Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I zkušený kriminalista může uváznout v síti spletitých rodinných vztahů obklopujících oběť vraždy... Kapitán Malina (I. Prachař) má za sebou hezkou řádku vyřešených kriminálních případů. Je to zkušený odborník! Když řeší případ party, jež kradla, dostává anonymní udání na Jindru Krále (O. Kaiser), který má údajně u sebe hledané peníze. Celou partu má u soudu obhajovat Králův švagr, doktor Jansa (Z. Ornest). Ten Malinovi ukazuje anonymní dopisy, které dostává on, o nevěře své ženy. Všechny dopisy jsou psány na jednom stroji. Zakrátko je ale Jansa nalezen mrtev a pitva prokáže, že nešlo o nešťastnou náhodu. Helena Jansová (K. Fialová) ví, že její manžel koupil plachetnici a chatu, ale nikdy na ní nebyla. Do hry vstupuje i Jansova milenka… Při zkoumání zdánlivě průhledného motivu vraždy úspěšného advokáta odkrývá kapitán Malina komplikované vztahy lidí, neschopných najít si v životě své místo. Je pachatelem vraždy někdo z rodiny zavražděného? Nebo někdo další? (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Stejne jako ve snimcich Jak prijit o zivot(1974) ci Jak znicit vlastni muzstvo (1977) se i zde setkavame s tremi kamarady,kteri si pri obcasnych navstevach pro sve poteseni vyhravaji na ruzne hudeni nastroje. Vsechny vzesly z pera Josefa Eismanna cimz bych timto rad slozit tvurci poklonu. Dalsi detektivni pribeh s vrazdou podle jeho nametu je Jak se ztratit ve zlem svete (1993), zda vsak uz tri kamarady - muzikanty nepotkame. Prvni dva jsou cernobile,posledni dva barevne..Tento snimek je postaven na zdatnych hereckych vykonech vysetrovatele Ilji Prachare a do posledni chvile z vrazdy podezrele Kvety Fialove.Mezi temito dvema protagonisty to zajiskri i jinak nez jenom ve vztahu vysetrovatel-obzalovana. Zdarne jim sekunduji mladi Vaclav Postranecky, Jiri Labus a Oldrich Kaiser.V podstate neni co kritizovat,avsak ve srovnani s predeslymi snimky je zde patrny urcity posun dolu a nezbyva mi nez hodnotit hvezdami tremi. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Eismannova detektivka je v první řadě neklidná hra o divákovy nervy. Jedna vražda, spoustu podivných okolností a nanejvýš podezřelá manželka zavražděného, která nemá o ničem ani ponětí. Ideální ingredience. A když se k tomu ještě přidají zkušení herci v čele s Iljou Prachařem a Květou Fialovou, je o zážitek postaráno. Neprávem zavržený snímek. ()

Reklama

GIK

všechny recenze uživatele

Fenomenální Prachař. Předvádí tzv. absolutní civilní herectví. Nic civilnějšího jsem v životě neviděl. Jak kdyby ho jeho loutkovodič zhypnotizovat do vegetativního stavu nudného esembáka a po natáčení pouze napočítal do tří, lousknul prstem a hle opět je tu náš starý dobrý veselý Iljík. 80 % Název po shlédnutí i pro méně bystrého diváka bez problémů dešifrovatelný. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Dost přemýšlím, jak název filmu souvisí s jeho obsahem. Ilja Prachař v roli vyšetřovatele je vskutku dobrý, ale že bych měl pocit, že v průběhu vyšetřování přijde nějak k újmě, to tedy fakt ne. Samotný krmi příběh je poměrně obstojný, ač přiznání pachatele v samém závěru mi přišlo jako taková scénáristická zkratka. Přiznám se totiž, že jsem měl v merku jiného pachatele, resp. pachatelku. Květa Fialová v roli manželky zavražděného totiž nepůsobila úplně důvěryhodně. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý televizní krimifilm, který je jakýmsi volným pokračováním filmu Jak přijít o život a Jak zničit vlastní mužstvo, v němž opět v roli hlavního kriminalisty vystupuje kapitán Malina, tentokrát v podání výborného I. Prachaře. Kriminalisté se zabývají vraždou JUDr. Jansy (Z. Ornest), jenž byl nalezen s rozbitou hlavou omotaný provazem vláčený za svou jachtou v přehradní nádrži. V průběhu vyšetřování vychází najevo spletité rodinné vztahy, zejména s jeho manželkou K. Fialovou, s níž žil dosti odcizeně a také s jejím mladším bratrem vzdorovitým O. Kaiserem. Kapitán Malina se svým asistentem V. Postráneckým se zaměří na soukromý život oběti, objeví Jansovu utajovanou chatu na břehu přehrady a také jeho tajnou bankovní schránku se značným finančním obnosem. Důležitá svědectví podali vykradač opuštěných chat J. Lábus a právníkova milenka E. Sitteová. Jak bylo zvykem v předchozích dílech, i v tomto snímku se kapitán Malina schází se svými přáteli a jako smyčcové trio přehrávají známé hudební skladby, tentokrát ovšem s lékařem O. Brouskem a psychiatrem J. Spalem. Režisér P. Háša mě mnohokrát svými filmy mile překvapil, dá se říci, že jeho jméno je pro mě zárukou kvality a v tomto případě tomu nebylo jinak. Smysl názvu snímku jsem však nepochopil, neboť v tomto snímku nebyl nikdo ve službě zraněn a název tak vůbec neodpovídá obsahu filmu. Domnívám se, že se jedná o mírně nadprůměrnou kriminálku, kterých se však v té době točily desítky, a proto co se týká hodnocení, zůstanu u průměru a tedy třech hvězd. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Točilo se v Praze na Zbraslavi a Slapské přehradě. (sator)

Související novinky

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (více)

Reklama

Reklama