Jako za starých časů

• USA Seems Like Old Times (více)

Spisovatel Nick Gardenia (Chevy Chase) je proti své vůli přinucen dvěma ozbrojenými lumpy vykrást banku a předat jim lup. Na útěku před dopadením vyhledá jedinou osobu, která mu může pomoci - svou exmanželku Glendu (Goldie Hawn), špičkovou obhájkyni, schopnou dostat z maléru kohokoli. Má to ovšem háček - o Nickově přítomnosti v domě se nesmí dozvědět Glendin současný manžel Ira (Charles Grodin)... (Oskar)

MickeyStuma

Být unesen, přinucen k bankovní loupeži, vzápětí být pronásledován spravedlností a stále neztrácet humor? Ale jo. V podání Chevyho Chase na sto procent. Nahrávači jsou tentokrát Goldie Hawn a neméně impozantní Charles Grodin. Snaha spisovatele Nicka se ospravedlnit a dokázat svoji nevinu, odehrávajíc se především na panství prokurátora snažící se ho odsoudit žijící paradoxně s Nickovou bývalou, živící se naopak jako obhájkyně, je stále zárukou dobré zábavy. Gagů a vtipných frází je více než dost a co je nejdůležitější, jedinkrát to svou ztřeštěností nepadá do bláznivosti až přehnaného. Po dějové stránce není o co stát. Stále se tu běhá z jednoho místa do druhého, vznikají situace vtípků slovních plných ironie i groteskně hraných, a divák se baví a zároveň vlastně i sleduje, kdy toho všeho bude konec. Jenomže atmosféra je po celou stopáž ukočírovaně stále svěží, ostatně jak bylo u Chase vždy zvykem, takže během sledování, snad, každý divák po náročném dni přijde na jiné myšlenky. Svižná a vtipná komedie která funguje, navíc se sympatickým hereckým trojúhelníkem. Jen tak mimochodem, Chevy Chase a Goldie Hawn se setkali už o dva roky dříve ve snímku „Nečistá hra“ (1978) a chemie mezi nimi byla tak výtečná, že zřejmě není náhoda, že si to v tomto snímku opět zopakovali. ()

HappyDeath

Dle mého názoru velmi povedená a příjemná komedie, která vyniká nejen svýma hláškama, ale i svou nadprůměrností. V půlce filmu jsem se přistihl, že sedím a s napětím čekám na další hlášku...Vynikající ! ()

kolodej1

tak tohle musím hodnotit rozhodně pozitivně. Jako příběh samozžejmě žádný skvost, v kterém by se dala snadno najít různá klišé, v tomhle případě je ovšem podstatné, jak film fungoval coby komedie. A v tomto směru snímek v žádném případě nezklamal, míst pro zasmání tu bylo opravdu dost, špičková pak byla figura řidiče. Nenáročná podívaná, která ale všem se smyslem pro humor zvedne náladu. Mohu jen doporučit ()

zigy

A režisér zavelel: "A teď tam bude fór!"....Myslím, že takhle nějak probíhalo natáčení, protože ta křečovitá snaha o vtípky je hrozně umělá a i když dialogy jsou inteligentní a propracované, šíleně to celé šustí papírem. Ani obligátní Chevyho gagy to nevytrhnou. Možná na divadle by to bylo o třídu lepší. ()

M.4.K.

Abych byl uprimny, nechal jsem bezet televizi a jak vidim ten obraz tak si rikam jezisi to bude nejaka blbost, ale opak je pravdou.Opravdu jsem se zasmal."Nasi indiani" :D ()

Megahead

Schopná komédia na jedno pozretie (prípadne aj viac po dlhom čase), ale má viac hluchých (priemerných) pasáži, avšak aj niekoľko vtipných momentov. Príbeh mohol byť viac prepracovaný, hlavne začiatok s núteným prepadom banky je dosť nedotiahnutý - absurdný. Či už Goldie Hawn alebo aj Chevy Chase natočili vo svojej kariére vtipnejšie a silnejšie snímky. Hlavne Chase-ho postava ma nepresvedčila. ()