Je léto roku 1995 a čtrnáctiletá Ann a její matka Adele se stěhují z malého městečka do Los Angeles. Adele se chce oprosti od maloměstského života, který ji dusí. Doufá, že se jí v novém bydlišti splní její tajná přání. Naproti tomu Ann není stěhováním vůbec nadšena. Nechce opustit své přátele a spolužáky. Ani po dvou letech strávených v Los Angeles není vztah mezi matkou a dcerou nijak ideální. Adele stále věří ve své tajné sny, zatímco Ann je realistka. Jednoho dne se však jejich životy zcela změní. (oficiální text distributora)

Rorie

pokud tento film mám srovnat s přemírou odpočinkových filmů posledních let, tak jednoznačně vede...!což je míněno v kladném slova smyslu ()

Vala

Takový průměr-herci jsou skvělí,ale příběh je poněkud zdlouhavý,ke konci jsem se už mírně nudila.Asi by to mohlo být kratší,ale jinak fajn :) ()

jessic

Díky skvělé Susan Sarandon a Natalii Portman v rolích hysterické praštěné matky a nešťastné a velmi věcné dcery vláčené matkou z místa na místo je to koukatelné. Ale mělo to příliš hluchých míst, kdy jsem chtěla posouvat. Výborná scéna hereckého konkurzu. ()

unclejack

Dvojka Susan Sarandon - Natalie Portman nečakane funguje, zvlášť tá druhá menovaná podáva úprimný a presvedčivý herecký výkon. A hoci spracovanie nie je stopercentné, režisér filmu Smoke môže byť spokojný aj so svojím počinom z roku 1999, pretože ide o skutočnú rodinnú drámu, ktorá sa nepotrebuje na nič hrať a najmä pre prirodzené herecké výkony zostáva oveľa pôsobivejšia než väčšina konkurencie. ()

FandaF

Pěkný byť dost rozvláčný film šílené krávě - matce a nešťastné dospívající holce co celý film jen trpí. Jestli po tomhle filmu nezačnete Susan Sarandon nenávidět, tak nejste normální :) Já to musel i párkrát na chvíli umlčet, fakt jsem to nedával. Natalie Portman je nejen nádherná, ale umí i dobře hrát. Těším se na cokoliv dalšího s ní. ()

tomas_j

Kdo se setkal s lidmi nevyrovnanými až psychopatickými, asi ocení toto zpracování, ze kterého tyto nenormálnosti tak čiší... Narozdíl od reálného života ale tady víceméně vše dopadne dobře. ()

Svadbos

Priemerná adaptácia bestselelru Mony Simpsonovej bledne nielen popri filmoch "Alice Doesn´t Live Here Anymore", či "Men Don´t Leave", ale aj popri nízkorozpočtovému nezávislému snímku "Tumbleweeds". ()

pupidup

tohle jsem viděla pouze náhodou, když nic lepšího nebylo...ale film ve mně nechal hlubokou stopu a pamatuji si ho dodnes. Je to herecký koncert dvou naprosto skvělých hereček....díky za takové filmy. ()

mzop

Výborný film, na 90%. Hodnocení tady mě mrzí. Já jsem párkrát zamáčkla slzu, protože jsem se velmi rychle vžila do hlavní hrdinky. Konzumní divák jeho hloubku a hodnotu pochopí jen tehdy, pokud si prožije něco podobného. Mně tento snímek oživil staré rány, které jsem již považovala za úplně zahojené. Přesto se na něj někdy ráda podívám, takováhle kvalita se zas tak často nevidí. V čele navíc skvělé Natalie Portman a Susan Sarandon. ()

walsidal

„I když ji člověk nemůže vystát, i když ji nenávidí, i když mu ničí život, něco na mé matce je. Nějaká romantika, nějaká síla. A až umře, svět bude nudný. Příliš jednoduchý. Příliš fér. Příliš rozumný…“ „Anywhere But Here“ je film, pro který mám slabost. Naprosto neskutečná Susan Sarandon a Natalie Portman vytvořily nepřekonatelnou dvojici svérázné matky a nešťastné dcery, sestávající z tragikomických okamžiků jejich vzájemného soužití. Tenhle film dokázal skutečně nevšedně namixovat vážné, dojemné i komické momenty. Třeba scéna s nákupem zmrzliny o Christmas Eve. Nebo východ slunce. Nebo scéna, kdy Susan Sarandon jako matku Adele opětovně zastaví LosAngeleský policista a ona na něho začne chrlit všechny své problémy, aby pak na „Nechápe, že bych pro ni udělala cokoliv?” slyšela odpověď: „Tak to pro ni udělejte…“ Anebo scéna s konkursem. A scéna s prodejem auta. No, je toho hodně, proč mám tenhle film rád… ()

CSGoddess

Běžný rodinný drama o komplikovaném vztahu matky s dcerou na které se dá podívat když si chcete dát odpolední relax. ()