Zamilovaná do vraha

Life Without Dick

Zamilovaná do vraha

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2002, 93 min

Coleen Gibsonová (Sarah Jessica Parker) nešťastnou náhodou zabije svého přítele, soukromého detektiva, Dicka (Johnny Knoxville). Nutno podotknout, že jí jednak k tomu dal pořádný důvod (chtěl ji opustit) a jednak jí nabil zbraň, o které myslela, že je prázdná. Vražda každopádně nevyvede Coleen nijak z míry, zvlášť když potká šarmantního muže Daniela (Harry Connick Jr.), kterému její odvaha imponuje. Už jí ale neřekne, že je součástí irské mafie, a jeho úkolem bylo právě Dicka zabít - což on, díky svému měkkému srdci, nezvládl. A kolotoč se rozjíždí ... Ano, je to ptákovina. Hrozná ptákovina. Ale hrozně milá ptákovina. Pokud Vám nevadí, že film postrádá jakoukoliv logiku, a celá zápletka s pár mrtvolama, totálně tupými policisty je zde jen jako podkres milostného románku, tak se budete docela bavit. Párkrát jsem se i docela zasmál (např. Coleeniny jednobarevné obrazy). Musel jsem se ale hodně snažit, abych dokázal Sarah Jessicu Parker oddělit od hlavní hrdinky Sexu ve městě (tam je docela inteligentní, ale tady je "blbá" jako štoudev - typická blondýnka ze vtipů o blondýnkách), ale herečka je dobrá a hezky se na ní dívá. Škoda, že tvůrci nedali větší prostor Johnnymu Knoxvillovi ...(4.11.2008)

• masw

Nahrál jsem si to jen kvůli Knoxvilleovi z Jackass, scény s ním byly ráj, scény s extrémně nepřitažlivou Sarah Jessica Parker zase horor.(31.10.2008)

• castor

Sarah Jessica Parker patří mezi početnou skupinu hereček, které se ze sebe snaží setřást televizní (leč veleúspěšnou) slávu a oslnit na poli filmovém. Každý soudný divák ovšem ví, že jí to bude ještě dlouho (zda-li vůbec někdy) trvat!! Sic má nesporný komediální talent, tady narazila kosa na kámen a bohužel to nevyšlo jako v řadě dalších odstrašujících případů (Lemra líná).(11.9.2007)

• vesper001

Jeden ze slabších dílů SATC, který šťastnou náhodou zapadl někam do manhattanského kanálu.(13.6.2017)

• Indiana

Dá se na to dívat jenom díky Knowvilleovi.(15.5.2005)