Mláďata

Frank Carveth se obává o duševní zdraví své bývalé manželky a jeho dopad na jejich šestiletou dceru. Jednoho dne je učitelka jeho dcery Ruth napadena dvěma znetvořenými dětmi ve školce, což Carvetha vede k odhalení souvislostí mezi sérií vražd, bouřlivým vztahem s bývalou ženou, radikální psychoterapeutickou sektou a tajemným doktorem Raskinem. Hrozba děsivých a nebezpečných bytostí se stále více přibližuje a Carveth musí udělat vše pro to, aby ochránil sebe i svou milovanou dceru. (Cinemax)

JB2203

Tak tímhle biografem si mě Cronenberg nadobro získal. Že by epilog uměleckého surrealismu ve filmovém zpracování? V dějové náplni bezpochyby. Fragmenty z hlubin psychických traumat hlavní hrdinky v podobě vlastních zmutovaných dětí ničících vše živé, reálné a skutečné kolem. Čistá literární symbolika završující tvůrčí postupy dvacátých a třicátých let ve formálním zpracování hororového děje. Něco takového jsem doposud neviděl. Ale co je nejdůležitější: žádné hlubokomyslné intelektuální pravdy a stylizace, žádná srdcervoucí psychologie ani samoúčelná obrazová degustace autorova nitra, nýbrž jasně a zřetelně vyprávěný příběh s přesně namíchanými hororovými prvky. "Proboha, co to bylo za hrůzu", pomyslí si divák a pustí si film ještě jednou. Řekl bych - společně s "Mouchou" asi nejlepší Cronenbergův počin. ()

sandis

Tak tohle už je přecijen spíše pro opravdové Cronenbergovské fanoušky...raný echt Cronenberg v celé své kráse, disgusting&bizarre 7,5/10 ()

xavierr13

Na tomto diele je v rámci Cronenbergovej tvorby známe razantný prechod k obrazovej kvality. Samozrejme to je režisérova obvyklá téma mutácia, psychológia, lekárského experimentu. Herecké výkony boly dobre zahraté, tak ako aj hudba. Od tohoto dieľa sa Howard Shore stává Cronenbergovým dvorním skladateľom. Základní námet je miestne poburujúci, ale to už by nebol David Cronenberg. ()

Heroine

Velké plus tohohle filmu určitě není ani v obsazení, ani v maskách a efektech, ani v mimořádné brutalitě. Cronenberg nám celkem mistrovsky ukazuje, že člověk dokáže stvořit zrůdu, nebo páchat brutální vraždy i pouze myšlenkou a zlou vůlí. I když jsem se ze začátku trochu nudila, a bála jsem se že půjde o protřelé "děti zabijáky", nakonec mne celý námět vcelku nadchnul. A scéna ve školce nemá chybu. ()

Rockerman

Cronenberga jsem hodně zanedbával a chystám se to napravit, neboť na své " pažbě" mám jen tři zářezy z jeho tvorby. Mláďata jsem vybral jako první a ta mě určitě potěšila. Ty triky jsou z pohledu současného diváka trochu směšné, ale na působivosti to neubralo. Je to pěkná psychárna a už se těším na další díla tohoto slavného úchyla. ()

JimiH

Dějová stavba připomíná jiné hororové klasiky ze 70. let - Vymítače ďábla a Omen. Přesto se jedná o dost originální horor, který pečlivě pracuje se stupňováním napětí, budováním atmosféry a vkusným způsobem dávkuje gore scény. Cronenberg se navíc obklopil talentovanými herci, takže je výsledek velice přirozený. Výborný film výborného režiséra. ()

Kingjiri

Snímek na mě působil hodně nesourodym dojmem, při tom potenciál na slušnej horor rozhodně byl. Nápad s vřaždícíma dětma dobrej, nicméně vůbec mi nešel dohromady s nudnejma "psychologickejma" dialogama, který vždycky veškerou poctivě vydřenou atmosféru spolehlivě zabily. A vůbec, závěrečná pointa vysvětlující původ znetvořenejch dětí mi přišla dost divná a taky mi nekorespondovala s příběhem. Kvalitní horor si představuju uplně jinak - napínavější. Druhá hvězda za atmosféru. ()

ecis

Vyborny hutny thriller s dusnou atmosferou, ktorej prispievaju hlavne dlhe huslove a basove slucky a spravne hororove okamihy v priliehavych momentoch, kombinujuce sa s psychologickymi hrami hlavnych protagonistov. Cely film som si myslel, ze Cronenberg aspon na chvilu upustil od svojich, pre neho typickych bizarnosti. To vsak som este nevidel zaver, ktory je sklucujuci a morbidny. Troska lacnejsie triky a isty minimalny nadych beckovosti neodobera na kvalite, skor prispieva k vynimocnosti rannej Cronenbergovej tvorby. ()

Alexandre

Má první zkušenost s Cronenbergem dopadla skvěle. Sledovalo se mi to přímo fantasticky, děj mě vtáhnul hned ze začátku a ani jsem se nenadál a už byl konec. I to "pouhé vykecávání" se dá úplně v pohodě přežít, no a když už přijdou na řadu kreatury, tak to teprve stojí za to. Mě osobně ale ani tak nedostal samotný konec, jako scéna připravovaného útoku na paní učitelku. Na svou dobu vzniku je to naprostý masakr. ()

Tormentor665

Nepřekonatelná klasika. Dominuje především S. Eggar, ta je buď sjetá, nebo do ní vstoupil Ježíš (po požití silné dávky kokainu). Scéna s porodem je jedna z nejnechutnějších, jakou jsem kdy viděl, a to je co říct:-) Všudypřítomná je samozřejmě vrstva Cronenbergovy znepokojivosti a bezútěšnosti, tentokrát dávkovaná správnou měrou. ()

Knor

Vynikající horor a asi i nejvíc znepokojující od mistra Cronenberga. Není tu sice moc vražd nebo krve, ale atmosféra je hodně tíživá a gradování děje funguje dokonale společně s navazováním hodně nepříjemného pocitu v odkrývání tajemství. A právě ona záhada je na konci odkryta a musím říct, že to je fakt chuťovka pro silnější žaudky. Takže už se těším na další Cronenbergovu úchylárnu. ()

Kozy9

Silne atmosferická snímka, ktorá narozdiel od ostatných vtedajších hororov nepociťovala absenciu hlbšej pointy alebo brutality. Najviac som však ocenil nepredvídateľný koniec a preto: 95% ()

Paesant

Inu, každý utápí tragické rozchody v nečem jiném - jednomu stačí alkohol, jinému (Cronenberg, Zulawski) hromady porodního slizu, zvratků, krve a potu. Ačkoliv se nedostáváme do roviny Posedlosti, kombiné freaci poslouží dostatečně odporně... ()

MaxForValue

Zbytočne dlhý prológ, ale o to sladší záver. Brilantná a (takmer) vypointovaná koláž psychologickej a fyzickej deformácie človeka i samotného ľudstva s poslednou polhodinou, v ktorej ani nedýchate. Mať to lepší ťah na bránku v prvej polovici a menej zbytočných vsuviek (Norin otec atď ...), tak poviem, že jej to najlepší Cronenberg. Slabších 5*. ()

Pitryx odpad!

Zbytečné scény s narušenou babou, tydle vykecávačky mi vždy lezou krkem. Ale i jinak je to děsně statické, mimo dvou napadení v první hodině jsem mohl klidně chrápat. Deset minut „akce“ na konci to nijak nevytrhlo. Takže pro mne nudná a ukecaná volovina s nesympatickými herci. Děsně jsem se nudil. ()

Coliseum

Má to atmosféru, nápad, inteligenci a nádherně postavené schody sklíčenosti k husí kůži sevřených půlek. V době premiéry muselo jít o terapii šokem paličkou na maso mezi oči, myslím však, že i dnes dokáže film hodně říct a ukázat. Pokud člověk poslouchá a dívá se. Nekompromisně epochální. ()

adamix

Všetci tu píšu o nejakej veľkej psychológii postáv ale čo na tom, keď si k ním nedokážete vybudovať vzťah? Jednou jedinou uznávanou a zo všetkých asi najkomplexnejšou je malé dievča, okolo ktorej sa dejú všetky zlé veci. Terapeutické vsuvky sú pre mňa strašnou nudou a otec toho dieťaťa strašne nevýrazný, takpovediac zbytočný. Tá prvá trištvrte hodina bola pre mňa utrpením, potom nastáva pátranie po pôvode tých malých monštier, čo ma preberie z menšieho spánku. Nakoniec pár z nich zabije učiteľku v priamom prenose pred deťmi a prichádza záverečné vyvrcholenie ako z nejakej Argentovej fantasmagórie. Tej malej mi ale bolo strašne ľúto, čo sa mi pri hororoch zas tak často nestáva. Pokus o atmosféru tam bol, dokonca sa aj vydaril, ale nezakryje tie nestrávené zbytky nesúrodého deja. Za mňa 55%. ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?