Reklama

Reklama

Rambo II

  • USA Rambo: First Blood Part II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (693)

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Sylvester Stallone, James Cameron / Story by Kevin Jarre / Characters created by David Morrell | Hudba: Jerry Goldsmith, Peter Schless | Produkcia: Buzz Feitshans, Mario Kassar, Andrew G. Vajna | Distribúcia: TriStar Pictures | Štúdio: Anabasis Investments | Rozpočet: 44 miliónov $ | Tržby: USA: 150,415,432 $, Celosvetovo: 300,400,432 $ || Vždy cítiť, keď sú pokračovania vytvorené na základe úspechu debutového kusu. Ale tu je to viac než slušne zvládnuté, Sly je na testosterónovom maxime a akcia tiež. Prekvapí scenáristická spoluúčasť Jamesa Camerona. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Čemu Vy říkáte Peklo, je pro něj Domov." Fotograf Rambo se vrátil domů, tedy do džungle a do bláta. Vydal se do souboje s Vietkongem, Sovětskou armádou i zrádnými politiky a mě nezbývalo než fandit jeho výbušným šípům v tom, aby zasáhly všechny cíle. A těch nebylo málo, takže Osamělý vlku, připrav si vražedný pohled, nůž, luk, pistoli, samopal, bazuku a jdi porcovat. Kryju ti záda. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Jak se máš Johne?" ,, Dobře!" ,,Byl jsi vybrán. Pokud bude mise úspěšná, můžeš dostat milost!"..... Jak mise dopadne je každýmu předem jasný. Stejně jako, že na Ramba neplatí ani bitevní vrtulník. Ale tak to má bejt. Dobrá akce, maskování v blátě, střelba z kuše, útěk před napalmem - to je jen malá část akcí, které oddělují Ramba od ostatní smrtelné populace. Jinak to samozřejmě není nesmrtelné řemeslo, ale vždy dostanete co chcete. A proto mám Johna ve Vietnamu tak rád. ()

seeker23 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný pandán k tomuto filmu tvoří poslední Smrtonosná past. V Rambovi se z prosťáčka dělá myslitel (byť ta pravá zenová hloubka se objevuje až ve čtyřce), autoři poslední Pasti se snaží o opak: z hrdiny, který v protikladu k osmdesátkovému masu používal mozek, dělají akčního dinosaura. V tomto posunu jsou ukryty dějiny amerického akčního filmu posledních tří dekád. Každopádně celá Rambovská akce, rámovaná nejen úvahou, jestli je Rambo Postradatelný, ale především myšlenkou, že mysl je nejmocnější zbraň, která je v závěru stvrzena řevem polonahého Ramba a jeho samopalné zbraně pálící do výdobytků komputerizace, je fascinujícím reliktem reaganovských osmdesátek, tedy doby, kdy filmy svou blbost hrdě stavěly na odiv. Mission acomplished. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Rambo ničící kompjútry sprškou olova, toť jedno z nejkrásnějších mement 80. let, jakoby se Stallone dopředu mstil tomu, co zničí jeho milovaný žánr. Ačkoli to zní paradoxně, po stránce psychologie a idejí mi dvojka nepřijde o tolik pozadu vůči (už tak dost retardované) jedničce, byť se tu místo subjektivních stesků derou na konci z Rambových úst vskutku programové agitace. Cosmatosův film mnohem více zapadá do archetypů akčních 80. let a v nejvyhrocenějších momentech je neodolatelně prkenný a teatrální (čili zábavný). Počet explozí je enormní, pilot největšího možného sovětského vrtulníku nemá na přilbě jednu rudou hvězdu, ale hned dvě (aby se to nespletlo) a kurdějemi upravený POW s kulometem v ruce jakoby chtěl divákovi připomenout ten krásný ideologický mišmaš, který tehdy vládl akčním Hollywoodem. Lze takový film alespoň trochu nemilovat? ()

Galerie (143)

Zajímavosti (75)

  • Velká socha Buddhy, která byla použita v úvodní scéně, byla po natáčení darována místnímu mexickému vojenskému veliteli jako suvenýr, i když mu bylo řečeno, že je to jen rekvizita z polystyrenu nastříkaná zlatou barvou. (HellFire)
  • Postavení zajateckého tábora stálo přes 200 000 amerických dolarů. (McLushi)
  • Když jeden z osvobozených rukojmí pálí z Rambova (Sylvester Stallone) vrtulníku na ruský stroj, zasáhne jej tak, že mu ustřelí raketomet, který dopadne na strom u domu. V následující scéně je ale raketomet zpět na vrtulníku. (rakovnik)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno