Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

MartinNDL

Tak tady to začalo. Škoda, že si nepamatuji datum, kdy jsem se zamiloval do těch poloostrovních šikmooček, které rozděluje nesmyslná vnitrostátní hranice mezi sebou a pochopitelná romanticky-intelektuální hranice od okolního světa. A pak že nebrečím. ()

Bay_watch

Moje první zkušenost s korejskou kinematografií... a dodnes moje nejoblíbenější romantická komedie. Příběh a pointa je úžasná. Když jsem se na na něj díval poprvé, tak jsem si v každé scéně myslel (otupen americkou produkcí), že ji už Jung-woo má, ale pokaždé zase něco "zkonil" a ona ho zbila xD Korejci možná nemají stamilionové honoráře, ale v pohodě to dokáží natřít bezduchému Hollywoodu. Bravo!!! ()

MA.KI

Popravdě nechápu, co se komu na tomto do nebes vynášeném jihokorejském snímku líbí. Ta trapnost rádoby komických situací? Nesympatický, přehrávající ústřední pár, kde ona hraje afektovanou a on infantilního? Nebo ta sladkobolná hudba jako z telenovely? ~ Z mého pohledu je tento skvost pouhá více než dvouhodinová ztráta času a zároveň jedna z největších záhad, co se procentuálního hodnocení filmu zdejších uživatelů týče. /pozn. poslední půlhodina sledována už jen sporadicky/ ()

Lopic

Viděl sem Director's cut a je to opravdu až moc dlouhé. Souhlasím, že západní kinematografie něco takového natočit nemůže. Přesto sem si celou stopáž říkal, že to zas takový zázrak není a chování hlavních hrdinů, hlavně hlavní hrdinky, mě někdy docela štvalo. No ale mnohokrát zmiňovaný epilog mě dostal, stejně jako asi každého, takže nakonec hodnotím 4*. ()

cubajz

zajímavá jihokorejská romanťárna, ve které se ňoumovitý mamlas zamiluje do svérázné holčiny, která nejde pro ránu ani flašku daleko. Když k tomu ještě přičtete trochu mysteria o cestování v čase, hódně podivných náhod a sympatické představitele hlavních rolí, jedná se o filmový zážitek, kterému se americké slaďárny nemůžou rovnat. ()

Numinek

Tak abych se přiznala, tak mě tenhle film vcelku zklamal... docela jsem se při něm nudila a tak jsem jen čekala na všemi opěvovaný epilog, který mě překvapivě... opět zklamal :( Zkusím zkouknout za nějaký čas.... ()

C0r0ner

Zábava jak na pohřbu (jediný solidní fór se týká blití), stopáž naprosto příšerná a dějově tisíckrát omletý příběh, na kterém není absolutně nic převratného. Místní hodnocení jako obvykle nechápu a ta druhá hvězdička je vlastně ani nevím za co. 30% ()

zette

Krome akcnich strilecek mam pro asijskou kinematografii celkem slabost. Kdyz jsem se kouknul na zebricek 200 nejlepsich filmu dle uzivatelu CSFD, tak jsem se zaradoval a tesil se na tento film. Nechapu hodnoceni tohoto filmu... Spousta lidi zde chvali epilog, ten uz byl ale tak prekombinovany, plny nahod, ze tomu snad nikdo nemuze ani uverit. Dve hvezdicky davam za nekolik vtipnych situaci ( hlavne opakovane ubytovani v motelu nebo rande s muzem ) a ze jsem mel velky emocni zazitek- zastrelit hlavni hrdinku! Jestli nekdo vi o protivnejsi zenske roli na platne, muzete mi ji napsat:-)! ()

Laputa

Při úvodních titulkáh navodí atmosféru příjemná hudba. Místy velice zábavné. Romantiku hodně narušuje hrubost partnerky vůči Gyeonovi za každých okolností. Já bych to s ní nevydržel ani minutu : ) Některé části bych úplně vypustil, protože zbytečně natahují film. Zamilovanost chlapce k této dívce je mi záhadou. Určitě by našel i takovou, která by ho nešikanovala : ) a byla by i hodnější. ()

pufina

Moje drzá holka.. Proč takových mužů není víc u nás? :-) Spíš převažují ty úsměvné scény než ty chmurné k zamyšlení, což si rozhodně nestěžuji a závěr byl perfektní. Víš proč je nebe modré? Kvůli mně. Víš pro oheň hřeje? Protože to tak chci.. Víte dámy, jak poznáte toho pravého? Vymění si s Vámi boty, i když budete mít lodičky :-)) ()

c.tucker

Tak takhle nějak si představuji romantickou komedii. Velmi vtipná a závěr je taková bomba, že už snad romantičtější být nemůže. ()

Flyer

My Sassy Girl je druhým korejským filmem, se kterým jsem měl tu čest (první byl Oldboy). A celkový dojem? Stačí se podívat na moje hodnocení. Mrzí mě však, že takovýto nádherný film, plný emocí, výtečného humoru a hřejivé atmosféry, se nedostal do širšího vědomí západního publika. V záplavě amerických romantických (rádoby) komedií totiž působí jako objevení oázy uprostřed vyprahlé pouště. ()

kubin.

Tenhle film je teda vážně zvláštní a rozhodně stojí za zhlédnutí. První hodinu jsem se opravdu celkem nudil, napadaly mě i myšlenky na vypnutí celého filmu, ale ještě jsem to neudělal. Potom totiž přišel všemi tak oslavovaný epilog. Ten by nádherný, a já byl naměko. Jenže pořád to nebylo ono, nepřebilo to ten nudný začátek. Po 15 minutách neustálého přemítání nad filmem, jsem si celý epilog prostě pustil znova a tentokrát už mě to natolik zasáhlo, že jsem s pěti hvězdičkami neváhal. Jak jsem říkal, je to zvláštní film, ale má něco do sebe a když se necháte určitě vás poznamená na dlouhou dobu. Důležitou složkou filmu byl celkem dobrý soundtrack, ale hlavně slavná barokní skladba Pachelbel's Canon in D minor, kterou je možno slyšet jak v klavírním tak v orchestrálním pojetí a objevila se ve dvou nejdojemnějších a nejhezčích momentech filmu a i tím se ony scény staly tak překrasnými. (byla to scéna s klavírem a růží a taky konec filmu, kdy se skoro oba dva potkali v metru, ale nakonec jim to vyšlo o minutku později). ()

tomeek

Nechápu to. Další naprosto pohodová romantika bez jediné pusy. Hlavní hrdinka je ale TAK šílená, že nechápu, jak s ní mohl vůbec mít nervy. Já bych to vzdal. Jak už jsem kdesi psal, jihokorejské filmy očividně nemají kam spěchat. Neznám moc romantických komedií, které mají dvě a čtvrt hodiny čistého času (a prostředek bohužel trochu ztrácí tempo). Skoro i slza na konci byla :) Přesně jak píše Golfista, pod jehož komentář se klidně podepíšu. "Korejci mají rádi smutné filmy." ()

trojtmberk

Příjemná záplata na dlouhej večer s ještě příjemnější slečnou v hlavní roli. Není divu, že se kvůli ní ten klučina choval trochu jako masochista. ()

wader

Romantické komedie nebo dramata chcete-li. Jednoduché porovnání tohoto žánru v západní a v tomto případě Korejské kinematografii. To co se pod tímto názvem žánru skrývá v Halivůdu - to jsou opravdu a bez nadsázky (a bez urážky) SRAČKY. To co se pod tím názvem skrývá v Korei - to je UMĚNÍ..... Jo a mimochodem, ten epilog je opravdu něco mimořádně luxusního. Tak promyšlené (a přitom nebezpečně jednoduché) souvislosti jsem ještě neviděl NIKDY v ŽÁDNÉM filmu. Dávám Padesát milionů hvězdiček :-) ()