Sedmnáctiletá Gracie Thompsonová má stejné sny a přání jako všechny dívky v jejím věku. Ty se ovšem záhy rozplynou, když jí a jejím čtyřem bratrům hrozí, že od sebe budou odděleni a umístěni v ústavech a pěstounských rodinách za nezodpovědné chování jejich drogově závislé matky. Jenže Gracie se rozhodne udělat i nemožné pro udržení všech sourozenců pohromadě. Začne soudní boj o to, aby její matka byla právně zbavena rodičovských práv a ona sama byla ustanovena adoptivní matkou mladších sourozenců. (oficiální text distributora)

Adrushka

Po dlouhé době jsem viděla film, na kterém bych skoro nic nezměnila. Herci byli dostatečně přesvědčiví, děj byl sice předvídatelný, ale i tak bych se Gracie's choice mohla podívat znovu. ()

casef

Celý snímek táhne Kristen Bell a Anne Heche. A právě Anne Heche, kterou znám hlavně ze seriálu "Muži na stromech", vytváří kolem sebe takovou auru, že se jí až bojíte. Celé smutné atmosféře filmu pomáhá, že je to podle skutečné události a je těžké si představit, že v 17 musíte řešit všechny problémy se starostí o děti, účty, jídlo, školu, práci a nikdo Vám v ničem nepomůže. Nejlepší hláška: - Jak máš ráda karbanátky? - (Nevěřícný pohled, co je to za otázku) Pečené. ()

Ukrizku

Je neuvěřitelné, že Gracie nepodědila nic špatného po své matce. Kde se všemu tomu spořádanému, pečujícímu a ukázněnému výchovnému stylu naučila? A ti bráškové byli tak klidní a rozumní, a to i přes všechny jejich poruchy... a pak mi také není jasné, proč americký sociální systém trestá odebrané děti vyloženě vězeňským způsobem, násilně sourozence rozděluje a nepodporuje přirozené vazby. ()

lektvar

Fantastické nasadenie, hneď na úvode (scéna so psom), potom to už ide mierne dole, ale stále pútavo. Sú príbehy, ktoré sú vynikajúce aj bez špičkovej réžie a scenára. ()

prostoreka

Pamätám si, keď to dávali na Hólmarku pomerne často a ja som to vždy, keď som to postrehla, sledovala a vždy, vždy, vždy som na konci ručala jak tur, hoci som vedela naspamäť aj repliky - nikdy som sa nezdržala. Pri Grejs nie som schopná odhadnúť, do akej miery nám tvorcovia hrali na city, ale v tomto prípade im to prepáčim. ()

Xmarc

Kristen Bell byla chvílemi příliš dokonalá, Anne Heche v roli zhulené matky vynikající. Scénář nebyl dokonalý, ale film nepostrádal silné momenty, které na člověka dokázaly zapůsobit. ()

lenka69

Film byl ze života a mě se moc líbil a nic proti distributorovi, ale Gracia nemá 4 bratry, ale pouze 3 a jednu sestru.:D ()

annevelyn

Průměrné drama se zajímavým námětem, které může zaujmout i známějšími hereckými osobnostmi. Sympatické na filmu je, že se snaží vycházet z reálného námětu a dokáže oslovit také díky přítomností dětských herců v zajímavých postavách. Dlouhodobě film sice nijak neosloví, ale určitě stojí za to ho shlédnout. ()

lindoušek

Dojemné, opravdu. Docela to ušlo, i když z toho přímo stříká tv film. 4* dávám hlavně kvůli příběhu, protože ten mně opravdu dostal. Herecké výkony celkem ujdou, přijde mi že Kristen Bell se na tu roli parádně hodí. ()

k.rakonos

Tak toto drama bych se nebál nasadit klidně i do kin. Silný příběh dle skutečnosti. Sympatická Kristen Bell k tomu, s přesvědčivou Anne Hech. Ve skutečnosti to takhle relativně dobře ale pokaždé nedopadne... ()

xray0045

Drama a sladak dohromady, od zacatku do konce musite Gracie fandit, ona je zosobnenim dobra. Televizni zpracovani ve skutecnosti nevadi, protoze pribeh je tak moc silny. Anne Heche predvadi skvely vykon, jeji hyenismus zaslouzi oceneni. ()

pupidup

Trochu pidlooká Kristen Bell není normálně úplně můj šálek kávy, ale v tomto filmu je naprosto geniání... jako Anne Heche.... která můj šálek kávy je.. úžasné... ()

ferika

Fajn! Ziadne technicke efekty, len dobre zahrany film. V dnesnom americkom filme skoro nestandard. Na niektore namietky mozem povedat - necakal som hrany dokument, ale (melo)dramu v sympatickom prevedeni - a tu som dostal! ()