Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I zkušený kriminalista může uváznout v síti spletitých rodinných vztahů obklopujících oběť vraždy... Kapitán Malina (I. Prachař) má za sebou hezkou řádku vyřešených kriminálních případů. Je to zkušený odborník! Když řeší případ party, jež kradla, dostává anonymní udání na Jindru Krále (O. Kaiser), který má údajně u sebe hledané peníze. Celou partu má u soudu obhajovat Králův švagr, doktor Jansa (Z. Ornest). Ten Malinovi ukazuje anonymní dopisy, které dostává on, o nevěře své ženy. Všechny dopisy jsou psány na jednom stroji. Zakrátko je ale Jansa nalezen mrtev a pitva prokáže, že nešlo o nešťastnou náhodu. Helena Jansová (K. Fialová) ví, že její manžel koupil plachetnici a chatu, ale nikdy na ní nebyla. Do hry vstupuje i Jansova milenka… Při zkoumání zdánlivě průhledného motivu vraždy úspěšného advokáta odkrývá kapitán Malina komplikované vztahy lidí, neschopných najít si v životě své místo. Je pachatelem vraždy někdo z rodiny zavražděného? Nebo někdo další? (Česká televize)

(více)

Recenze (37)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Průměrně zkušený divák odhadne kdo vraždil ještě před polovinou této celkem obstojné inscenace, která spíš než na zvraty a pointu sází na kvalitní herecké výkony a slušnou atmosféru, z níž - ačkoliv se příběh odehrává v několika papundeklových dekoracích - přímo čiší deprimující nevlídné a sychravé počasí za okny. ()

GIK

všechny recenze uživatele

Fenomenální Prachař. Předvádí tzv. absolutní civilní herectví. Nic civilnějšího jsem v životě neviděl. Jak kdyby ho jeho loutkovodič zhypnotizovat do vegetativního stavu nudného esembáka a po natáčení pouze napočítal do tří, lousknul prstem a hle opět je tu náš starý dobrý veselý Iljík. 80 % Název po shlédnutí i pro méně bystrého diváka bez problémů dešifrovatelný. ()

Reklama

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Dost přemýšlím, jak název filmu souvisí s jeho obsahem. Ilja Prachař v roli vyšetřovatele je vskutku dobrý, ale že bych měl pocit, že v průběhu vyšetřování přijde nějak k újmě, to tedy fakt ne. Samotný krmi příběh je poměrně obstojný, ač přiznání pachatele v samém závěru mi přišlo jako taková scénáristická zkratka. Přiznám se totiž, že jsem měl v merku jiného pachatele, resp. pachatelku. Květa Fialová v roli manželky zavražděného totiž nepůsobila úplně důvěryhodně. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý televizní krimifilm, který je jakýmsi volným pokračováním filmu Jak přijít o život a Jak zničit vlastní mužstvo, v němž opět v roli hlavního kriminalisty vystupuje kapitán Malina, tentokrát v podání výborného I. Prachaře. Kriminalisté se zabývají vraždou JUDr. Jansy (Z. Ornest), jenž byl nalezen s rozbitou hlavou omotaný provazem vláčený za svou jachtou v přehradní nádrži. V průběhu vyšetřování vychází najevo spletité rodinné vztahy, zejména s jeho manželkou K. Fialovou, s níž žil dosti odcizeně a také s jejím mladším bratrem vzdorovitým O. Kaiserem. Kapitán Malina se svým asistentem V. Postráneckým se zaměří na soukromý život oběti, objeví Jansovu utajovanou chatu na břehu přehrady a také jeho tajnou bankovní schránku se značným finančním obnosem. Důležitá svědectví podali vykradač opuštěných chat J. Lábus a právníkova milenka E. Sitteová. Jak bylo zvykem v předchozích dílech, i v tomto snímku se kapitán Malina schází se svými přáteli a jako smyčcové trio přehrávají známé hudební skladby, tentokrát ovšem s lékařem O. Brouskem a psychiatrem J. Spalem. Režisér P. Háša mě mnohokrát svými filmy mile překvapil, dá se říci, že jeho jméno je pro mě zárukou kvality a v tomto případě tomu nebylo jinak. Smysl názvu snímku jsem však nepochopil, neboť v tomto snímku nebyl nikdo ve službě zraněn a název tak vůbec neodpovídá obsahu filmu. Domnívám se, že se jedná o mírně nadprůměrnou kriminálku, kterých se však v té době točily desítky, a proto co se týká hodnocení, zůstanu u průměru a tedy třech hvězd. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Kriminálka vlastně o ničem. Sice tu máme zamordovaného chlapíka, ale pátrání se vlastně vztahuje jen na jeho manželku. Prachař za ní jako hlavní detektiv pořád chodí, pořád nic neví a je z toho čím dál víc nervózní. A ke konci přijde pachatel, ke všemu se přizná a je konec. Atmosféra je sice docela mrazivá, ale není to nic tak zásadního, aby to diváka zaujalo. Nezajímavá televizní inscenace rovna mnohým ostatním. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Točilo se v Praze na Zbraslavi a Slapské přehradě. (sator)

Související novinky

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (více)

Reklama

Reklama