Phantasm II

Phantasm II: The Never Dead Part Two

Horor / Fantasy / Thriller

USA, 1988, 97 min

• Terva

Tak jsem se odvážil a rozhodl se, že dokoukám tuhle čtyřdílnou ságu. Film druhý začíná u těch událostí, při kterých končí část první. Hned od začátku mi začal lézt na nervy ten stupidní hudební doprovod. Vadil mě i v jedničce. CITÁT - Burn in Hell.......... Obdivuji tu quadro brokovnici, kterou si Reggie ( Reggie Bannister ) vyrobil. Vypadá velice nebezpečně. CHYBA VE FILMU - Když Reggie ve 28 minutě roztáhne závěs v pokoji, ve kterém je i Mike, je za oknem vidět jejich auto, je vidět úplně celé a dál od okna. Když se však po několika vteřinách kamera opět zaměří na okno, je auto postavené jinak, blíž a je vidět jen jeho zadní část........... CITÁT - Nemohu zavírat oči, před tím co jsem viděl.......... Film působí zmateně, je zdlouhavý a docela nudný. Moc věcí mě v něm nezaujalo. Snad jen Elizabeth ( Paula Irvine ).(24.4.2011)

• Seabeast

Vzdávám to a pětidílnou sérii Phantasm prostě s největší pravděpodobností nesmrknu. V pokračování se jede opět v béčkových kolejích a tentokrát s chabší atmosférou. Je sice znát promakanější vizuál a chuťovější efekty, ale to nepomůže té neskutečné nudě táhnoucí se přes celý film. Pokud vás jednička neoslovila, tak se ani nepouštějte do dvojky. Dlouhán celek znovu zachraňuje a bez něj nevím, kde by série Phantasm byla. Co má být tohle za "kult" fakt nechápu, ale někdo má rád holky, jiný zase vdolky.(29.11.2014)

Druhý díl sice nepřináší žádné nové zabijácké techniky, pořád je tu ale stará dobrá koule, která si vystačí sama. Jinak společně s Mikem dospěl i samotný scénář a v něm jeho postava jako taková. Angus Scrimm je v této své roli naprosto skvělý. Divím se, že tenhle chlapík natočil tak málo filmů a že začal až téměř v 50ti. S tím svým "ksichtem" by mohl udělat větší díru do světa.(25.8.2007)

Vyšší budget oproti jedničce jde zatraceně znát. Lepší triky, přehlednější scény, více krve i létajících koulí, celkově vymazlenější atmosféra. A hlavně nenahraditelný Tall Man, který se teprve tady stává kultovní postavou. Potěší špetka humoru (motorovka vs. ještě větší motorovka), několik narážek na legendární Evil Dead i samotného Raimiho. Jedna z mála výjimek, kdy sequel předčí originál. Krátce řečeno: Hororový orgasmus.(14.2.2010)

Kvalita špeciálnych efektov minulého storočia je veľmi kontroverzná. Niekedy vyzerajú neuveriteľne presvedčivo a omnoho lepšie ako tie dnešné moderné tvorené vo virtuálnom prostredí, inokedy je to zas presne opačný prípad a kazia dojem z celkom vydareného filmu. Tento raz majú efekty bližšie k druhej variante...(10.11.2011)

• - Kvůli přístupnosti se umírnila původně mnohem krvavější scéna se smrtí kněze. Režisér také prostříhal závěrečnou scénu, kde Alchemy sundá z hlavy kůži a Reggie pozná, že je to zamaskovaný Tall Man - efektová sekvence se podle něj dostatečně nepovedla a tak ve filmu vidíme jen začátek a konec, kde už spojovacím okénkoem hledí "převlečený" Tall Man. Scénu, kde z teleportu vyjde nový Tall Man a vhodí do brány mrtvolu svého předchůdce, nakonec režisér použil na začátku trojky. Tyto a několik dalších vystříhaných scén můžeme k dnešnímu datu vidět jen v nelegálně kolující "workprint" verzi filmu. (BoredSeal)

• - Don Coscarelli sa priznal, že menšiu inšpiráciu našiel v knihe "Salem's Lot" od Stephena Kinga. (beso74)

• - Nový vzhled stříbrných koulí byl inspirován povídkou "Second Variety" od Philipa K. Dicka. (Chatterer)