V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

Filmárik

Cravena rešpektujem za jeho celoživotné dielo a neustálu vytrvalosť pri točení nových a nových filmov.Od Prekliatia som toho moc nečakal a dobre som urobil.Všetko by bolo v poriadku, dobre zvolení herci, jedna ľakačka strieda druhú a Christina Ricci ako gothic style vyzerá skvelo.Akurát že film sa celý čas nevie dohodnúť so scenárom či je horor alebo komédia.Všetko to priklincovala scénka s vlkodlačím middle finger gestom.Inak celkom dobrá oddychovka. ()

matini

Začátek ještě možná, ale zbytek filmu a finále nic moc. Vlkodlak vypadající jako plyšová hračka, vážně špatný vtip. Dvě za Christinu a Joshuu. ()

DHDV

Příjemná moderní „pohádka“, která první hodinu má docela slušnou atmosféru. I když jsou to zcela rozdílné zápletky tak koncept celého prokletí přirovnávám k hororu „stáhni mě do pekla (2009)“. Osobně mi přišel daleko sympatičtější tento film, jelikož Ricci je netypická herečka, která umí zahrát hned několik lidských „vlastností“ a je neokoukaná. Další výhodou filmu je, že se nesnaží až tak moc vykrádat s ostatních hororů a jde si vlastní cestou. Režisér má za sebou pár solidních věcí, takže jsem čekal něco odlehčeného ve stylu vřískot ! Dávám 4 jelikož mám rád vlkodlaky, upírů je moc už poslední dobou! ()

Hapretor

V rámci Cravenománie (prověrka všech "jeho" filmů) jsem si tento film pustil opět po několika letech. Zapomněl jsem, že jsem ho už tehdá viděl. Po deseti minutách se mi paměť osvěžila a já si rozpomenul. Je to hovadinka, co si hraje na "Vlkodlaka" s partou připitomělých a mně nesympatických teenfuckerů. Christina Ricci mi nepříde hezká a Jesse Eisenberg mi tady neseděl. I když hrát umí. Craven, "Mistr hororů", tímto neudělal horor, ale komedii. Čím více "jeho" filmů vidím, tím více mám pocit, že točí místo hororů jen takové strašidelné komedie, nebo parodie na horor. Jestli je to záměr tím líp. Jestli ne, tím hůř! ()

Wolvie

Ve skutečnosti hodně zábavný béčkový mišmaš,kterým Craven dokázal,že má pořád cit pro atmosféru.Škoda těch zásahů ze strany studia,mohla to být kultovka,takhle jen guilty pleasure. ()

Rockerman

Kdyby tento humorně laděný horor natočil Wes Craven v 80 tých letech minulého století, byla by to nepochybně bomba. Ale v roce 2005 se už točí horory jinak. S tímto filmem uspět nemohl. Ne, že by se nebylo čeho bát. Je tam pár "lekaček". Nakonec Wes je specialistou na tento žánr a hororovou atmosféru navodit umí, ale jak říkám na současnou dobu je to dost málo. Vlkodlak byl roztomilý i zdivočelý retrívr byl fajn, ale to je tak všechno, co mě zaujalo. Navíc ty strašné dialogy !!! Nejhorší jsou ty kecy mezi Ellie a jejím přítelem, to byl děs. 50% ()

Ronyk7

Pro mne milé překvapení. První film o vlkodlacích, na který se dá dívat. Jen nechápu, co je na Christině Ricci tak nádhernýho. Toť je mi záhadou. 12.10.2006 ()

Barak

Béčkový horor - každým coulem. Nevím, jestli to byl Cravenův záměr, udělat z toho totální krávovinu a nebo se mu to takhle rozsypalo pod rukama. Každopádně to teda není žádný horor, protože u toho se bát prostě nejde - maximálně tak usmívat se těm blbostem, které jsou ve scénáři nasázené. Kdo by se sakra bál u toho, když někdo vyleze zpoza rohu a s úsměvem pronese "promiň, nechtěl jsem tě vyděsit". Dalé tu je herecké, vlastně neherecké, obsazení - které jen tak pobíhá po place a ani se nesnaží ze sebe vydat jakoukoliv emoci.. naprosto na to dlabe - hlavně Christina Ricci (o jejím talentu dosti pochybuju - viděl jsem jen jeden film, takže mé hodnocení neberte tak vážně ;) ). Jednu věc ale upřít nelze "vlkodlaci mají sex-appeal" - tady se režísér do Joshua Jacksona strefil výborně. A o čem to vlastně je? O velkých krvežíznivých digitálních vlkodlacích, kteří se snaží člověka kousnout, čímž se stane taky vlkodlakem. Ohraná zápletka, ale udělaná naprosto jedinečně - jedinečně blbě. Zábavnost však zaručena.... 5/10 ()

Torgal

Neoriginálny, nezaujímavo spracovaný a hlavne silne podfinancovaný kvázi horror. Neprináša nič, čo by tu už nebolo a navyše je mizerný aj po trikovej stránke. Dá sa tu nájsť aj lepšie natočená scéna (výťah) ale väčšina filmu je rutinne nezáživná. 4/10 ()

helraiser

Už předem jsem neočekával žádnou mega atmosférickou brutální vlkodlačí podívanou a tím pádem jsem nebyl ani zklamán. Čekal jsem prostě další školní horor typu Vřískotu, ale s vlkodlakem a přesně to jsem od Cravena dostal. Prostě další průměrnej konzumní horor který neurazí, ale ani nenadchne. ()

JimiH

Odfláklý scénář zachraňuje nová generace herců, která se později uchytila v Hollywoodu. CGI scény hrozné, ale speciální efekty Ricka Bakera parádní. ()

markotter odpad!

Proč dávám odpad? Protože bych od Wese Cravena čekal daleko víc než příšernej béčkovej horror, kterej má špatnej scénář, špatný herce a člověk se za celej film lekne přesně jednou. A ty úžasný triky !!!!!!! Hahaha ()

Menno

Jako komedie výborné, jako horor tragédie. Vzhledem k tomu, že scénář napsal Williamson a režíroval Craven, je to zcela určitě myšleno jako horor. Proto jen 1*. ()

jos_sep

Scénář a děj je opravdu otřes. Jestliže to bylo myšleno jako komedie, parodie nebo film, který má nějakým způsobem nadhled, tak mi to přišlo zase málo vtipný. Celkem se na to ale dá relativně dívat, až na ten závěr, který je už nudný, otravný a dost blbý. Jedna hvězda za roztomilou Christinu, druhá za to, že jsem už viděl větší chujoviny. ()