Svět ji znal pod jménem Natalie Woodová, ale narodila se v rodině ruských imigrantů jako Natasha Gurdinová. Na filmovém plátně se objevila už jako čtyřletá. Postarala se o to její ctižádostivá a manipulativní matka Marie, která si usmyslila, že se její roztomilá holčička stane filmovou hvězdou. Proto jí ani nedovolila hrát si s dětmi a vše podřizovala výhradně dívčině kariéře. Když se dospívající Natalie začala bouřit, "přistrčila" jí matka do cesty dokonce vhodného manžela, herce Roberta Wagnera. Stoupání Nataliiny profesní hvězdy pak provázela i zdrcující realita - pocit osamělosti a strachu, nesnáze v manželství, nenaplnění touha po dětech a sebevražedná krize. V depresích jí pomáhali psychiatři a bohužel také alkohol.
V roce 1970 se jí konečně narodilo první vytoužené dítě. Osud ale dál míchá kartami... Natalie Woodová utonula ve 43 letech za záhadných okolností u ostrova Santa Catalina a nikdo přesně dodnes neví, co se tehdy doopravdy stalo. (oficiální text distributora)

Ajinka126

Ještě si tak někdy budu stěžovat, že po mě rodiče něco chtějí a já jsem proti. S tímto životním příběhem se to nedá srovnat. Aby mě matka, jako dítě, nutila do práce, po té mi zakázala jít k doktorovi se zlomeným zápěstím, anebo mi vyhrožovala tím, že když budu s mužem, otěhotním a umřu při porodu.. To je samo o sobě dost psycho a je k podivu, že se z Natalie nestala podřezávačka vlastních žil. Chudák krásná a nadaná herečka měla sice ctižádostivou, ale taky despotickou matku a ať ji milovala jak velmi chtěla, a možná pro ni chtěla dobrou budoucnost, o svém životě by si měl každý rozhodnout sám. Film se mi velmi líbil. Nebýt jeho tak o žádné Natalii Woodové ani nevím a přitom její životní hvězda byla skutečně zářivá. ()

Brandon

Přiznám se, že jméno Natalie Woodové mi bylo doposud neznámé. Díky tomuto moc hezky natočenému životnímu příběhu o psychicky zkoušené herečce jsem se začal o její filmy víc zajímat. "Dokument" je také proložen záběry Natalie z titulků časopisů, soukromých fotografií a dalších reálných situací. Justine Wadell byla nádherná, dceru ruských imigrantů zahrála opravdu skvěle. ()

JaneAusten

Já jsem starší ročník, takže jsem West Side Story viděla a tudíž věděla o kom film je. Ta matka byla strašlivá příšera ... ()

• Ve filmu o Natalii Woodové se objevují autentické záběry ze života této herečky, její fotky z titulních stran časopisů a ze soukromí. (Ajinka126)