poster

Jdi za svým srdcem

 • USA

  Where the Heart Is

 • Slovensko

  Choď za svojím srdcom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 120 min

 • jatamansi
  **

  Když vás těhotnou nechá přítel na parkovišti, to není nejveselejší. Stejně jako noc v zavřeném obchoďáku Wal martu. I když nakonec se projevily jasné výhody. Deníček Dlužím Wal Martu poctivý. Noci v něm promyšlené do detailu. Odteklá voda ovšem nebetyčné klišé. Porod v obchoďáku ovšem může i proslavit. „Jak můžeš někoho tak milovat, když jej vidíš prvně?“ Americia, jméno, co NĚCO znamená. Sally Field jako značně nekonvenční matka, tu bych doma fakt nechtěla. Natalie Portmon je svá v každé situaci a skoro v každé jí to fakt sluší. Pěkné modlitby s odpuštěním za smilstvo a fakt záviděníhodný apetit bývalých alkoholiků. Slasti i strasti jsou zde podávány s nadsázkou, úsměvně a s nadhledem. Roky plynou, Americia roste, tornádo udeří, chudák babička sestra Helma, skvělá Stockard Channing. Dobrá postava, dobrá role, dobrá i dabující Ivana Anderleová. S tou závětí moc doják. Ale strom je zachráněn, dům stojí. Druhá dějová linie ovšem dohání první. Expřítel, trestanec, hudebník, drogy. Pobaví kamarádka Lexi, matka pěti dětí, neméně skvělá Ashley Judd. „Nevadí, když pojedu pomalu? Pojmu to jako dovolenou.“ Myslím, že do dvou hodin toho autoři nacpali neúměrně mnoho, pedofil, další těhotenství, příliš děje, nehod, smůly, neštěstí. Strachu i bázně pro milion důvodů. Proč lhát. Na polepšené hříšníky moc nevěřím a Portmon bohudíky také ne. Co bylo super, byly závěrečné titulky, velké, s fotkami, vtipné. A čitelné.(9.11.2008)

 • Lokutus
  **

  Naprosto obyčejná a nadbytečná pohádka o trubce, která ke štěstí přišla, ve který mají všichni chlapi buď traumata z ženských nebo ještě líp jsou naprostý parchanti, jako pan Klobouk.... Zbytečnost, která je spíš za trest než čímkoliv zajímavá a nic nezachrání ani pozvolna "stárnoucí" Natalie Portman.(28.10.2002)

 • Faruco
  ****

  Mě se to prostě líbilo, těžko napsat proč, ale líbilo. Děj je příjemný a dojemný a abyste neusnuli, objeví se tam i nějakej ten dějovej zvrat.. Co se mi však nelíbilo, byla scéna s tornádem, jak Novalee visela za nohy a držela při tom Americus, to už bylo trochu příliž. K závěru bych pochválil ještě scénář a kameru, která mě zaujala docela dlouhými střihy.(24.4.2011)

 • noctambule
  *

  Natálko v jaké hrůze jsi to hrála? Where the Heart Is byla strašná podívaná a vyjmenovávat jeho chyby by bylo na dlouho. Na druhou stranu u těch stupidních dialogů jsem se občas docela nasmála. Jméno Americus už nechci nikdy slyšet, ale tohle příšerné jméno je jen jedním z mnoha důvodů, proč to člověk chce každou chvíli vypnout.(21.4.2011)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Natálka, přátelští lidé ve filmu, hodně se toho ve filmu událo -film je ovšem hodně zdlouhavý a sledování je náročné/// Film je z 85% drama, ze 14% romantický a z 1% komedie. To jen aby bylo jasno o zařazení snímku. Rozhodně nejde mluvit o tom, že by byl snímek jakkoliv zábavný či snad vtipný. Děj je po celou dobu hodně vážný, až na poslední minutu kdy je opravdu dojemný. Je to tedy spíš příběh o tom jak se mladá zbouchnutá dívka snaží protloukat životem a často narazí na přátelské lidi, kteří jí pomohou z nejhoršího. Rozhodně se nejdená o klasický příběh o popelce a než dojde ke svému štěstí bude jí to trvat 119 minut čistého času. Toho filmového pak zhruba 5-6 let. Dost zvláštní film, řekl bych asi s trošku utahanou réžijí. No ale rád jsem zas po dlouhé době viděl Natálku./// Celkem 56%///(13.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace