Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rodina německého loupežného vraha Grasela (I. Vyskočil) pocházela z jižní Moravy a neměla příliš dobrou pověst. Rodiče i prarodiče byli několikrát trestáni za krádeže i jiné drobné prohřešky a nejmladšího z rodu učili všemu, o čem předpokládali, že bude v životě potřebovat. Učenlivý a chápavý Jan Jiří své příbuzné rozhodně nezklamal, ba záhy je překonal. V roce 1814 jeho jméno znal celý kraj. Osudným se mu stal nejen vztah k ženám, ale především uražená ješitnost a zrada... (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každý sa nejak inak preslávi. Po takom Caesarovi neostal len slávny titul, ale aj pôrodný rez či šalát. Po Mozartovi neostali len krásne melódie, ale aj gule. No a po Grázlovi ostalo jeho priezvisko. Sám by si asi želal, aby to boli radšej tie gule. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Točilo se na zámku Slatiňany, v Trojanově mlýně, v Hostivicích, na hradě Valečov a v Praze Hradčanech. (sator)
  • David Majer (Jaromír Hanzlík) a Jan Grasel (Ivan Vyskočil) zde mají opravdu tvrdou rvačku o život. Hanzlík přiznal, že z ní měl velký strach, protože jeho kolega byl znám perfektní fyzickou průpravou a mnohaletými zkušenostmi z bojových sportů. (sator)
  • Okolo Grasla (Ivan Vyskočil) vyrostla brzy po jeho smrti rozsáhlá legenda. V Rakousku je díky mnoha románům, písním a lidovým pověstem znám jako šlechetný loupežník, který bohatým bral a chudým dával. V českém jazykovém prostředí byla jeho pověst zpočátku spíše opačná. Právě proto se v češtině jméno Grasel, v počeštěném tvaru „grázl“, používá jako nadávka k označení člověka lumpa, lotra, zloděje, násilníka, hrubiána či dokonce vraha. (sator)

Reklama

Reklama