Letní vzplanutí

Summer Catch

Letné vzplanutie

Romantický / Komedie / Drama / Sportovní

USA, 2001, 100 min

Nenáročné ale milé. Jsem rád za každý nově objevený film, v němž hrála Brittany Murphy. A kluk, co veřejně prohlásí, že se mu líbí a berou ho tlustý holky, to je vyloženě sympatická postava. Za toho palec nahoru, to ve filmu fakt potěší. Potěšil i Matthew Lillard, toho mám hrozně rád od Vřískotu. Navíc jsem kdysi znal jednoho kluka, který mu byl docela podobný. Jen ten Prinze je takový divný. Devatenáctiletá Jessica Biel před ním vyleze v plavkách z bazénu a on "jenom" poseká záhon kytek a ťukne krmítko, to ho asi moc nezaujala... 2.5*(13.4.2018)

• LarryW

Klasické americké "Béčko až Céčko" z prostředí "klasického" amerického sportu. Čekáte na odpal a téměř vždy promáchnete. Jako sportovní fanda jsem, přiznám se, Baseballu nikdy nepřišel na chuť. U filmu jsem se bavil stejně jako při sledování tohoto sportu. Půl hodiny sledujete televizní přenos a ono se na hřišti téměř nic neděje, když už někdo zázrakem odpálí, nevyoutují ho a doběhne pro bod, máte z toho u televizní obrazovky asi stejnou radost, jako když běží tahle americká braková šablonovitá bejsbolovolovina...(3.9.2005)

• numi

Má to být romatická komedie. No, zasmál jsem se jednou (když někdo z lavičky upozorní na skauty na tribuně a všichni si naráz odplivnou - ať žije baseball!), a že bych ústřední dvojici v lásce nějak držel palce se taky říct nedá. Oni ani nedostali možnost se zamilovat a už se rozcházeli, takže kdy jsem jim vlastně palce začít držet měl, vážně netuším. Jediné, co by mohlo naznačovat, že jde o pokus o romatickou komedii je fakt, že je film protkaný jedním klišé za druhým. A tahle kritika je asi stejné klišé jako film samotný, což asi mluví samo za sebe. Že celý děj uhodnete dopředu? No a? Jessica Biel přece bude plavat v bazénu jenom v tričku - na ostro... To je málo? Dobře, tak teda dvě hvězdičky. [březen 2006](16.3.2006)

• Pavlínka9

Za prvé - souhlasím s komentářem Rosaviva :D :D A za druhé - pro mě zajímavý pohled na hraní baseballu, který mám moc ráda, ale takovouhle puberťárnu jsem o něm ještě neviděla :D :D Scény s tangama - dobrý, scény s nadrženou paničkou - dobrý, scény s přiznáním taky dobrý, scény s polonahou Jessicou Biel - taky dobrý, celkový film - podprůměr :D(23.8.2014)

Naprosto bezstarostná a pozitivní komedie pro bezstarostný letní čas. Místy z filmu letní atmosféra dokonce silně sálá. Jinak je to typický film Freddieho Prinze, Jr., navíc je tady ten baseball a pár vedlejších postaviček s Wilmerem Valderramou v čele. Výhrady mám ke konci, který se mi zdál jakoby předčasný. Tři hvězdy za proslunění mého bytu na konci září.(23.9.2006)

• - Tenleyina sestra Katie (Zena Greyová) se snaží během celého filmu obléci za maskota týmu, kterého by fanoušci vzali "za svého". V závěru filmu s ní na toto téma mluví Ryan (Freddie Prinze Jr.). V posledních scénách se pak Katie mihne v obleku, který měl na sobě krvavý mstitel z filmu "Tajemství loňského léta", ve kterém představitel Ryana Freddie Prinze Jr. hrál po boku Sarah Michelle Gellarové, své nynější manželky. (Gooran)