Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ani na vrcholu slávy se nezbavila svého prokletí... V sobotu 29. listopadu 1981 u kalifornského ostrova Catalina utonula jedna z největších hollywoodských hvězd padesátých a šedesátých let, Natalie Woodová. Jak k nehodě došlo, není dodnes známo. Jisté je jen to, že Natalii předpověděla smrt utopením cikánská věštkyně už před jejím narozením. Natalie Woodová se narodila v San Franciscu rodičům, kteří emigrovali ze Sovětského svazu. Už od dětství se pohledné děvčátko – tehdy jí říkali Nataša – stalo obětí bezostyšných a zrůdných manipulací své vlastní matky, která se rozhodla udělat z nadané dcerky filmovou hvězdu. Natalie opravdu dosáhla na samotný vrchol herecké slávy, vždyť jako dítě dávala rady "jakési" Marilyn Monroeové, přátelila se s idolem tehdejší mladé generace Jamesem Deanem a hrála v takových trhácích jako Rebel bez příčiny nebo West Side Story. Avšak její život byl tvrdě poznamenán tyranskou matkou, znásilněním (jehož pachatelem byl známý hollywoodský herec) – a panickou hrůzou z vody... Dvoudílný americký film renomovaného režiséra Petera Bogdanoviche oživuje složitou a vnitřně nejistou osobnost Natalie Woodové (v podání Justine Waddellové) na základě zveřejněných materiálů a rozhovorů. Hlavními předlohami byly knihy "Natasha: The Biography of Natalie Wood" autorky Suzanne Finstadové a "Natalie & R.J." autora Warrena G. Harrise. Film zároveň zasvěceně rekonstruuje hollywoodskou scénu s jejími nejvýraznějšími osobnostmi, z nichž některé (mj. Warren Beatty, Christopher Walken) si udržují hvězdné postavení dodnes. (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Ještě si tak někdy budu stěžovat, že po mě rodiče něco chtějí a já jsem proti. S tímto životním příběhem se to nedá srovnat. Aby mě matka, jako dítě, nutila do práce, po té mi zakázala jít k doktorovi se zlomeným zápěstím, anebo mi vyhrožovala tím, že když budu s mužem, otěhotním a umřu při porodu.. To je samo o sobě dost psycho a je k podivu, že se z Natalie nestala podřezávačka vlastních žil. Chudák krásná a nadaná herečka měla sice ctižádostivou, ale taky despotickou matku a ať ji milovala jak velmi chtěla, a možná pro ni chtěla dobrou budoucnost, o svém životě by si měl každý rozhodnout sám. Film se mi velmi líbil. Nebýt jeho tak o žádné Natalii Woodové ani nevím a přitom její životní hvězda byla skutečně zářivá. ()

Habanera 

všechny recenze uživatele

Možná jsem se na biografii těšila až příliš. Jde o neobyčejně zajímavou osobnost, avšak měla jsem pocit, že to byl víc film o Máši, než Natashi. K čemu mám ambivalentní postoj je střídání skutečných obrazů a rozhovorů s filmem ( běžně mi to nevadí, ale zde to působilo dost toporně). Ty přechody mě spíše rušily, než mi lahodili. No a konec je, řekla bych příliš shovívavý vůči Wagnerovi.  Snad někdy uvidím lepší zpracování. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nepochopila proč, když mám hrůzu z vody, děsím se temné věštby, párkrát jsem se nechtěně topila… tak proč si, probohy, pořídím jachtu a trávím na ní dny i noci? Na tohle mi tv dílko odpověď nedalo. Jinak ale pečlivě mapuje životní osudy Natalie Woodové od prvních krůčků před kamerou, soužití s vpravdě krkavčí matkou jak z hororu, která by vyděsila i Hitchcocka, hledání se v dospívání a postupné dozrávání v ženu, pro kterou film není zdaleka všechno. Hrané pasáže doplňují rozhovory s jejími přáteli a některými členy rodiny. SHRNUTÍ: Pro milovníky starších filmů příjemné setkání s hvězdou, která v pozdějším věku hvězdou nijak zvlášť být netoužila, přesto září dodnes. A její milostné aférky byly překvapivě pestré, na to jak nevinná očka měla. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Důstojně natočený životopis Natálie Wood, která mě před lety zaujala ve filmu Zakázaný majetek. Až následně jsem hledala, co za sympatickou šikulku tato dívka je a při čtení informací z jejího života mi lezly oči z důlků. Dojem z dvoudílného snímku ještě předčil mé dosavadní pocity, obsazená byla trefně ona i zbytek postav, a nedivila bych se, kdyby její strasti s matkou a dalšími paníčky byly ještě o facku náročnější, než nám tvůrci předložili. Ale chápu, dělat z takové milé, sympatické, schopné ženy mučednici by se nelíbilo především jí samotné. A ta matka? Jo, jo. Takové svině jsou na scéně stále. ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu byla lepší, protože obsahovala ukázky z mých oblíbených filmů Rebel bez příčiny a Třpyt v trávě.  Po boku Jamese Deana a Warrena Beattyho byla Natalie Woodová úžasná.  Škoda že ve filmu toho nebylo víc o natáčení těchto nesmrtelných filmů (a samozřejmě West Side Story) místo toho, abychom museli neustále poslouchat nesnesitelné žvatlání Nataliiny matky. Ta nemusela mít tolik prostoru, i kdyby jí bylo méně, pochopili bychom, co byla zač. Určitě by bylo lepší, kdyby film nebyl dabovaný.  Herečka v hlavní roli se Woodové sice trochu podobala, ale bohužel její herecké umění bylo pouze průměrné. A nikdy jsem taky nepochopila, proč  Natalie vůbec pobývala na lodi, když měla takový strach z vody. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu o Natalii Woodové se objevují autentické záběry ze života této herečky, její fotky z titulních stran časopisů a ze soukromí. (Ajinka126)

Reklama

Reklama