Jdi za svým srdcem

Where the Heart Is

Choď za svojím srdcom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 120 min

Ideální film na přepínání. Běželo to jako kulisa a stihnul jsem při tom zkouknout i konec Futuramy a Earla a dějově jsem v podstatě o nic nepřišel. Vždycky je tam hrozně dobrácká nálada a pak se stane tragédie a furt dokola. Nejvíc mě dostalo tornádo. To už bylo hodně přehnaný, jak tam Natalie Portman vlála na schodech. Herecky se mi nejvíc líbila Ashley Judd.(22.4.2011)

Původně jsem chtěla napsat něco o tom, že srdce si nedá poroučet, že je dobré se jím řídit a nepromeškat šanci, která je nám nabízena, že se vyplatí věřit svému srdci a ne okolnostem. No, to bych byla možná úplně někde jinde, ale film si o to přímo říkal. Vrátím se k filmu. Osud si s námi někdy pěkně zahrává,s některými víc, s některými míň. Natalie Portman nám opět ukázala, jak velký talent má. Chvílemi jsem se smála a chvílemi přemýšlela nad trpkým osudem postav.(9.10.2008)

Mě se to prostě líbilo, těžko napsat proč, ale líbilo. Děj je příjemný a dojemný a abyste neusnuli, objeví se tam i nějakej ten dějovej zvrat.. Co se mi však nelíbilo, byla scéna s tornádem, jak Novalee visela za nohy a držela při tom Americus, to už bylo trochu příliž. K závěru bych pochválil ještě scénář a kameru, která mě zaujala docela dlouhými střihy.(24.4.2011)

Včera viděno podruhé a své hodnocení nezměním.Někdy mi stačí, když má film atmosféru a nějak nezáleží na ději. Hrozně se mi líbila Ashey Judd a je mi líto, že se jí vyhýbají role, pro které by jsme si ji mohli hodně pamatovat.Tahle byla jakoby přímo ušitá přímo pro ni. Hezký film, který pohladí po duši.(24.8.2010)

Docela ucházející "pomník Natalie Portman", bohužel scénář tuhle variaci na klasické pohádky, ovšem v pěkně moderním pojetí, neutáhne. Bylo mi až trapně při jednotlivém blokování záporných postav, které nakonec dostaly "to co zaslouží". Ti hodní si zase na konci slíznou smetanu. Ano, zní to jako naivní pohádka - a taky je. Naštěstí ve Vás tenhle film nic moc zlého nezanechá, a ač si hraje i na něco víc, tak uznávám, hraje si dobře.(2.8.2005)