poster

Moucha

 • USA

  The Fly

 • Velká Británie

  The Fly

 • Kanada

  The Fly

 • Kanada

  La Mouche

 • Slovensko

  Mucha

Drama / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie / Kanada, 1986, 96 min

Předloha:

George Langelaan (povídka)

Kamera:

Mark Irwin

Hudba:

Howard Shore

Producenti:

Stuart Cornfeld

Střih:

Ronald Sanders

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sullafelix
  *

  mimoriadne slabý a bezduchý projekt pre deti do 7 rokov veku ..... ktorí si ho môžu s radosťou pozrieť ako rozprávku na dobrú noc .......po napätí , brutalite a agresivite tu nieto ani stopy ........... fuj....hanba.... pán režisér ....vypustiť takú sračku do sveta......a ešte tvrdiť, že je to horror(31.1.2006)

 • ScreamJay
  ****

  Bzzzz hergot zas ty mouchy otravujou, ale zabíjet jí nebudu, co kdyby to byl Jeff Goldblum. Tohle je jeden z nejlépe zapamatovatelných hororů posledních 20ti let. Když jsem ho viděl prvně, odvracel jsem pohledy od zrůdně se měnícího Setha Brundlea a scéna ve které si odloupává nehdy nebo vytrhává kust čelisti mnou vždycky slušně zamávala. Po vizuální stránce silně působivé dílo, sedíte si pohodlně ve smé křesle a přesto máte pocit, že jste v tom skladišti a to montrum je nad vámi. Linie napětí je zcela vyvážená a napětí samo je rozvrstveno do všech částí filmu rovnou měrou. Ta pověstná husí kůže, kterou by měl horor vyvolávat se vám zatáhne i na oční bulvy, protože tak mistrně přepracovaný scénář se u tohodle žánru jen tak nevidí. Herecké výkony jsou strhující (v české verzy podpořené skvělým dabingem), opravdové, neumělé. Výtvarně špičkové a na dobu svého vzniku opravdu slušně humusoidní. A samotný David zde uplatnil svou fantazii, jež dokáže pracovat na plné obrátky a divákovi pěkně vrtat do mozkového aparátu. Skvělá podívaná co nestárne a pan Moucha jež vám naservíruje patřičnou dávku chutně vzhlížejících momentů. jen prosim vás, až se budete teleportovat, bacha na to s čím se v bedně zavíráte, sou i záheřnější věci než jen muška zlatá (viz třeba blecha či komár).(24.6.2004)

 • tron
  ****

  „Počula si už o hmyzej poltiike? Nie? To preto, že hmyz žiadnu nemá.“ Mucha, adaptácia poviedky Georgea Langelaana (resp. remake čierno-bieleho filmu z konca 50. rokov), je sila. Spočiatku si vravíte, že to nejako dáte, že to nie je až také hrozné a že to je len film. Ale potom ubehne ďalšia minúta a kanadský úchylák Cronenberg vás dostane ponurou hudbou svojho dvorného skladateľa Howarda Shorea, inteligentným hereckým obsadením (Goldblum, Davisov, Getz, Cronenberg ako gynekológ v odpornej snovej pasáži), temnou atmosférou, nenáročným, ale pôsobivým príbehom, nechutným zmyslom pre humor (jedenie rozpustenej kašičky), nezabudnuteľnými pasážami (pretláčanie rúk) a neuveriteľnou „atmosférou fyzického humusu“. Maskér Chris Walas za "nechutnú" robotu odvážne (na Akademikov) získal Oscara a neskôr sa podieľal na Deep Star 6 a nakrútil Muchu 2 (ehm). Dodnes jeden z najodpornejších filmov, aké som zatiaľ videl. V dobrom. Ak je to možné.(5.12.2004)

 • B!shop
  ****

  Oproti puvodnimu filmu z roku 1958 je film vyrazne strasidelnejsi, ale stejne bych to za horor neoznacil. Par nechutaren tu je a cela postupna premena v mouchu je udelana fakt pekne, ale na me to spis pusobilo jak drama. Ovsem velmi povedeny. Jeff Goldblum je mouse dost podobnej i kdyz je jeste v poradku a jeho postupny nalicovani je fakt super a Geena Davis je ze zacatku fajn, ale ke konci uz jen vali oci, ale kdo by nevalil. Ale precejen film krapet zestarl, takze to misty pusobi krapet smesne. Postava Brundlea a Brundlemouchy se povedla, protoze i kdyz je to nechutak, tak vam ho je stejne lito, kdyby ho clovek vnimal jak nejaky zaporacky monstrum, tak by z filmu nemel takovej zazitek, ale tvurci to zvladli dobre. Jeden z tech lepsich Goldblumovo a Cronenbergovo filmu.(6.8.2007)

 • Darth Sidious
  *****

  Opravdu tohle je horor, u kterého se mi dělalo špatně. Příbeh byl dokonalý a ta proměna na mouchu byla fakt k zblití, ale v dobrém slova smyslu. Ty masky byli fakt perfektní. Je vidět, že stará škola maskérů hravě vítezí nad počítačovými efekty. tohle bylo opravdu nechutné a syrové. Podle mě stejná uroveň jako Věc.(16.6.2015)

 • - První film uváděný do kin, který měl televizní premiéru na televizní stanici Fox. (HellFire)

 • - Proměna Jeffa Goldbluma v mouchu v pozdější fázi trvala téměř pět hodin. (HellFire)

 • - Přestože jde o remake stejnojmenného snímku z roku 1958, zachovává pouze základní ideu vědce, jehož organismus se sloučí s mouchou domácí. (Nancy...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace