Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

Warapeidza

Wow. Korejská romantická komedie. Co s tím máte dělat? Rozhodně se na to podívat!!! Neboť kam se hrabou všechny rádoby romantický filmy z Holywoodu... Pokud se nenecháte odradit zvláštním začátkem a občas mírnou rozvláčností, budete na konci odměněni. A to mírou vrchovatou... Za epilog bych těch hvězdiček dal mnohem víc, kdyby to tu šlo :). ()

plooter

Neuvěřitelný zážitek, tyto korejské filmečky. Od začátku jsem tušil legraci a krásný příběh. Nezklamalo! Výborné***** ()

J!b

Paráda! Jen jsem se bál, že to skončí standardně po korejsku tragicky. Je to banda nevypočitatelná (hlavně z hrozícího setkání dvou gerontů se mi skoro chtělo blinkat). Aź by se z toho jeden na značně natahovaném konci rozbrečel:) ()

27p16and41p6

Vtipy mi sedly, chlámala jsem se jako utržená celou dobu, vývoj taky super, skvěle zrežírováno. Jenom ta prostřední scéna s dezertérem byla pro mě natolik velký šok, že musela hvězda dolů, to do takového filmu vůbec nepatřilo. Dokonce jsem měla dojem, jako by tu scénu režíroval někdo úplně jiný, někdo jako tvůrce Klubu sráčů. ()

rozum i cit

Zajímavý námět (vlastně jsem asi nikdy nic podobného neviděla), ale poprvé se mi zdálo, že je film příliš dlouhý. Prvních 20 min jsem se bavila neobvyklým a vcelku vtipným začátkem jejich vztahu, poté však následovaly další šílené scény a neustálé ponižování hlavního hrdiny (už vůbec ne vtipné, ale trapné a otravné), které tak trvalo neskutečných 90 min. Lituji, ale méně je někdy více. V druhé polovině sice začalo dávat chování hrdinky smysl a obětavost jejího přítele byla vskutku dojemná, samotný konec mě také opravdu překvapil, přesto ve mně film žádný hluboký dojem nezanechal, jak jsem doufala podle zdejších nadšených ohlasů. Je mi líto, ale srovnávat tento snímek s A Moment to remember je zcela nemístné, jednak jde o filmy úplně rozdílné, jednak Okamžik k zapamatování je daleko hlubší, citlivější a realističtější (těžko uvěřit, že My sassy girl je podle skutečnosti, je-li tomu tak a stejně to nezabírá, pak musí být asi na vině zpracování). Poslední film, který u mne vyvolal slzy (a který jsem možná neměla vidět dva dny před tímto), byl Lost and Found (Hong Kong 1996), krásný, velmi něžný a láskyplný snímek, který tu téměř nikdo neviděl, neboť má hodnocení jen od šesti lidí a komentář pouze ode mne. My sassy girl se s oběma výše zmíněnými naprosto nemůže měřit. ()

sin34

Musim se priznat, ze ten film me dostal. Ukazuje, jak ackoliv jsme jini lide na jinych kontinentech, presto mame strasne veci spolecne... Musim se priznat, ze konec filmu me uchvatil a nemuzu jinak, nez 5 hvezd a dale doporucovat! ()

pazzini

Spočiatku som deju moc nerozumel, no postupom času sa z toho vyprofiloval pre mňa asi najlepší romantický film. A ten záver :-))) ()

Trevize

Nikdy bych nevěřil, že japonci umí točit tak dobré, oddychové, romantické komedie. I přes delší čas vám film příjemně utíká a vy si tak můžete vychutnat excelentní konec. 100% ()

Rigo

Když se řekne romantika vybaví se mi tento film. Krásná gradace děje, propracovaně detaily, nezapomenutelný výkon hlavní herečky(aneb láska bolí), například scéna v soupravě metra s vojáky("změnit krok"). Celý snímek divák hltá tento skvost a pak přijde epilog a ten vás dodělá, doslava výtrisk emocí, u toho jsem brečel a to se mi teméř nestává a přál si, aby daný okamžik neskončil. ()

marttul

Během sledování filmu jsem si říkala " co na tom, k sakru, všichni mají, vždyť ze sebe ten kluk jen nechává dělat boxovací pytel...", nějak jsem se nemohla naladit na vlnu tohoto díla....Koukala jsem dál a zjišťovala, že milá "sassy girl" se pomalu, ale jistě stává jednou z mých nejmilejších filmových postav...A když film pomalu plynul k závěru, bože, jak já ji chápala...Nakonec jsem si řekla, ok, velmi hezký film, ty 4 hvězdičky si zaslouží,ale.... Uplynul zhruba týden od mého shlédnutí a já mám film pořád v hlavě. Přehrávám si jednotlivé scény (třeba tu "botovou" =o)) a naprosto kouzelný závěr a pomalu se rozhoduji k tomu, že si tento film zaslouží hvězdiček rovnou 5. Hawk. ()

Katekat

No já teda nevím. Viděla jsem jako první americkou verzi a po shlédnutí této původní verze mám pocit, že ta americká byla jaksi lepší. Tady se mi vtipné situace nezdály moc vtipné, a nevím, jak někdo může nazvat romantikou něco, kde kamarádka každou chvíli kamaráda fackuje. Slabé momenty jsem tu ale měla, třeba ten v restauraci, kdy probíhá výčet 10 pravidel a pak parádní konec, ale víc jak 3 hvězdičky dát nemohu... ()

pogoman77

Nedá se nic dělat, je to prostě pecka. Romantická komedie, která je romantická asi tak stejně jako punkerka po pěti pivech. Užijte si to. ()

Mr.Hackels

Bez těch pár šílených, "asijsky" vtipných částí, bych hodnotil výš. Ale tenhle humor mě vždy rozhodí. Holt jinej kraj, jinej mrav. Tady stačí pár šílených grimas a je vymalováno. Jinak to mělo nápad. A i pár dost světlých míst. Jenže ty části, které prostě jinde než v asijských a speciálně indických filmech neuvidíte, to srážely. Prostě 55%, ale za vidění to stojí. ()

bishi1

podle nadšených ovací jsem očekávala víc, ale My Sassy Girl mě málem unudila k smrti ... teenagerské komedie mě asi neberou, ať už jsou jakkoli dojemné .... ()

rigpa

Skvěle herecké výkony od Ji-hyeon Jeon a Tae-hyeon Cha. Romantický film se smyslem pro humor, komedií bych to nenazval. Čas všechno spraví, kolik ho však potřebujeme. Film dokázal propojit dva úplně odlišné životy a dal jim význam. Skvěle natočeno. ()

Loganberry odpad!

Dvě hodiny čirého utrpení. Totální kráva, která týrá, bije, nadává a využívá toho korejskýho chudáka, mě za vaječníky nechytla. Nechápu přeceněnost tohohle snímku. Jako jo, trhlý holky frčej, ale čeho je moc, toho je příliš. Jestli tohle současní chlapi chtěj mít tohle doma, tak už se ničemu nedivím. ()