Zakřiknutá a zároveň mírně střelená Yeong-ju pracuje jako státní úřednice. Jelikož v místě jejího pracoviště se nevyskytuje jediná osoba, jež by ovládala současný světový jazyk (což při časté konfrontaci s cizinci občas působí drobné problémy), je její nadřízený nucen při poradní svačině roztočit prázdnou láhev a určit tak, kdo se povinně zapíše do kurzů angličtiny, na námitky dotyčného nehledě. Yeong-ju, na niž volba padne, námitky skutečně má, bohužel pro ni neexistuje cesta, jak se školnímu drilu vyhnout. Útěchou pro ni může být, že tvrdé studium anglického „r“ do jisté míry vynahrazuje pohledný frajírkovitý spolužák Moon-su, do něhož se Yeong-ju na první pohled zamiluje. Nelehká cesta za Moon-suovým sukničkářským srdcem může začít. (kiddo)

nash.

Neodolatelně kouzelná komedie s bezprostřední mile trhlou hrdinkou, kterou si pro její odzbrojující upřímnost nelze nezamilovat, tunou skvělých hlášek, výbornými dialogy, vtipně zakomponovanými animovanými prvky a bláznivými situacemi, které jsou sice ze života, ale jsou předkládané s kouzelně absurdní nadsázkou. Současně nechybí okamžiky, kdy ulítlá komedie plynule a zcela nenásilně přechází v něžně dojemné okamžiky, kdy člověk utře slzu, aby se o chvíli později mohl zase smát. ()

ainny

Hlava rodiny v čudu, na stole dvojka červenýho a co k tomu? Volba padla na korejskou romantiku. A že byla sakra dobrá. Začalo to jako tolik příběhů O ošklivém kačátku, pak se mi vybavila Potrestaná pýcha, aby byla záhy vyměněna za Popelku. V tom všem spousta fórů a lekce angličtiny. Nic naplat Korejci prostě umí. Mistrně spojí romantiku s komedií a na závěr si zase vypůjčí Popelku a princovo hledání té které padne střevíček. Dokonalé a originální. P.S. Mám ráda i korejské závěrečné titulky s jejich "historkami z natáčení", ani tentokrát nezklamaly. ()

ScarPoul

Údajne jedna z najlepších kórejských komédií. S tým by som zase až tak nesúhlasil. Je to príjemné a je to crazy, ale akosi úplne mimo mňa. Nie je to vyspelá vzťahová komédia a je tu bohužiaľ znova príliš veľa postáv, ktoré sú vtipné a nedostáva sa im dostatočného priestoru. Vzťah medzi hlavnou dvojicou nie je iskrivý. Ťažko som im veril tú ich zamilovanosť. Inak je veľmi zábavné pozerať sa na Kórejcov ako sa učia angličtinu, čo je asi jediné veľké pozitívu tohto filmu. Všetko ostatné mi ale prišlo kŕčovité. Sung -su Kim je predsa len lepší aspoň pre mňa v nie komediálnom žánri. Poslednú dobu sa snažím dopracovať k rovnako zábavnej a milej komédií ako bola My Sassy girl, ale nejako sa mi to nedarí. Možno som mal príliš veľké očakávania a práve preto bola pre mňa Please teach me English, trocha sklamaním. Ako jednohubka dostačujúce. Len si samého seba neviem predstaviť ako sa k tomuto filmu vraciam. ()

Lacike

Pred rokmi to pre mňa bola ultimatívna romantická komédia, ale dnes mi väčšina vtipov pripadala skôr trápna ako zábavná. Proste taký pubertálny humor z ktorého som už vyrástol. Škoda že som nenapísal koment pred rokmi. Hlavná hrdinka je taký ten typ Ošklivky Betty a on je zase typický frajer, ale ako sa ukáže, tak len naoko. Ani tá dramatická línia s jeho sestrou ma už nedojala. Normálne mám strach si zopakovať nejaké ďalšie romantické kórejské klasiky, ktoré som pred rokmi zbožňoval vo veľkom. Aj po rokoch ale musím pochváliť Na-young Lee, ktorá tu celý čas strúha roztomilé grimasy. 6/10. ()

maddy

Páááni, tak toto by som nazval aj Please Teach Korea English! Tá kórejská angličtina je fakt dosť hrozná, no o tú tu našťastie nejde. Film srší vtipy jeden za druhým, niektoré vydarenejšie, iný bohužiaľ veľmi nie. Celkovo má viac bavila prvá polovica, pri druhej sa mi tie vtipy už zdali moc na silu vtlačené do príbehu. Ale inak aj tak pekný film, plný viac či menej úsmevných situácii. Škoda, že tá romantika nefungoval hneď od začiatku. ()

kareen

Tentokrát bez hodnocení, protože se přiznám, že jsem to po půl hodině vypnula. Děj je docela nápaditý, hlavně ty animované vložky, ale nemůžu se přenést přes to, že se tam všechny dospělé osoby chovají naprosto infantilně. U hlavní hrdinky, která vypadá tak na čtrnáct je to ještě celkem roztomilé, u jejího mužského protějšku spíš trapné. Tomu odpovídají i herecké výkony, všichni těžce přehrávají a to mi zkrátka nedovolí užít si samotný příběh. Třeba je to jen tou jejich mentalitou, která je mi cizí, ale já to nechápu a nechápu ani tak vysoké hodnocení. Jedno však vím jistě, do vod korejské romantické komedie už asi jen tak nezabrousím. ()

Pirkaf

Výborná komedie s neodolatelnou Lee Na-yeong v hlavní roli. Nebýt jí, tak nevím nevím, ale takhle se člověk dost nasměje. ()

Popluh

Neskutečně přepálená stopáž a místy až neskutečně crazy humor v mých očích poslali tenhle korejský snímek do vod průměru. Celkem zajímavý nápad je prostě roztažený do neúnosné délky, díky které se rozmělní i těch pár vtipů a romantických pasáží. A romantická komedie, která není ani moc vtipná, ani moc romantická a která navíc v závěru nabídne poměrně vlezlé ždímání diváků skrz rodinné setkání, si prostě i přes sympatické herce pro víc jak 3* nedojde. ()

wipeout

Výborná komédia, ktorá mi znovu dokázala navrátiť nádej, že sa dajú natáčať v súčastnosti aj super komédie bez fekalít a obscénností, aj keď česť žánru poväčšine zachraňujú len Kórejské komédie ale aspoň niečo. Jediné čo mi možno vadilo bol nie až tak príliš vydarený prechod do čistej romantiky ku koncu. Vôbec by mi nevadilo keby k tomuto prechodu ani endošlo ale no Kórejský štandard bol dodržaný. Okrem toho nemám čo vytkýňať a prajem vám príjemnú zábavu. ()

Tyckin

Velmi rychle mne zaplnil nedobrý pocit a po 30 minutách utrpení se prvotní dojem potvrdil - tohle dílo prostě spadá do kategorie ujetých, ukrutně hloupých až pitomých a nezábavných komedií jež obecně odsuzuji a výjimku neučiním ani u korejské tvorby. Je m líto, víc jak půl hodiny jsem nervově nevydržel. ()

Lord.Jim

Proč se ti Korejci v komediích furt tak otřesně tlemí? Vždyť ta hlavní hrdinka by byla hrozně milá - do momentu než ovšem vyrobila ksicht, což bylo prakticky pořád. A to mělo bejt asi roztomilý. No nic. ()

darm

Jihokorejské filmy jen tak nezklamou. Mně teda zatím určitě ne. Skvělá, milá, pohodová komedie o dvou mladých lidech, při jejímž sledování jsem se první hodinu pořád jen smál a smál, ve druhé hodince sice už méně(začaly si řešit i některé vážnější stránky věcí), ale stále pořád dost hodně :) Ten film si mě dokázal tak podmanit, že jsem dvě hodinky vůbec nevnímal okolní svět a jen jsem si užíval skvělý film. A rozhodně film nevypínejte hned jak naskočí titulky, ty jsou totiž úplně parádní :) ()

terunka003

Vtipné, romantické × tak nějak v jedné rovině. Ale závěr byl trochu napínavější a emočnější. Jednoduchý příběh, který je doplněn střeleným charakterem hlavní představitelky "státní úřednice" a zprvu prudící a pak sympatickou učitelkou angličtiny. Závěr milý, ať už scéna v hotelu, tak i scéna v metru. Film pohodový, úsměvný, klidný. Teda já mám blbou výslovnost, ale jim jsem nerozumněla ani prd... ()

Kalidor_

Příjemná komedie. Yeong-ju je k sežrání střeštěná a její spolužák z kurzu Moon-su je libový frajírek-sukničkář, který se naštěstí díky Yeoun-ju změní (jak jinak :-). Škoda, že se neudrží humorné tempo ze začátku po celý film. ()

Kurikmoon

Nechápem, čo na tom ľudia vidíte. Asi som mimo, ale mne štýl film absolutne nesadol. Trápne, afektované. Až tak moc, že to zotrelo i pár dobrých hlášok. A je pravda, že film poukazuje na korejskú výslovnosť angličtiny... Ale pozerať kvôli tomu 118 minút do monitoru? Neodporúčam. ()

Pedross800

"Všem hřebečkům v Korei se omlouvám. Jsem zadaná". Jooo tak odtud to má guru má :))) Hej tak už dlouho jsem se tak odsrdce nenasmál, jako u téhle ztřeštěné komédie. A už vím, proč mě na střední ta anglina tak moc nebrala, neměl jsem štěstí na takovou kůl lektorku jako je Cathy, ale jenom na poblblé emerické hipíky. Toto je fakt báječná oddechovka se spoustou úžasných hlášek, ty scénky z vyučování jsou rýli rýli emejzing! Do toho je zabalen krásně rozehraný romantický příběh a dohromady je to odzbrojující. Fenk jů very mač maj guru....skvělá tip :) ()

Pecival

Korejci potící angličtinu to je strašný zlo - úplně je vidět jak při tom vyslovování základních frází trpí :) Pohodová, zábavná jízda od začátku do konce. Maximální hodnocení nedám kvůli jednomu zásadnímu problému, který sem s tímto kouskem měl. A tím je poněkud nesympatická hlavní hrdinka (a že by to s Na-yeong Lee šlo dokazuje např. v Aneun yeoja - nicméně kombinace příšerných brýlí, děsivého účesu a ble hader je na mě příliš). Zvýrazní se tím navíc některé scény, kde mi bylo chování hlavní představitelky protivné. Asi je ta vizáž schválně (protože Na-yeong Lee hezká určitě je), ale mě se to nelíbilo. Na druhou stranu Hyeok Jang byl hodně fajn. ()