V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

teseth

Povedený horůrek, který má celkem vtipné dialogy a místy i dobře mířené narážky. Finále je bohužel trapné až běda. To si mohli tvůrci odpustit takové bezbřehé ničení dobře rozjetého filmu. Pejsek byl cool! ()

uprchlice

Od vyvražďovaček k vlkodlakům. To nebyl dobrý nápad. Režisér Wes Craven natočil v roce 2005 film Prokletí. Velká chyba. Žádný Freddy Krueger. Ani Ghostface. Napětí kleslo na bod nula a počítačový vlkodlak "v akci" byl jako z pohádky. Spíše by se dalo říci, že celé Prokletí byla pohádka. Christina Ricci v roli nebojácné prokleté dívky se do role příliš nehodila. Efekty nic moc. Celý film se táhne jako šnek a divák se již v polovině filmu těší na konec. Nehledě na to, že od samého začátku je jasné, kdo je přenašeč vlkodlačího prokletí. Prokletí je slabý odvar horrorového žánru pro děti, který se drží akorát díky režisérovi Wesu Cravenovi. ()

EMILEK007

Tak tento film mě jednoduše řečeno zklamal. Je pravda, že je to možná částečně i mou vinou, protože jsem očekávala víc. O vlkodlacích se již natočilo mnoho snímků a je to stále vděčné téma mnoha tvůrců. Bohužel vzhledem k roku, ve kterém je film natočený jsem podvědomě očekávala daleko lepší efekty. V prvních minutách film docela zaujme, pak ale celý děj pouze padá dolů a fiaskem se dá nazvat momen, kdy konečně divák vlkodlka spatří, možná se jednalo o záměr tvůrců (těžko říct). Christina Ricci (jindy samozřejmě skvělá herečka např. V řetězech) tentokrát opravdu sáhla vedle a nepomohl jí v tom ani Jesse Eisenberg (např. The Social Network - zde byl samosebou lepší) v roli jejího bratra, a už vůbec ne Joshua Jackson, co by původce celého "prokletí". Jediné co stojí za zmínku, je vztah sourozenců (Christina Ricci a Jesse Eisenberg), kteří zůstanou po smrti rodičů sami - bohužel tato docela pěkná část není nakonec tvůrci vůbec vytěžena a zaniká ve filmu. Pokud by se na film nahlíželo jako na parodii - tak by se dal řadit mezi povedené snímky, takto bohužel vychází dle mého soudu fiasko. Bohužel. ()

tXtX

Tak trošku (dosť?) nuda. Až sa mi nechce veriť, že toto napísal Williamson.. a ani Craven sa bohvie ako nepredviedol. Bez napätia, bez atmosféry, bez humoru, bez dobrej hudby.. suché. 50% ()

Dabling

Atmosféra sice nic moc, ale herecké obsazení se celkem dalo (dost tomu pomáhá, že na Christinu Ricci se dobře kouká) a bylo to celkem vtipné. Rozhodně nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. ()

RodUsher

Wes Craven, Kevin Williamson, Marco Beltrami, vlkodlaci. To nemohlo dopadnout špatně. A krásná Christina Ricci k tomu. Na plný počet to není, jsou tam nějaká hluchá místa, ale tak nízké hodnocení si to nezaslouží. ()