poster

Vykoupení

 • Česko

  Claim na hluchém potoku

 • Velká Británie

  Claim, The

 • Francie

  Rédemption

 • Slovensko

  Vykúpenie

Western / Romantický / Drama

Velká Británie / Francie / Kanada, 2000, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Spíše než jako romantické drama bych to viděl na rodinnou tragédii, jíž dělá westernové prostředí žánrově netradiční kulisu. A o to je to příjemnější, protože spíše než na tradiční klišé jsem se mohl soustředit na umně vyvolanou atmosféru zapadlého horského městečka a především pak na herecké výkony, jimž vládl Peter Mullan. Z ostaních bych jmenoval ještě Millu Jovovich, která zde ztvárnila jednu ze svých nejlepších rolí. 80%(29.6.2012)

 • pm
  ***

  Casterbridgeský starosta jako americký pionýr? Hardyovská adaptace na pozadí nejpokrokovější americké stavby? Proč ne. Příběh muže, pro kterého společenský vzestup byl morálním pádem, a následný pád pak vlastně osobním vykoupením, je bezesporu poplatný jakémukoliv žánru i době. Mělo to pár silných míst, ale u westernu bych ocenila více vnitřní dynamiky a u romantického dramatu méně nudy...a také naopak. Takto mi nezbývá, než s nostalgií vzpomínat na dnes klasický, výborný britský televizní seriál "Casterbridgeský starosta" (1978) s Alanem Batesem, který jsem viděla jako dítě, a který mne časem přivedl k samotnému autorovi. 70%(24.3.2009)

 • lennyd
  ***

  Do městečka, které nyní žije hlavně stavbou železnice, která by mohla městu přinést věčnou prosperitu, přijíždí dvě ženy, které mají nečekaný vzkaz pro místního vůdce, Dillona (Peter Mullan). Mladší z nich, Hope (Sarah Polley) je totiž jeho dcerou, kterou před mnoha lety směnil za kus půdy. A dnes přichází čas, kdy se musí se svou minulostí vyrovnat... Westerny obvykle můžu, a to i ty neobvyklé. Ale Vykoupení mi zase až tak moc nesedělo, po většinu filmu jsem se docela dost nudil, a rodinné vztahy zúčastněných mne upřímně nechávaly klidným. To už mne více bavila ta stavba železnice i se závěrečným rozuzlením, ale to bylo na dvouhodinový film málo. Ani herecké výkony mne nijak moc nenadchly - od Petera Mullana, Milly Jovovich, Wese Bentleye či Nastassjy Kinski jsem čekal přece jenom víc...(2.12.2012)

 • sud
  ****

  Působivé westernové drama, zbavené snad všech žánrových klišé. Před minulostí nikdo neuteče a zapomenuté události náhle ožívají. Tenhle film není o střílení, je to spíše psychologické drama o svědomí, zasazené do Montanských hor. Herecky si vedou skvěle všichni přítomní, nejvíce snad Peter Mullan, Wes Bentley a Nastassja Kinská. Hlavně zde ukazuje a dokazuje, že se potatila. 75%.(21.8.2008)

 • cross
  ****

  Považovat The Claim za western je prvotní chyba, které se můžete při přístupu k tomuto filmu dopustit. Tou druhou je nedát mu šanci. The Claim vypráví příběh mocného muže, kterého dostihne nemorální minulost a on je ochoten dát za nápravu vlastních životních chyb celý svůj život, vše co dokázal a vybudoval. Opravdu emotivní příběh je odvyprávěn v atipickém pojetí - flashbacky se nekontrolovaně prolínají realitou (asi tak jako myšlenky pana Dillona), film má velmi zajímavou kameru (na kterou si musíte sice chvíli zvykat, ale ve výsledku je velmi příjemná a originální - především pokud jde o perspektivu ostření jednotlivých záběrů) a vše se nese v příjemném neamerickém pojetí. Nevíc, herecké obsazení je na velmi slušné úrovni a nemohu se nezmínit o vše dokonale podtrhující podmanivé hudbě Michaela Nymana. Film, který stojí za vidění, kterému je potřeba dát trochu vlastních pocitů a myšlenek a jenž vám je plnou měrou dokáže vrátit....(9.8.2005)

 • - Natáčení proběhlo v americké Kalifornii a v kanadské Albertě. (Terva)

 • - Film byl natočen na motivy románu "The Mayor of Casterbridge" Thomase Hardyho. (Terva)

 • - Michael Winterbottom utrpěl při natáčení omrzliny uší. Filmování tak muselo být na několik dní zastaveno. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace