poster

Vykoupení

 • Česko

  Claim na hluchém potoku

 • Velká Británie

  Claim, The

 • Francie

  Rédemption

 • Slovensko

  Vykúpenie

Western / Romantický / Drama

Velká Británie / Francie / Kanada, 2000, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Spíše než jako romantické drama bych to viděl na rodinnou tragédii, jíž dělá westernové prostředí žánrově netradiční kulisu. A o to je to příjemnější, protože spíše než na tradiční klišé jsem se mohl soustředit na umně vyvolanou atmosféru zapadlého horského městečka a především pak na herecké výkony, jimž vládl Peter Mullan. Z ostaních bych jmenoval ještě Millu Jovovich, která zde ztvárnila jednu ze svých nejlepších rolí. 80%(29.6.2012)

 • Slarque
  ****

  Nevím, zda je to tím pohledem neamerickýma očima, ale tenhle film mi připomněl Jízdu s ďáblem Anga Leeho. Také se odehrává v kulisách typických pro western, ale je to spíš drama, také sází na zajímavé herecké výkony (tedy hlavně Peter Mullan, Sarah Polley a Wes Bentley) a také ho má pevně v rukou režisér, který točí každý film jinak, podle toho, co daná látka potřebuje. A výsledek je také hodně povedený.(7.8.2005)

 • bearmeedek
  ****

  V první řadě je třeba upozornit příznivce westernů, že z tohoto žánru je převzata jen doba a kulisa. Jinak se jedná o historické drama s mírným nádechem romantiky. Kromě toho, že se zde objevují známá jména, je tu dobře zvládnutá atmosféra zlatokopeckého městečka v zasněžených horách i téma vyměřování budoucí železnice. Více než průměrný film se v závěru dostane do slušného dramatu.(9.5.2018)

 • 01Zuzana10
  **

  Rozvláčne, ploché, predvídateľné. Som veľmi veľmi sklamaná. Asi som čakala príliž. Film som si pozrela len kvôli tomu, že ako autora označili Thomasa Hardyho. Škoda jednoduchej zápletky. A nie výrazného spracovania, ktorému chýbaj náboj a uveriteľnosť. Príliž sa totiž nedala prežívať ani smrť matky ani osobná tragédia Dillona.(4.7.2009)

 • pm
  ***

  Casterbridgeský starosta jako americký pionýr? Hardyovská adaptace na pozadí nejpokrokovější americké stavby? Proč ne. Příběh muže, pro kterého společenský vzestup byl morálním pádem, a následný pád pak vlastně osobním vykoupením, je bezesporu poplatný jakémukoliv žánru i době. Mělo to pár silných míst, ale u westernu bych ocenila více vnitřní dynamiky a u romantického dramatu méně nudy...a také naopak. Takto mi nezbývá, než s nostalgií vzpomínat na dnes klasický, výborný britský televizní seriál "Casterbridgeský starosta" (1978) s Alanem Batesem, který jsem viděla jako dítě, a který mne časem přivedl k samotnému autorovi. 70%(24.3.2009)

 • - Michael Winterbottom utrpěl při natáčení omrzliny uší. Filmování tak muselo být na několik dní zastaveno. (Terva)

 • - Natáčení proběhlo v americké Kalifornii a v kanadské Albertě. (Terva)

 • - Film byl natočen na motivy románu "The Mayor of Casterbridge" Thomase Hardyho. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace