Píseň pro nevěstu

Pieseň pre nevestu

Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1998, 95 min

• Malarkey

Příjemný Adam Sandler, kterej zpívá snad v každým filmu, kde hraje. Roztomilá Drew Barrymore, které to v tomto filmu skutečně neslušelo, i když jsem si myslel že jo. A nudný komediální příběh plný romantiky. Nic převratného, ale dokoukat se to v klidu určitě dá. A že si to nepustím znova také nemůžu tvrdit. Jen je to tak trošičku průměr, který ale neurazí.(27.12.2009)

Dobrá zábava. Klasický milostný príbeh a sympatický hlavný hrdinovia. A hlavne ta muzika. Viac krát pozerateľné, ale za podobným filmom s podobnou hudbou z 80´ rokov "Dvaja na lásku" to o tú jednu hviezdu zaostáva. Najsympatickejší výkon Adama Sandlera a Drew Barrymore v ich kariére. Štyri hviezdy za 75%.(1.11.2007)

• maruli

Mno.. co k tomuhle říct. Chtělo by se mi dát odpad, ale na celé jsem s maminkou vydržela koukat až do konce, takže si to tu jednu asi zaslouží. Nesnaším pitomé příběhy a lacinost a vulgaritu. Tomuto příběhu se dostává obojího. Dokonce i Steve Buscemi tu vypadá pitomě (!). Celým filmem vás budou provádět nesmyslné řeči o zvracení, poznání, že všichni nastávající jsou hajzlové a kdo neuteče od oltáře, jakoby nežil. Jestli se budu chtít nechat moralizovat, určitě né filmem se Sandlerem v hlavní roli.(2.1.2011)

"A jak souvisí svatba se vzhledem ??" - "No, musíš se vdát, než budeš mít velikej zadek a narostou ti vousy pod nosem, což se určitě stane, to po matce tvého otce.." ;) Americký režisér Frank Coraci alespoň u mě nesmírně zabodoval s jinou komedií s Adamem Sandlerem, samozřejmě mluvím o snímku Click, jinak se ovšem veze na vlně naprosté průměrnosti, a ani Píseň pro nevěstu není výjimkou.. Typická raná sandlerovka, hybrid jak noha od kulečníku, zato však s naprosto luxusním soundtrackem Teddyho Castellucciho a tradičně i skvostným came(o)níkem Stevem Buscemim jako nejlepším svatebním ožralou v historii filmu.. Vše ovšem drží pohromadě výtečný Sandler v poloze loosera, jehož trumfem i obranou je humor.. Biják narvaný osmdesátkovými hity a spoustou odkazů, tu více, tu méně vtipnými, na zmiňovanou éru..(28.7.2014)

• Pohrobek

Hodně nevyvedená komedie, která kamsi spláchla celkem, včetně vedlejších rolí, slibný herecký potenciál. Úplně nepochopitelně pak působí uměle vyvolávaná a opěvovaná atmosféra osmdesátých let, především díky archaickému soundtracku, jenž však sám o sobě může být pro někoho cenný alespoň z toho vzpomínkového hlediska.(7.4.2005)

• - Režisér filmu Frank Coraci má ve filmu menší cameo. Objevuje se jako postava zpívající skladbu "Love Stinks" ve chvíli, kdy kolem něj prochází Robbie (Adam Sandler) s mikrofonem. (JORDY)

• - Produkce filmu trvala přes rok a půl. (JORDY)