Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje - Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami. (oficiální text distributora)

mirakom

Dvojka mě bavila více méně stejně tak jako jednička. Byla taktéž pěkně natočená a pokračovala v inspiraci historických událostí. Milostný trojúhelník byl zvládnutý vcelku dobře a John Rolf mi přišel jako správná volba, protože nebyl tak arogantní jako Smith. || Režie: 5/10 | Scénář: 5/10 | Hudba: 8/10 | Kamera&Střih: 7/10 | Art: 8/10 | VFX: -/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: -/10 | Obsazení: 6/10 | Akce: 6/10 | Napětí: 6/10 | Romance: 6/10 | Humor: 7/10 || Celkem: 64,00 % ~ 6,5/10 || Disney+ | Theatrical Cut: 72 min | 2Dtit ()

Godhaj

,,Podívej, slečinko, nemám rád černý pasažéry a zmatky ve svý posádce.“ Pokračování nádherné pohádky se vůbec nepovedlo. Vše, co bylo v původním filmu krásné a nápadité tu chybí. Písniček není moc a nejsou vůbec povedené. Příběh je trochu křečovitý, navíc nechápu, proč tvůrci vytvářeli tak složitý milostný trojúhelník, když to nebylo vůbec nutné. Animace je o několik řádů horší, postavy jsou často divně zkroucené a prostředí je hodně statické. Větší prostor zde dostávají honičky a eskapády zvířátek na úkor příběhu, který se vyvíjí hodně ploše a očekávatelně, přitom nezajímavě. To než takovéto pokračování, to už lepší žádné. ()

Ilicka

Mnohem chudší než první díl, jak po stránce vizuální, tak po té scénáristické, chybí opravdu hezké písničky a osudovost prvního dílu a povedené vtipy. Sice se opět jedná o střet kultur, ale prostředí Londýna není zdaleka tak zajímavé jako lesy Virginie. A navíc, Pocahontas nezůstane s Johnem Smithem, ale nějakým Johnem Rolfem... ()

Ajinka126

Když už se v následujícím dílu čehokoliv objeví "video film" je to vždy známka toho, že nic dobrého to nepřinese. Bohužel tohle ztratilo svůj pověstný šarm z první Pocahontas. Navíc jsem byla trochu šokovaná, že i v kreslené pohádce z roku 98 stojí žena mezi 2 muži.. A nakonec si ani nevybere toho pravého! Tím úplně potopili romantický příběh z prvního dílu..vrrr. ()

AdelleR

Pocahontas 2 by byla skvělým pokračováním, kdyby to nemělo stejný problém jako jednička... a to strašná, ale fakt strašná rychlost. Letem světem a dost. Narativ, kdy se hlavní hrdinka zamiluje do jiného a první láska vyprchá, byl v té době pro Disneyho poněkud nadčasový, ale kvůli té rychlosti to je strašně nešikovně uchopené. Takhle to je spíš jedna událost za druhou bez pořádné hloubky... a je to škoda, protože mě to i navzdory mým očekáváním (k pokračování starých Disneyovek přistupuju dost skepticky) vcelku chytlo. Škoda té povrchovosti. ()

• Všechny postavy dabovali herci z prvního dílu, jen kapitána Johna Smitha namluvil místo Mela Gibsona jeho mladší bratr Donal. (Terva)
  • Film je inspirován skutečnýmí událostmi ze života Rebeccy Rolfe, původně známé jako Pocahontas, a její svatby z Johnem Rolfem. (Terva)
  • Väčšina medvedích zvukov je reálnych, ale jeden hlasný zvuk počas jednej sekvencie bol v skutočnosti zvuk slona. (Carol Pifková)