poster

Jdi za svým srdcem

 • USA

  Where the Heart Is

 • Slovensko

  Choď za svojím srdcom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 120 min

 • Colour
  ***

  Je to príbeh o tínedžerke, ktorú počas tehotenstva nechal frajer bez peňazí na ulici. Zachovala sa svojsky, nevzdala sa, popasovala sa s problémami. Filmov z prostredia obyčajných ľudí je málo. Podtiaľto je film dobrý. No obrovským problémom je dĺžka. Snímok je zbytočne naťahovaný. V podstate zobrazuje cca 9 rokov života hlavnej hrdinky a jej priateľov. Mnoho častí z filmu mohlo byť vynechaných a naopak niektoré mohli byť rozvité. Čo sa týka romantiky, mohlo to byť horšie, ale i oveľa lepšie. A humoru bolo poskromne. 65%(13.10.2010)

 • Mr.Ripley
  *

  Jediná hvězda a to za roztomilou Natálku a nikdy nezklamající Joan Cusack. Pokud hledáte komedii jste na špatné adrese, pokud hledáte romantiku - hledejte dál. Hledáte-li drama při kterém budete neustále ve střehu? Pusťte si raději Closer kde Natálka září. Ovšem, hledáte-li hodný film k zdřímnutí v podvečer po úmorné práci? Ano, tak to tu jste na správné adrese.(25.4.2011)

 • JohnCZ
  ****

  Žánr je tu tradičně dost mimo. Dramatické to je místy hodně, romantické taktéž, ale komedie to není ani omylem. Where the Heart Is je opravdu spíše takové příjemné a odpočinkové drámo na nedělní odpoledne. Natalii zpočátku sice moc nesedí ta redneck mluva, ale ta naštěstí po čase vyšumí do ztracena. Je to sice šíleně cukříkové a předvídatelné, ale já tyhle filmy z amerických maloměst, kde se lidi mezi sebou znají a jsou ochotni pro sebe udělat cokoli, mám prostě rád. K tomu příjemné vedlejší role, kterým vévodí Ashley Judd a James Frain a líbivé popové slaďáky... jó, ty 4* si to zaslouží.(3.4.2016)

 • uiu
  *

  Tento film může za to, že mám na herečku Natalie Portman velice zkreslený názor. Kdysi to dávali na HBO a mě šíleně iritovala její postava jednoduché, naivní a vidlácké Novalee, která porodí v obchoďáku. Její maloměšťáctví a krátkozrakost mě ubíjely, že kdybych ji znala osobně, tak ji liskám od rána do večera. Vím, že to byla jen role, ale od tohoto filmu Natálku Portmanovou ve filmech moc nemusím a vůbec byla to hloupost stejně jako všechny romantické komedie/drama.(1.9.2011)

 • blackrain
  ****

  Původně jsem chtěla napsat něco o tom, že srdce si nedá poroučet, že je dobré se jím řídit a nepromeškat šanci, která je nám nabízena, že se vyplatí věřit svému srdci a ne okolnostem. No, to bych byla možná úplně někde jinde, ale film si o to přímo říkal. Vrátím se k filmu. Osud si s námi někdy pěkně zahrává,s některými víc, s některými míň. Natalie Portman nám opět ukázala, jak velký talent má. Chvílemi jsem se smála a chvílemi přemýšlela nad trpkým osudem postav.(9.10.2008)