Moucha

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Což o to, nápad je to hodně zajímavej, ale to podání mohlo být o dost lepší. Celý film byl takový neucelený, pořád mě tam něco vyrušovalo. I když byla ke konci atmosféra hodně hutná, tak si myslím, že se to celkově dalo zvládnout líp, že ten děj mohl být údernější. Když vezmu v potaz rok vzniku, tak klobouk dolů před gore efekty. Dobrý sci-fi horor, ale čekal jsem víc... 60%(4.5.2012)

70% Tento film mi tolikrát utekl v televizi, že jsem si (po rozhovoru s kamarády v hospodě) řekl dost a rozhodl jsem si ho sehnat. No - nelituji, scéna porodu je působivá i dneska - a gynekologa si zahrál sám rejža:) Překvapilo mně, že na rozdíl od verze s Vincentem Pricem přerod v mouchu probíhá postupně - ale zase můj oblíbenec Jeff Goldblum neočichává mlsně popelnice:)(31.8.2009)

LEGENDA, KLASIKA a LIBOVKA, to jsou slova, která se mi vybavý, když si vzpomenu na legendární film Moucha. Stejně jako Gangsteři či Vetřelec, je Moucha nízkorozpočtový film,který se odehrává v nějaké opuštěné továrně a kde hrají celou dobu nějací tři herci, ale přesto vás to neodradí, ale zaujme. Moucha je film, který se zapsal do světové kinematografie, a dle mého názoru si to plně zaslouží.(27.8.2013)

Po zásluze kultovní dílo a povinnost pro všechny hororové fandy. Cronenberg je hračička, vyhrál si s každým detailem a zásluhou jeho precizní režie nesledujeme hlavního hrdinu jen jako ústřední šachovou figurku v bezvýchodném postavení, ale spíše jím přímo jsme a jeho postupnou proměnu v odporné monstrum pociťujeme i na vlastním těle. U odolnějších diváků zůstane asi jen u mrazení v zádech, méně zdatným se může při pohledu na loupajícího se a slintajícího Jeffa Goldbluma i mírně zvednout kýbl. Tak jako tak, Moucha je zážitkem, na jaký se jen tak nezapomíná- ne pro každého, ale přesto zážitek :) 85%(27.1.2013)

• sullafelix

mimoriadne slabý a bezduchý projekt pre deti do 7 rokov veku ..... ktorí si ho môžu s radosťou pozrieť ako rozprávku na dobrú noc .......po napätí , brutalite a agresivite tu nieto ani stopy ........... fuj....hanba.... pán režisér ....vypustiť takú sračku do sveta......a ešte tvrdiť, že je to horror(31.1.2006)

• - Přestože jde o remake stejnojmenného snímku z roku 1958, zachovává pouze základní ideu vědce, jehož organismus se sloučí s mouchou domácí. (Nancy...)

• - Designéři společnosti Chris Walas studovali kvůli vzhledu Brundelmouchy odbornou literaturu. Konečná podoba Brundelmouchy je hodně zdeformovaná a asymetrická, což odráží pohled Davida Cronenbera, který chtěl, aby to nebyla jen velká moucha, ale doslovné sloučení člověka a hmyzu kombinující elementy obou stvoření. (HellFire)

• - Scéna kdy se Seth (Jeff Goldblum) mění ve svém bytě v mouchu a začne lézt po stěnách, se natáčela ve studiu, kde zabírala upevněná kamera točící se pokoj spolu s pečlivě přilepeným vybavením příbytku. (Epistemolog)