Kupec benátský

• USA The Merchant of Venice (více)

Benátky, rok 1596. Melancholický Antonio má rád svého mladého přítele Bassania, který jej požádá o zapůjčení 3000 dukátů. Antonio souhlasí, aniž by tušil, že se Bassanio s danou částkou chce ucházet o ruku Porcie. Jelikož je ale Antoniův kapitál vázaný v obchodních lodích, které jsou právě na moři, musí jít Antonio za židovským lichvářem Shylockem. Nevraživý Shylock souhlasí, a dokonce mu nabídne tříměsíční půjčku bez úroku. Pokud ji však Antonio nesplatí včas, bude mu kupec dlužit libru masa. Shylockova dcera mezitím uteče s křesťanem, což podnítí Židovu nenávist. Bassanio odjel za Porcií, Antoniovy lodě ztroskotaly a Shylock se dožaduje své libry masa. Je sestaven soud a má být vykonán rozsudek, když se do záležitosti vloží Porcie snažící se zachránit život Bassaniova přítele. (Filmbox)

Wulz

Církev byla a vždy bude nesoucitná SVINĚ! Film se mi neskutečně líbí, super příběh... Jen ten konec je smutný. Však je to taky divadelní hra Williama Shakespearera. ()

JohnCoffe

Shakespera nečtu a ani číst nebudu.Nudné frázování se spoustou filozofických keců, které Vám z filmu udělají trápení už od 30té minuty.Herecky fajn ale jinak nuda na entou.Jo jinak Židi to měli těžké odjakživa :-D ()

dully

Naprosto odporný a nechutný příběh o tom, jak se může vlastní neschopnost a neplnění svých závazků obrátit ve váš prospěch, byť to takto Shakespeare zřejmě nezamýšlel. Jeremy Irons byl tak opovrženíhodným, ubohým a směšným antihrdinou, že člověk měl sto chutí plivnout do tváře spíše jemu. Z postavy Antonia se mi chtělo zvracet, i když jsem doteď nedokázala pochopit, zdali to byl účel. Ostatní postavy ve mně také vzbuzovaly nekonečný odpor. K excelentnímu Pacinovi, jako vždy, není co dodat. Žid zde byl jedinou postavou, jediným a skutečným hrdinou, zasluhujícím respekt a uznání. 4* za Al Pacina a jeho osud a za krásně poetické zpracování příběhu. ()

Sakulnikov

Chudák Shylock aneb film o tom, proč je důležité sepisovat smlouvy se všemi negativními scénáři a nikdy se nezaručovat za cizí dluhy. ()

Joostas

Když jsem viděl Pacina ve filmu o inscenování Richarda III,zvědavost na Kupce se zvýšila. A nezklamal.Trochu pojaté kostýmově,ale nevadí. ()

ofu

Nejsem odborník na Shakespearovo dílo, takže doufám, že to, že celé Benátky, které byly právnicky negramotné, zachránila samostudentka práv, byla jakási nadsázka a taky doufám, že Chytrá horákyně není plagiátorský kousek naší Božky. Jinak prvních pár minut bylo lehce rozpačitých, ale pak se děj rozeběhl a zprvu nepřekonatelných 140 minut uběhlo ani nevím jak, ikdyž ta poslední čtvrt hoďka tam asi být nemusela. Víc takových filmů rozhodně nevadí. ()

Lewaso

Pro mě nejfantastičnější přenesení Shakespeara na plátno. Někteří by chtěli od Shakespeara víc akčnosti - ale to je přesně to, co William nechtěl - vláčnost jeho veršů je zkouška trpělivosti. A kdo je trpělivý, dočká se zlaté odměny. No a Al Pacino má u mě za roli Žida velké významné PLUS. ()

Gig

Velice zvláštní převedení Shakespeara na plátno. Vysvětlím. Kupec Benátský je komedie. Ale v tomto pojetí, kde hlavní roli hraje opravdu skvěle Al Pacino, se jedná rize o drama. Nicméně převedeno nádherně. ()

Elessar.

Osobne sa mi to páčilo, čítanému Shakespearovi som nejako na chuť neprišla, ale film si pozriem rada. Ako vždy výborný kasting a herci si svoje úlohy užívali. Výprava je výborná, je to pastva pre oči, kostýmovo vypiplané... Niekedy si to určite zopakujem. ()

Sonick

Jít se školou do kina? Ta skutečnost okolo bagrujících lidí dosti ubírá filmu na kvalitě. Pak si vemte, že vždy vybírají takové věci jako Shakespeara, královnu Alžbětu a podobné. Možná proto jsem byl mile překvapen, jak jsem si dokázal tento snímek užít. Za pěknou atmosféru, Al Pachina a vlastně i konečné rozuzlení jsou to krásné 4 hvězdičky. ()

Akyno

Kupec benátsky je tak ušlachtilou nudou akou len shakespearovské adaptácie môžu byť. Človek sa až podivuje, že v čase vzniku boli určené pre tú menej intelektuálnu založenú vrstvu. Chýbal mi tu však duch a miestami som sa celkom nudil. ()

lochetma

Shylock zachraňuje co se dá-jinak všichni proplouvají příběhem bez větších emocí dabing je opravdu slabý,ale třeba až si to dám v originále přidám ()

cobr

Působivé zpracování Shakespearova díla, které má jen jednu chybu. Celé si ho pro sebe bere dokonalý Al PAcino, což by se filmu s takovým množstvím postav a skvělou předlouhou nemělo stát. ()

gresa

takhle dobrý film jsem už dlouho neviděl.. zpracování, herci, celkový dojem to všechno ve mě zanechalo dobrý pocit po skončení filmu. celková kvalita vyvažuje i poměrně složitý jazyk (sledoval jsem v originálním znění) a neskrývanou porci antisemitismu (tohle jsem o Shakespearovi nevěděl a dost mě to zaskočilo) ()

jopal

Nuda, nuda, nuda. Uz sa necudujem, preco som ako student nenavidel povinne citanie. (Az na Remarque-a). Skutocne nechapem, preco ma tento film take vysoke hodnetenie.(?) Zabity vecer a 2 hodiny v zivote! Ale to bude asi tym, ze som jednoduchy clovek a takemuto "umeniu" vobec neholdujem a ani nerozumiem! Preco som ti T2 neveril...? ()

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara