Taková zvláštní rodinka

The Royal Tenenbaums

Komedie / Drama

USA, 2001, 109 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář . . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(19.3.2004)

• AngelAngie

Film mě absolutně nebavil a nevidím v něm nic světoborného ..(28.5.2008)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $52,364,010Tržby Celosvetovo $71,441,250(18.2.2010)

I always wanted to be Tenenbaum !(12.2.2007)

Skvěle napsané. Je to takový ten nejvíc suchý humor, co vlastně už ani není humor, a to mi prostě sedne. Všechny dialogy jsou hodně dobře vypointovány vždy tak nějak do absurdna a herci je podávají s "k posrání" vážnými ksichty. Samozřejmě až na žoviálního Hackmana. Z herců se mi nejvíc líbili právě Gene Hackman a Gwyneth Paltrow. Také asi protože měli role o něco lépe napsanější než ostatní. Fakt brilantní film, který ale určitě není pro každého.(1.7.2006)

• - Na začátku filmu říká vypravěč, že Margot Tenenbaum (Gwyneth Paltrow) utekla z domova poprvé ve 12 letech, a že podruhé utekla o 4 roky později, kdy také ztratila polovinu prstu. Logicky by jí tedy mělo být v době úrazu 16 let, ovšem když Margot vypráví svým synovcům o této události, řekne, že jí bylo 14 let. (hansel97)

• - Ve scéně, kdy je Margot (Gwyneth Paltrow) useknuta část prstu, drží do poslední chvíle špalek levou roku, při střihu těsně před seknutím sekyrou ho však má v pravé ruce. (hansel97)

• - Anjelica Huston i Gene Hackman původně odmítli účinkovat ve filmu. Souhlasili až poté, co byly jejich role rozšířeny. (HellFire)