• MM_Ramone

Slovenský herec Martin Huba si v roku 1993 skusil niečo nové. Posadil sa na režisérsku stoličku a natočil videofilm "Slepý Geronimo a jeho brat". Je to dráma o dvoch bratoch a ich vzťahu, inšpirovaná novelou rakúskeho prozaika Arthura Schnitzlera. Martin Huba do hlavných úloh obsadil zaujímavé duo Peter Mankovecký a Ady Hajdu. Charakterovo a typovo to bola dobrá voľba. Avšak samotný film nie je nijaké umelecké veľdielo. Zrejme to pochopil aj pán Huba a ďalší celovečerný film už nenatočil. **(25.7.2018)

Někdy je mezi bratry daleko, i když jdou tesně vedle sebe. Velké drama na malé ploše.(15.11.2018)

Podľa očakávaní kladie majster Huba (tentokrát nečakane za a nie pred kamerou - režijne debutoval o dva roky skôr televíznym filmom JACOBOWSKI A PLUKOVNÍK, ale podstatne viac je známy ako divadelný a filmový herec a učiteľ) dôraz na psychologicky veľmi "ťaživý" scenár dvoch bratov a vysilujúce herecké výkony s filozofickými skromnými dialógmi. Technická stránka kratučkého video filmu ide bokom (ale zimná dedinská čľapkanica na samote pri lese má niečo do seba). Ja to beriem... ale treba na to vek.(6.7.2008)

• Autogram

Je to asi hlavne vina predlohy, že sa vo filme nič poriadne nedeje, iba hraje, spieva, chľastá a čumí. Ale aj režisér a scenárista by sa mali vopred zamyslieť, či sa niečo také oplatí natočiť ako film. Martin Huba je o niekoľko tried lepší herec ako režisér a scenárista, a zdá sa mi, že tu predaboval hlavnú postavu Geronima. Tento film som si mohol radšej odpustiť, takmer nepozerateľné. –––– To je v poriadku. On ma neoklame, je to môj brat.(13.11.2018)