Anděl smrti

Fallen

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

Denzel to charizma má a každý film s ním je netrpělivě očekáván. Těšil jsem se tedy i na Fallen, mysteriózní drama není nikdy k zahození. Ještě k tomu, když se kolem potuluje padlý anděl, kterého je těžké vystopovat, natož zabít. Něco šlo udělat lépe, rád bych se víc bál a víc hádal. Zde jsme dostali všechno na podnose a s tušením, jak vše dopadne...a že to tak i dopadlo. Ale napětí nechybělo a o nudě nemůže být řeč. 60%(25.8.2012)

• waits

Washington, Sutherland, Goodman..nikdo z nich svůj part neodfláknul, dobře se na ně dívá, ale jako u většiny áčkových horrorů je tu bohužel děsu a mrazení pramálo. Dokonce bych řekl, že některé části jsou až trestuhodně nezajímavé a člověk má čím dál tím větší dojem promrhaného potenciálu. A jak mám rád Stony, zrovna tady bych si je odpustil..(9.5.2014)

Azazel v hlavní roli tohoto příběhu,kde poctivý polda v podání Denzela Washingtona musí vyřešit záhadu smrti několika lidí podobné těm co dělal vrah ,kterého John Hobbes dostal až na křeslo smrti,ale vraždil vůbec tento zločinec,vraždily někdo jiný a nebo snad dokonce sám John?Tak pokud se to chcete dozvědět a navíc máte rádi mysteriozní filmy a trochu toho nadpřirozena tak vám film vřele doporučuji.Za mě 75% a čtyři hvězdy.(30.3.2015)

• Malarkey

Není se čemu divit, že o tomhle filmu vůbec nic nevím. V úvodních titulcích se totiž svým námětem tváří jako slabší verze filmu Sedm (což je vlastně pochvala), jenže to je jenom chabá domněnka stanovená při úvodních minutách. Následuje totiž změť všeho špatného, co nabízely filmová devadesátá léta a nikdy jim to nepřineslo žádný úspěch. Snadno zapomenutelný film.(27.2.2017)

CITÁT - Chci vám vyprávět o tom, jak jsem málem zamřel............ Dobrá úvodní píseň a povedené titulky, řeknou o filmu víc, než by divák očekával. Masový vrah je usmrcen v plynové komoře, jenže vraždy v jeho "stylu" pokračují dál. CITÁT - Všechno má motiv....šílenství je motiv........ Zajímavá mysteriózní detektivka, sem tam vyprávěná třetí osobou. Škoda, že jen tak sporadicky, mohlo to větší účastí vypravěče získat ponurejší nádech. CITÁT - AZAZEL, co je to?.........(zlý duch špatností) Ve filmu jsem se několikrát lekl a tak to má být. Dobré je trio John Hobbes (Denzel Washington), Jonesy (John Goodman) a Stathon (Donald Sutherland) - oni drží celý ten příběh pohromadě a dodávají samozřejmě příběhu tu správnou atmosféru, ale proto tam sou, že? Nádherná je scéna okolo 55 minuty. Měl jsem z ní mrazení. CITÁT - Ikdyž to víš, nikomu to nesmíš říci......... Pokud se vaše "fakta" čirou náhodou vymykají normálním vysvětlením má v tom prsty Bůh a Andělé. V 66 minutě je nádherný kamerový záběr. Bohužel, (nebo Bohu dík?), že zlo se nedá jen tak zničit a vlastně je divák pomalu připraven, na to že Hobbs to nevyhraje, ale ono to nějak musí skončit. CITÁT - Když mě chceš, proč mě nezabiješ?........... Ve filmu zazní legendární otázka na kterou snad nikdo nemá odpověď a přeci všichni vědí - CITUJI - Jaký je smysl života?....... Příběh je smutný a beznadějnost z něho přímo sálá. Někdy jsem z příběhu měl špatné pocity a depky. Příběh o tom, jak jsem málem zemřel. Tak se zatím mějte. Ve filmu zazní Rolling Stones se songy "Sympathy for The Devil" http://www.youtube.com/watch?v=vBecM3CQVD8 a "Times is on my Side" http://www.youtube.com/watch?v=PHVeyo4W18U . Po konci příběhu už zbývá jen se zeptat: a co když je Bůh, Hobbsi?..........(23.6.2013)

• - Během přípravy natáčení režisér navštívil muže, který dokáže mluvit syrijsko-aramejsky, aby mu pomohl s dialogovou scénou v tomto jazyce, která ve filmu proběhne. Muž byl ale velmi nábožensky založený a odmítl vyslovit nadávky, které postava mluvící touto řečí ve filmu pronáší. Produkce potom musela najít dalšího člověka, který tuto řeč ovládá, aby doplnil chybějící sprosté repliky. (Morien)

• - Scéna, kdy se propadne strop ve sklepě chaty, který zrovna Hobbes prohledává, nebyla ve scénáři ani v hrubém střihu filmu. Původně měl Hobbes najít knihu a odejít. Během jedné z testovacích projekcí ale během této scény odešel ze sálu jeden divák na toaletu a zavřel za sebou dveře s hlasitým prásknutím, což vylekalo všechny přítomné. Produkce filmu tak získala nápad, že by se v tomto místě filmu mohla objevit náhlá "lekací scéna" pro posílení atmosféry napětí. (Morien)

• - První scéna, kterou scenárista Nicholas Kazan vymyslel, byla ta, ve které Azazel poprvé putuje z jednoho člověka do druhého a na jejímž konci dojde k posednutí Charlese Oloma (Robert Joy). Kazan přemýšlel nad tím, jak může zlo přecházet z jednoho člověka na druhého, jak může být nakažlivé, že když je jeden člověk zlý na druhého, tak ten bude zlý zase na někoho dalšího a tento řetěz se nikdy nezastaví. Tímto došel k vizuální představě filmové scény a od této scény se potom odrazila práce na celém filmu. (Morien)