Píseň pro nevěstu

Pieseň pre nevestu

Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1998, 95 min

• TommyDiamond

Tento snímek jsem viděl úplně poprvé a zcela náhodou v televizi. S odstupem času je zde krásné vidět, že většina Sandlerových filmů je pořád na jedno brdo. I když je film ohyzdně nabobtnalý romantikou (zjednodušeně přihlouplý) a Sandlerovo pěvecké umění připomíná spíš kňourání, tak mě snímek v rámci možností pobavil a neurazil. Dvě hvězdy(17.8.2014)

Oddychová romantická komedie s Adamem Sandlerem, který zaujme zejména svým podáním písničky You spin me round (společně s jeho transexuálním parťákem Georgem) a taktéž nezvyklým porostem na hlavě. První polovina je silnější díky podařenějšímu humoru a také díky krásným pěveckým vystoupení na začátku filmu. Druhá polovina je stereotypní a každý okamžik jaksi očekávaný.(14.2.2009)

• honajz

Adam Sandler a Drew Barrymore v romantické hudební komedii, která má evokovat hudbu a styl 80. let, ale působí spíš trochu trapně. Sice chápu snahu Adama Sandlera o neobvyklé kombinace žánrů, ale někdy to prostě nefunguje. Tady rozhodně ne. Adam hraje zpěváka, který pěje na svatbách. Drew hraje holku, která na stejných svatbách pomáhá s přípravou jídla a pohoštění a servírováním. Také zde hrají Billy Idol a Steve Buscemi, ale jen cameo role, přičemž Billy je otřesný a Steve vynikající, jako (skoro) vždy. Jenže cameo rolemi film neuděláte. A kde chybí nosnější příběh a charisma mezi herci (zvláštní je, že v jejich jiném společném filmu - 50x a stále poprvé - to charisma je), tam těžko čekat divákův větší zájem. V podstatě totiž přes výše zmíněná ozvláštění, k nimž patří i hudba 80. let a Culture Club a tak, jde o tuctovou historku o tom, jak se vídali, seznámili, rozešli, a v letadle srdceryvně našli. Jenže jim nevěříte ani "lá lá", natož zamilovanou písničku. Podle mě chytil Adam Sandler dech až od roku 2001/2002, možná by stálo za to zjistit, koho mu tenkrát osud přivál do cesty s nějakou tou radou.(2.7.2009)

Film se odehrává v roce 1985, já počas tohoto týdne se nezávisle na tomto snímku pohyboval na youtube v klipech mého mládí. Se slzou na krajíčku se vrátil do 90 let a poslouchal hity od skupin Oceán, Team, Shalom, Kreyson, Metalinda, Tublatanka a další, a i když se na tehdejší dobu vzpomíná s despektem, v hudbě byla síla. To co dokázala, o tom se dnešním interpretům může zdát...Věřím, že by podobný film převedený na naše reálie, mohl zaujmout... Zbývá jen NADĚJE ( Nechci znát už žádný strach - Chci se probouzet v objetí štěstí - Nechci už žádný kruh - Ve kterém se život stále točí - V sobě se zavřít, v srdci dětský klid - Nejít jenom tmavou nocí - Všechno zahladit, bolest utišit - Čas mě míjí minulostí - Není to lehké, chci Ti říct - Soužím se bezbřehou tmou - Soužím se chtěl jsem s Tebou - Soužím se nad spásou svou - Nad ztracenou láskou ...- Toužím snít, nestát se tmou - Toužím se ztratit s Tebou - Toužím s dlaní před sebou - Být plný láskou ... Jsem v této nostalgické poloze sám? Škoda, že to tímto komentářem nezjistím, ale snad si ho někdo přečte a vrátí se v čase zpět, tak jako já...(20.12.2008)

Víte 5 hvězd se nemusí vždy dávat jen filmům s velkímy hereckými nebo režisérskými esy, ale taky někdy i filmům, z kterého máte dobrý pocit ze srdce a se zábavy, která je v tomto filmu laděna na romantickou notu. Mě tento film oslnil jako velmi příjemná romantická komedie plná písniček a skvělě fungující chemii mezi sandlerem a Barrymorovou 86%.(21.3.2011)

• - Produkce filmu trvala přes rok a půl. (JORDY)

• - Režisér filmu Frank Coraci má ve filmu menší cameo. Objevuje se jako postava zpívající skladbu "Love Stinks" ve chvíli, kdy kolem něj prochází Robbie (Adam Sandler) s mikrofonem. (JORDY)