Taková zvláštní rodinka

Taká zvláštna rodinka

• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2001, 109 min

Velmi povedený pohled na neobyčejný život jedné netradiční rodinky. Wes Anderson mohl natočit hlubokou sondu do duší jednotlivých hrdinů a natočit povedené drama, jenže jeho přirozenějším žánrem je komedie a přesně podle toho k Takové zvláštní rodince přistupuje. S jednotlivými hrdiny jsme seznámeni v samotném úvodu a teď zbývá kupa času na odhalování spleti jednotlivých vztahů a zejména nejniternějších pocitů. Díky zajímavému nadhledu a povedený fórkům je snímek oživen, díky čemuž nenudí ani v jednom okamžiku.(3.7.2006)

Jak napsalo mnoho lidí předem mnou, je to hodně zvláštní komedie, která nerozesměje, drama, které nerozpláče. Rodina Tenenbaumových, plná svéhlavých osobností, se po letech opět sejde celá a náhle se odkryjí propasti, které se mezi nimi za oněch 22 let rozevřely. Vyplouvá na povrch, že Richie miluje svou nevlastní, vdanou sestru Margot; že tato Margot podvádí svého muže s rodinným přítelem Elim, který ze všeho nejvíc touží po úspěchu a příjmení Tenenbaum; že Chas svému otci nehodlá odpustit odstrkování v dětství a že otec Royal svou ženu stále miluje. *** Zábavné výkony podala většina zúčastněných herců, v čele s bratry Wilsonovými, protože Lukeův ublížený nepřítomný výraz a Owenovo zoolanderovské pohazování kadeří bylo prostě boží. Gwyneth Paltrow zase umělým prstíkem ťuká o stůl a předvádí, že i ona je schopná kamenného ksichtu.(3.2.2008)

Příběh rodinky Tenebaumů jsem viděl nespočetněkrát když to kdysi dávali na HBO a vždycky se mi film hrozně líbil. Hlavní devizou jsou samozřejmě jednotlivé charaktery, jelikož jejich vykreslení a osudy jsou prací scénáristické geniality. To, že je hrajou tak dobří herci, to je věc druhá. Po dlouhých letech jsem si film opět pustil, tentokrát v originále - a zvyšuju na pět hvězd. "Royal O'Reilly Tenenbaum 1932-2001 Died Tragically Rescuing His Family From The Wreckage Of A Destroyed Sinking Battleship" - classic !(22.11.2011)

• malylada

Odvyprávěno osobitým Wesovským stylem, ve kterém mi tentokrát chyběl náboj a rozehrání figurek zábavnějším způsobem. Drama o slepování rozpadající se rodiny plyne vlažným způsobem a nevýrazných pasáží se objevuje příliš. Když se zamyslím, pouze poslední patnáctiminutovka dokáže pracovat s jakoukoli emocí diváka. Tak trošku mi to připomínalo potulování ztracených herců a jen Gene Hackman působil v kranflecích. Rozhodně nedoporučuji milovníkům komedií......4/10(26.1.2018)

režijný rukopis Wesa Andersona jednoducho milujem, zamiloval som si ho od prvých okamihov a záberov a každými ďalšími sa táto láska iba stupňuje. tento film potvrdzuje jeho režisérsku genialitu, scenáristický talent, zmysel pre detail, prácu s kamerou, hercami a atmosférou, takéto filmy by si mali pozrieť všetci, ktorý prvoplánovo a a priori odmietajú americkú produkciu. skvelé. raz vidieť nestačí.(25.11.2006)

• - Danny Glover, Luke Wilson a Owen Wilson kvůli tomuto filmu odmítli nabídky na role v Dannyho parťácích. (D3VIL)

• - Nápad se ztrátou prstu Margot byl zamýšlen do předchozího Andersonova filmu Rushmore. (HellFire)

• - Na začátku filmu říká vypravěč, že Margot Tenenbaum (Gwyneth Paltrow) utekla z domova poprvé ve 12 letech, a že podruhé utekla o 4 roky později, kdy také ztratila polovinu prstu. Logicky by jí tedy mělo být v době úrazu 16 let, ovšem když Margot vypráví svým synovcům o této události, řekne, že jí bylo 14 let. (hansel97)