Upír v Brooklynu

Upír v Brooklyne

Komedie / Horor / Romantický

USA, 1995, 100 min

• MM_Ramone

Wes Craven to zrežíroval pomerne dobre. Neopomenul ani svoj charakteristický humor. Avšak Eddie Murphy v hlavnej úlohe upíra, s buzerantským menom Maximillian, tak to je niečo otrasné. Vôbec túto rolu nezvládol. Prišlo mi to v jeho prípade ako keď sa somár snaží zahrať tigra. A ešte jedna vec. Rozhodne nie som rasista, ale nedokážem sa stotožniť s predstavou černoského vampíra. **(21.9.2008)

• tron

Wes Craven by povedal (zrejme, ale je to fuk): príbeh čistej lásky. Ale chlapík s takou nevyváženou filmografiu (NOČNÁ MORA V ELM STREET verzus SHOCKER, HORY MAJÚ OČI verzus VRESKOT 3) nemá smerodajné názory. UPÍR V BROOKLYNE je desivý - neviem, ako by to dopadlo, keby hlavnú rolu nehral Eddie Murphy, ale na tomto projekte sa evidentne stretli príliš rôznorodé ikony 80. rokov (on a Craven), pričom každá zastupuje diametrálne iný filmový žáner (komédia, horor). Výsledkom je kuriózne smutná zmes humoru a béčkarsky krvavého hnusu.(30.10.2004)

• ScreamJay

Otázka zní, proč Wes Craven, rejža legendární Noční můry točil hororovou komedii, jenž není vtipná ale spíše trapná a proč udělal z Edieho Murphyho Draculu, když na tu roli se mi už víc hodí angorskej králíček než on? Odpověď je jednoduchá, úlet, naprostý úlet. Za pochvalu stojí uvedení upírských legend do nezvyklého hávu New Yorského podsvětí, taky pár docela slušně ušlápnutých komických scének, ale jinak? Je to slabota, na hororového režiséra to postrádá napětí, a když už scény opustí svou rádoby vyumělkovanost pak působí trochu staticky, nezáživně. Výše zmiňovaný výběr herců taky zrovna nic moc, takže i když za Bladea mluví katana a pěsti, pořád mu upírství věřím víc než Ediemu a té slečně. Speciální efekty jsou slabé a vlastně ani nejde čekat, že by někomu natrhly brvu v ksichtíku. Takže jako horor mizerné, nepoužitelné, jako komedie místy ucházející a jako totální přehmat známého rejži dokonalé. Prachy narvané do záchodu a velmi kvalitně spláchnuté. Two stars maximum.(9.8.2004)

Tak v prvom rade treba povedať, že je to CRAVENOVA paródia na DRACULU. Murphyho úsmev, zuby a aj sluha je perfektný. Nechutnosti tam, kedže je to komédia, možno trochu nepasujú, ale sú chutne odporné. Keby tam bola lepšia a krajšia herečka (aj keď Angela inde vyzerá aj hrá oveľa lepšie) tak úplná paráda. O pár rokov prišiel celkom úspešny DRACULA 2000, čo je vlastne len remake tohto z Brooklynu...(25.4.2005)

• Xmilden

Na horor příliš slabé a na komedii taky. Hororový Wes Craven natočil s komediálním Eddie Murphym paskvil, který se přecejen přiklání více k odlehčenému žánru. Přesto se nejedná o nějaký trhák. Potěší starý známý z Pátků John Witherspoon. Eddie Murphy hrál rozhodně v lepších filmech. Ve filmu jsou poznat Cravenovy zkušenosti, takže Upír v Brooklynu je o něco lepší než Pluto Nash.(2.2.2011)

• - Vo filme je veľa odkazov na Draculu (1992). Tak napr. vylodenie sa v prístave, mŕtva posádka a premena na vlka odkazujú na plavbu lode Demeter, sluha, pojedajúci hmyz zas na Renfielda. (Sociopath)

• - Během natáčení zemřela při nehodě Sonja Davis, kaskadérka, která v některých scénách zastupovala Angelu Bassettovou. (oje)