Jedna z nejlepších hrabalovských postav - svérázný balič papíru Hanťa - prošla spolu se svým autorem dlouhým vývojem. Režisérka Věra Caïsová si pro svůj film vybrala Hanťu (Philippe Noiret), láskyplného milence života. V laskavém přítmí své lisovny spřádá alhokolem podnícené myšlenky a tiše vytváří v lisu své umělecké dílo - balíky sešrotovaného papíru, kde jsou vedle sebe vzácné knihy i krvavé papíry z jatek. (Lucernafilm Video)

ra0474401

Kdyby mě nenutili jít na to povinně se školou, navíc v době, kdy jsem tomu vůbec neměla šanci rozumnět, tak bych to ohodnotila líp. Uznávám, že je to skvělej film podle skvělýho Hrabala, se skvělým Philipem Noiretem, ale ta povinná školní projekce mě děsí dodnes:-) ()

matilda33

Mala by som si častejšie pripomínať, že existujú knihy, podľa ktorých by sa nemali točiť filmy. A ak sa natočia, nemala by som si ich pozrieť. Príliš hlučná samota patrí k mojim najobľúbenejším knihám, o to väčšie bolo moje sklamanie z tohto filmu, v ktorom žiaľ nefungovalo nič z mágie, ktorou je samota pána Hrabala presiaknutá. ()

bratr_jezek

Lisovač papíru Hanťa z pera Bohumila Hrabala má tvář francouzského herce! A ten je v té roli vynikající. Zdárně mu sekundují i další čeští herci a myslím, že tento přvod na filmové plátno se celkem zdařil. ()

Parisienne09

Svět na pomyslném okraji společnosti ve smyslu materiálním může být velmi barevný, když vám společnost dělají skvělí literáti, umělci, filozofové a krásné cikánky plné života. Existuje určitě mnoho způsobů, jak přenést Hrabala na filmový pás. Jedním z nich je barevná filmová fantazie, která se v tomto případě, myslím, povedla. Obdivovala jsem úžasné obrazy a celkovou barevnou kompozici filmu, místy mi připomínala snivé Saudkovy fotografie z jeho sklepního ateliéru. Výborně je doprovázela krásná hudba a výkon Philippa Noireta skutečně potěšil. ()

710.cz

Vůbec nejde o to, že jugoslávská režisérka nemůže pochopit českého Hrabala. Jde o to, že poskládat skvělé herce a myšlenky do filmu chce víc, než chuť udělat moudré a hluboké umění. S Noiret se raději proběhnu plytkým cajdákem za Torzem Jupitera. PS: nikdy by mě nenapadlo, že u filmu s Hrabalovou předlohou budu mít nakonec problém i s dabingem. ()