíte kam se dál vivne (až na předvídatelný závěr samozřejmě), na druhou stranu jsem se pořád chytal za hlavu a ptal se postav ve filmu "proč tohle děláš?!" ()

poz3n

Harvey není vůbec špatný film. Je ale tak strašně moc milý, až hraničí s přeslazeností a takovou divnou nepřirozeností, kterou jsem před iks lety přiřazoval automaticky k téměř každému starému hollywoodskému snímku. Postupně jsem objevil, že spousta těch nejlepších filmů z téhle doby ohromuje právě svojí přirozeností. Bohužel Harvey je dle mého prototyp prvně zmiňovaného. 6/10 ()

jonyyy

James Stewart je naprosto okouzlujicí a je to jeho nejlepší výkon, toho Oscara měl dostat on. Nechápu, že tu tento klenot vidělo tak málo lidí. 95% ()

Fleur6

Tá najrozkosnejšia rodinná komédia, akú som videla za veeľmi dlhú dobu. Musím upozorniť na pár viet z Harveyho: 1., Wilson: [reading from an encyclopedia] "P O O K A - Pooka - from old Celtic mythology - a fairy spirit in animal form - always very large. The pooka appears here and there - now and then - to this one and that one - a benign but mischievous creature - very fond of rumpots, crackpots, and how are you, Mr. Wilson?" 'How are you, Mr. Wilson?' Who in the encyclopedia wants to know?" :-)), 2., Elwood P. Dowd: "Years ago my mother used to say to me, she'd say, 'In this world, Elwood, you must be' - she always called me Elwood - 'In this world, Elwood, you must be oh so smart or oh so pleasant.' Well, for years I was smart. I recommend pleasant. You may quote me." Priznám sa, že by som prijala takého Harveyho mať doma. A vlastne, Jamesa Stewarta tiež. ()

Hwaelos

Harvey není ani tak komedie, jak spíš film o tom, jak je prospěšné, když v něco věříme. A může to být třeba šestimetrový králík. Hlavně, když nás to činí lepšími. Harveyho do každé domácnosti! ()

Terva

Po dlouhé době jsem se opravdu u rodinné komedie zasmál, jenže ono je to staré jak Metuzalén. Asi v té době filmaři věděli, co diváka pobaví. Třeba takový obří králík. ()

Gazy

Elwood je věčný optimista a laskavost sama, prostě moc přijemný chlapík, kterých je jako šafránu. I přesto to všechno z něj jeho sestra není zrovna nadšená, vadí ji totiž jedna specifická věc a tou je obrovský imaginární bílý králík jménem Harvey, se kterým Elwood tráví každou možnou chvilku, což pro společenský život celé rodiny není dvakrát přínosné. Od toho se odvíjí celý příběh dál a je to vážně moc milá taškařice, podtržená jako vždy naprosto okouzlujícím Jamesem Stewartem v hlavní roli. ()

corpsy

Možno každý dobrý človiečik na tejto planéte by potreboval nejakého svojho Harveyho, aby ostatným neprívetivým organizmom trochu napravil dušu, keďže sám by to určite nedokázal. Okúzľujúca fantasy (?) s príjemným hereckým doprovodom. ()

kareen

Všichni musíme čelit realitě, dříve nebo později - Já jsem bojoval s realitou po 35 let doktore. A jsem št'astný, že jsem nad ní vyhrál...Tak taková porce pozitivní energie, jakou nám naservírovala tato nadmíru vtipná konverzační komedie, je pro deštivé dny jako je ten dnešní přímo stvořená. Alespoň já můžu zcela zodpovědně prohlásit, že mi neodolatelně roztomilý pan Down ve skvělém podání Jamese Stewarta a jeho šest stop vysoký králík Harvey, zvedli náladu o pěkných pár levelů nahoru a to i navzdory faktu, že byl jeden z nich dokonce neviditelný. ()

MikO_NR_1909

Jimmy Stewart so svojím Harveym víťazia nad realitou, lebo ju de facto ignorujú. Veľmi šikovne napísaná nadčasová zábava, ktorá má stále čo ponúknuť. ()

Z Enterprise za piáno

Z Enterprise za piáno

02.02.2010

A z Abramsových do Spielbergových rukou. Zachary „Spock“ Quinto minulý týden vyděsil všechny trekkies prohlášením, že má pronásledování fanoušky plné zuby a několik let nechce mít se Star Trekem nic… (více)

Halo žije – u Spielberga

Halo žije – u Spielberga

10.08.2009

Kolem Stevena Spielberga je poslední dobou neobyčejně rušno. I na čsfd jste četli, že hodlá produkovat adaptaci špiónských thrillerů o Mattu Helmovi a režírovat remake komedie Harvey. Je očividné, že… (více)