Cahil Tomruk žije v Hamburku ze dne na den. Když jednoho dne narazí autem do zdi a málem se přitom zabije, ocitne se na psychiatrické klinice a jeho lékař se snaží najít cestu z bludného kruhu pacientovy existence. A právě tady, na nemocniční chodbě, se Cahil seznámí s tureckou dívkou Sibel, která se pokusila o sebevraždu. Její rodina se řídí těmi nejortodoxnějšími představami o postavení ženy ve společnosti, ale Sibel zoufale touží po volnosti, kterou Evropanky považují za samozřejmost. Za jediné východisko považuje formální sňatek s mužem tureckého původu, a proto požádá Cahila o pomoc. Jenže vymknout se z rodinných pout není tak snadné, jak si dívka představuje, protože nikdo se nedokáže zcela vytrhnout z kořenů, z nichž vyrostl. A Sibel si v sobě nese nejen horoucí přání získat svobodu a překročit hranice národnosti a náboženství, ale také touhu po lásce. Režisér Fatih Akin, který má zažitou osobní zkušenost potomka tureckých rodičů, vyrůstajícího v Německu, tomuto trpkému milostnému příběhu vdechl výjimečnou autenticitu a věrohodnost. (oficiální text distributora)

Tereza11

Okouzlila mě Sibel, jak vizuálně tak herecky, do této doby jsem o ní neměla ani páru.... když se dvě ztracené existence dají dohromady a vezmou se vnikne z toho neskutečná jízda, vše je natočené tak autenticky a herecké výkony jsou tak bravurní že jsem chvilkami lapala po dechu...i kyčová turecká kapela, která vždy prolíná děj i ta tam má své místo... ()

Konev

Kurňa, copak nemůžou lidi žít normálně? Proč pořád chtějí něco, na co nemají, překračují meze morálky a zákona a pak brečí, že mají život podělanej? ()

stuj

Potkají se blb a blbka a je z toho love story. Vysoké hodnocení nechápu. Myslel jsem, že naskákalo v době vzniku, kdy bylo téma možná víc in. Jenže ouha, ono to přetrvává. Tak jsem asi kulturní barbar, nebo nevim. ()

monia

Skvelá vec, drsná romantika. Dobrý scenár, výborná réžia a herecké výkony, dobrá hudba. Guy Ritchie by mal ticho sedieť v kúte a učiť sa. Autentické, civilné, veľmi posobivé, za mňa plný počet. ()

vecnaAmbra

Tento režisér ma zaujal filmom U zlaté rukavice ľudskými troskami v podaní veľmi vierohodných hercov, a tiež celkovým zobrazením príbehu, a tak som sa rozhodla pozrieť aj na tento film a nebola som sklamaná. Opäť som mala takú zvláštnu zmes pocitov, a to na jednej strane želanie, aby sa ten film už radšej čím skôr skončil, a na druhej strane napätie z očakávania čo ktorá postava ďalej urobí resp. neurobí, a či sa vôbec zobrazí na obrazovke. Najprv sa mi to celé až tak nepozdávalo a nebola som si istá tým, že Cahil by sa so svojou povahou a pravdepodobnou minulosťou mohol takým spôsobom oženiť, ale ako film plynul, moje hodnotenie sa zvyšovalo. Čo sa však týka príbehu, myslím si, že o svoje osudy si koledovali. Ako si niekto opačného pohlavia môže zmyslieť, že je možné byť s tým druhým zobratí a žiť si zároveň svoj život, no pritom spolu bývať bez akýchkoľvek následkov? Nedá sa povedať, že by mi postavy svojím konaním nejako prirástli k srdcu, najmä nie Sibel. Opäť tiež vidíme potácanie medzi "normálnym", no zrejme nudným a formálnym životom a túžbou po nespútanejšom, no v konečnom dôsledku rovnako prázdnom a navyše sebadeštruktívnom živote. Zaujímavý rozdiel v ponímaní Turkov je vidno, keď ten Turek na jednej strane navrhuje ženatému bordel a paradoxne miesto toho, aby sa po jeho odpovedi zamyslel nad vernosťou, naštve ho, že použil slovo píchať v súvislosti s jeho ženou. Nie je to príjemný film a miestami ťažko sa na to pozeralo. Každopádne pri takýchto príbehoch je asi lepšie keď sa skončia takýmto spôsobom, než aby sa to čaro vytratilo ďalším spoločným životom. Na herečke hrajúcej Sibel je podľa môjho názoru zaujímavé to, že nie je pekná takým tým klasickým dokonalým spôsobom, ale má v sebe takú iskru, čo ju robí pôvabnou. Určite dobrá voľba režiséra. Cahil ma zasa tak strašne prázdny pohľad....Tento režisér má teda na autentických hercov čuch. ()

StandikK

Já už vážně těm romantickým filmům nerozumím. Po třičtvrtěhodinky stříká po třetí krev, a to fakt jako je romantika? Nadržená Turka, která si užívá, spíše se představuje jako hodně lehká šlapka, a týpek, který upadl do alkoholového opojení po smrti své manželky je fakt romantický pár... ()