Anděl smrti

Fallen

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

Příjemná mysteriozní kriminálka s Denzelem která by možná byla o fous lepší kdyby jí natočil David Fincher stylem Sedmičky. Kratší stopáž by tomu neuškodila neboť půl filmu zdržuje ta ženská která čeká celou hodinu než Denzelovi konečně řekne o co jde, i když věděla od začátku že mu půjde vo kozy a trochu informací by mu pomohlo. Hlavní nápad je celkem slušnej, nechci říct originální, ale zato s nim udělali pár originálních scén jako je třeba netradiční honička na chodníku nebo scéna předávání na policejní stanici. Ale jak jsem řekl na začátku, chtělo by to trochu přitlačit na pilu.(15.8.2016)

• cariada

tak nák, jsem od toho mnoho nečekal, ani jsem nic extra nedostal. Celý se to strašně vleče a je to zbytečně dlouhý, o 30 minut zkrátit a šel bych výš. Místy hlavně v první hodině jsem měl co dělat se v tom vyznat a vůbec to vydržet a nevypnout a to asi někde bude chyba, když neustále mačkam tlačítko stopáže....(7.2.2012)

/SPOILER/ A já si celou dobu říkal, že to bude tak debilní závěr, když nakonec Washington Azazela zabije - vždyť nám přece ukázali, jak se démon dokáže proměnit i ve zvíře - a v lese jich je spousta. :P Scénáristé však počítali i s tím - a byl tak z toho závěr snad ještě debilnější. :( Ale jinak to byl - i přes zbytečně dlouhou stopáž - poměrně koukatelný mysteriózní thriller.(3.5.2011)

Tak minimálně jedna hvězda je čistě za mého těžkého oblíbence Denzela. Scény na babu, kdy za pár vteřin bubák vyměnil x tělesných schránek, byly vcelku originální a zajímavé. Stějně tak celá myšlenka pomstychtivého nebožtíka. V podstatě to bylo solidní krimi, ale bubák tomu dodal úplně jinou dimenzi s klady a zápory provázejícími fantasmagorie. Bylo to spíš pozemsky vychcané a zákeřné, než nadpozemsky strašidelné. Z námětu se ale dalo vytřískat více a konec se zbytečně více soustředil na Azazela, než na osobní tragédii Washingtonovi postavy. A to je škoda. Proto jenom tři. 60%(13.1.2008)

film, ktory som uz dakedy davno videl, no okrem nejakych naznakov si vobec nepamatal, tak prisiel na rad znova... napad zaujimavy, spracovanie mohlo byt este o chlp lepsie, ale celkovo filmu nemam velmi co vytknut, nenudil, zaujal.. a Denzel Washington vzdy dokaze zahrat vyborne a film potiahnut vyssie...nabozenska tematika spracovana zasa z trosku ineho uhlu, to sa mi paci... 7/10(25.7.2010)

• - Scéna, kdy se propadne strop ve sklepě chaty, který zrovna Hobbes prohledává, nebyla ve scénáři ani v hrubém střihu filmu. Původně měl Hobbes najít knihu a odejít. Během jedné z testovacích projekcí ale během této scény odešel ze sálu jeden divák na toaletu a zavřel za sebou dveře s hlasitým prásknutím, což vylekalo všechny přítomné. Produkce filmu tak získala nápad, že by se v tomto místě filmu mohla objevit náhlá "lekací scéna" pro posílení atmosféry napětí. (Morien)

• - Během přípravy natáčení režisér navštívil muže, který dokáže mluvit syrijsko-aramejsky, aby mu pomohl s dialogovou scénou v tomto jazyce, která ve filmu proběhne. Muž byl ale velmi nábožensky založený a odmítl vyslovit nadávky, které postava mluvící touto řečí ve filmu pronáší. Produkce potom musela najít dalšího člověka, který tuto řeč ovládá, aby doplnil chybějící sprosté repliky. (Morien)

• - Jméno postavy Denzela Washingtona John Hobbes je založeno na dvou filosofech 17. století, Thomasi Hobbesovi a Johnu Lockovi. Hobbes se domníval, že lidé jsou přirozeně zlí a potřebují tlak společnosti, aby se stali lepšími. Locke o lidech smýšlel jako o přemýšlejících, racionálních bytostech schopných mírumilovné koexistence. Těmito tématy se film také zabývá. (Morien)