Anděl smrti

Fallen

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

/SPOILER/ A já si celou dobu říkal, že to bude tak debilní závěr, když nakonec Washington Azazela zabije - vždyť nám přece ukázali, jak se démon dokáže proměnit i ve zvíře - a v lese jich je spousta. :P Scénáristé však počítali i s tím - a byl tak z toho závěr snad ještě debilnější. :( Ale jinak to byl - i přes zbytečně dlouhou stopáž - poměrně koukatelný mysteriózní thriller.(3.5.2011)

Strašně průměrná záležitost s pár dobrými momenty a zajímavou zápletkou, utopenou v nenápadité nudě. Washington je dost fajn, i další vedlejší role (Goodman, Sutherland, Davidtz, Gandolfini) zaujmou, ale jako celek to postrádá osobitost. Nepobrala jsem ani moc důvod existence Hobbesova natvrdlého bratra. Dobrých filmů na tohle téma je málo, trochu mi to tématikou připomělo Proroctví, ale to je na tom přece jen o třídu líp (samozřejmě díky démonu k pohledání Walkenovi). Obstojná detektivka na jedno zhlédnutí a víc ani ťuk.(27.12.2010)

Slušný thriller s fajn nápadem a i dobrým zpracováním, bohužel ale přepálenou stopáží a hereckými výkony vedlejších postav,. Goodman a Sutherland byly dostatečně přesvědčivý(zejména Goodman kterej byl fakt výbornej). Ale ostatní mě celkem štvaly, stejně jako mě štval Washingtonův výraz(jsem šíleně zmaten a jsem smutný). Ona přepálená stopáž by nevadila ale film má strašně moc zbytečných scén které akorát překáží. Konec byl hodně slušnej a s ním i atmosféra která se dala krájet a on celej film jsem dokoukal bez problémů, jen prostě za týden si na něj bohužel nevzpomenu.(8.12.2012)

• waits

Washington, Sutherland, Goodman..nikdo z nich svůj part neodfláknul, dobře se na ně dívá, ale jako u většiny áčkových horrorů je tu bohužel děsu a mrazení pramálo. Dokonce bych řekl, že některé části jsou až trestuhodně nezajímavé a člověk má čím dál tím větší dojem promrhaného potenciálu. A jak mám rád Stony, zrovna tady bych si je odpustil..(9.5.2014)

Znáte to - šplháte se po strmých schodech do otevřených dveří, když už jste ale jen krůček od rohožky, dveře se vám přibouchnou a vás tak čeká obtížný sestup. Stejně jsem to měl s Hoblitovou partou, která na mě sice vyrukovala s opravdu skvělým námětem, ovšem zabila ho tím, co jen stěží mohla ovlivnit; dobou.(23.1.2013)

• - Natáčení probíhalo v amerických městech Philadelphia, New Jersey a Los Angeles. (Terva)

• - První scéna, kterou scenárista Nicholas Kazan vymyslel, byla ta, ve které Azazel poprvé putuje z jednoho člověka do druhého a na jejímž konci dojde k posednutí Charlese Oloma (Robert Joy). Kazan přemýšlel nad tím, jak může zlo přecházet z jednoho člověka na druhého, jak může být nakažlivé, že když je jeden člověk zlý na druhého, tak ten bude zlý zase na někoho dalšího a tento řetěz se nikdy nezastaví. Tímto došel k vizuální představě filmové scény a od této scény se potom odrazila práce na celém filmu. (Morien)

• - Jméno postavy Denzela Washingtona John Hobbes je založeno na dvou filosofech 17. století, Thomasi Hobbesovi a Johnu Lockovi. Hobbes se domníval, že lidé jsou přirozeně zlí a potřebují tlak společnosti, aby se stali lepšími. Locke o lidech smýšlel jako o přemýšlejících, racionálních bytostech schopných mírumilovné koexistence. Těmito tématy se film také zabývá. (Morien)