Vykoupení

• Česko Claim na hluchém potoku (více)
Trailer

Rok 1867. Před dvaceti lety prodal jistý prospektor za výhodný dílec svou manželku i dcerku jinému zlatokopovi. Nyní Daniel Dillon patří mezi velice bohaté muže, víceméně ovládá celé jedno malé městečko. Jenže právě sem zrovna přijíždějí dvě ženy, aby mu připomněly jeho minulé hříchy. (oficiální text distributora)

Trailer

Pohrobek

Hned po prvním flashbacku musí být literárně vzdělanému divákovi jasné, že se vlastně dívá na adaptaci Hardyho Starosty casterbridgeského, pouze přesazeného do montanských hor. Adaptace to je zajímavá, film je pro mě jednou z několika výjimek, kdy se mě více líbil snímek než jeho knižní předloha. V každém případě jsem velmi spokojen - jak s převedením Starosty casterbridgeského, tak s brilantní, přímo lahůdkovou režií, realistickou, ale zároveň inteligentně a silně romantickou atmosférou a velmi plastickými a dobře zahranými postavami. Peter Mullan vystihl hardyovskou postavu člověka, jehož dostihla jeho minulost, na jedničku. ()

Slarque

Nevím, zda je to tím pohledem neamerickýma očima, ale tenhle film mi připomněl Jízdu s ďáblem Anga Leeho. Také se odehrává v kulisách typických pro western, ale je to spíš drama, také sází na zajímavé herecké výkony (tedy hlavně Peter Mullan, Sarah Polley a Wes Bentley) a také ho má pevně v rukou režisér, který točí každý film jinak, podle toho, co daná látka potřebuje. A výsledek je také hodně povedený. ()

sud

Působivé westernové drama, zbavené snad všech žánrových klišé. Před minulostí nikdo neuteče a zapomenuté události náhle ožívají. Tenhle film není o střílení, je to spíše psychologické drama o svědomí, zasazené do Montanských hor. Herecky si vedou skvěle všichni přítomní, nejvíce snad Peter Mullan, Wes Bentley a Nastassja Kinská. Hlavně zde ukazuje a dokazuje, že se potatila. 75%. ()

Fiftis odpad!

Že ja somár som si myslel, že pôjde o kvalitný zimný, zasnežený western so sexi Millou Jovovich. Holt, nemal som si pozerať miestnu galériu. Snímka, pri ktorej sa neuveriteľne tešíte, kedy už konečne skončí a budete si ju konečne môcť vymazať, aby ste mali viac miesta na disku. Nechutné bozkávačky a sexovačky Milly Jovovich s o 50 rokov starším dedulom, ktorému by sa nepostavil, ani keby ste mu strelili do kolena. Áno, mestečko (a teda exteriéry) vyzerajú v skutku slušne, o to horšie už ale vyzerá samotná krajinka (scenérie). A celé to pôsobí lacno. Ani nie ako Bčko ale Cčko. Navyše je to jeden z tých westernov, v ktorých sa horko ťažko vystrelí čo i len jediná guľka. Každopádne, ako milovník Milly Jovovich a westernov môžem konštatovať, že to mám za sebou a bez menšej ujmi na zdraví. Len ten čas mi nik nevráti. ()

pm

Casterbridgeský starosta jako americký pionýr? Hardyovská adaptace na pozadí nejpokrokovější americké stavby? Proč ne. Příběh muže, pro kterého společenský vzestup byl morálním pádem, a následný pád pak vlastně osobním vykoupením, je bezesporu poplatný jakémukoliv žánru i době. Mělo to pár silných míst, ale u westernu bych ocenila více vnitřní dynamiky a u romantického dramatu méně nudy...a také naopak. Takto mi nezbývá, než s nostalgií vzpomínat na dnes klasický, výborný britský televizní seriál "Casterbridgeský starosta" (1978) s Alanem Batesem, který jsem viděla jako dítě, a který mne časem přivedl k samotnému autorovi. 70% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 7. prosince 2000 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Film byl natočen na motivy románu "The Mayor of Casterbridge" Thomase Hardyho. (Terva)
  • Natáčení proběhlo v americké Kalifornii a v kanadské Albertě. (Terva)