poster

Moucha

 • USA

  The Fly

 • Velká Británie

  The Fly

 • Kanada

  The Fly

 • Kanada

  La Mouche

 • Slovensko

  Mucha

Drama / Horor / Sci-Fi

USA / Velká Británie / Kanada, 1986, 96 min

Předloha:

George Langelaan (povídka)

Kamera:

Mark Irwin

Hudba:

Howard Shore

Producenti:

Stuart Cornfeld

Střih:

Ronald Sanders

Scénografie:

Carol Spier

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  ***

  (1001) -"I'd like to become the first insect politician." Goldblum ve své nejgoldblumovější formě, až radost pohledět, ale od zajímavého béčka až céčka k výpovědi o lidské povaze by to chtělo ještě trochu propracovat, nebo snad vychytat pár much, muhahahahaha. (A když říkám výpověď o lidské povaze, tak myslím něco jako "Věc" a ne přímo antické drama, i když v těch by se nějaký mutant taky našel, takže klidně i antické drama.) Jinými slovy jde o hrubé vítězství nápadu nad propracovaností scénáře. P. S.: Howard Shore celkem jede.(23.3.2019)

 • MM_Ramone
  ****

  Jedno z dnes už klasických horrorových diel minulého storočia. I keď tento film je vlastne len remakeom rovnomenného snímku z roku 1958, tak ho svojim spracovaním vysoko prevyšuje. Sledovať neodvrátiteľnú premenu hlavného hrdinu v monštrum je vskutku strhujúce. Masky, efekty a herecké výkony sú vynikajúce. V životnej roli sa tu predviedol Jeff Goldblum. ****(28.1.2008)

 • H34D
  ****

  Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá! ... Sakra, to sem nepatří... Cronenbergova Moucha není ryzí, ani prvotřídní horor, ale přiměřeně strašidelná a hodně nechutná úchylárna (v tom kladném slova smyslu), která relativně obstojně funguje i jako sci-fi drama, třebaže některé béčkové aspekty skrýt prostě nemůže. Co mě příjemně překvapilo, tak od počátku poutavý a po celou dobu svižný děj, byť scénář je dost lineární. Bavit se, bát a možná i trochu si ublinknout u Mouchy jde určitě, avšak od hororové atmosféry jsem čekal trochu víc a jen tak mimochodem, nechápu, jak se mohla Veronica s Brundlemouchou objímat, tím jakoby divákovi řekla "jen klid, je to jen kostým". 7/10(25.4.2009)

 • Galadriel
  ****

  Jak mám ohodnotit film, který mi z jedné strany připadá jako jeden z nejlepších sci-fi hororů, co jsem kdy viděla a který je ohromně napínavý, dramatický, navíc i romantický a kdovíco ještě, ale na druhou stranu je tak neskutečně sugestivně hnusný, odporný a nechutný, že se na něj už nejspíš v životě nepodívám? Přeměna/rozklad nejen těla, ale i duše namakaného a inteligentního Setha probíhá v přímém přenosu před našima očima a není to vůbec pěkný pohled. Byl to účel a maskéři byli po právu oceněni. Ode mě to z výše uvedeného důvodu na plný počet není, každopádně nejen maskérům, ale i režisérovi a Jeffu Goldblumovi skládám poklonu.(4.3.2008)

 • kitano
  *****

  Ak by sa clovek za cal menit na muchu verim ze by to vyzeralo presne takto.Aj ked film vinika hlavne koli skvelym gore efektom, neda sa napisat ze film je len o tom. Cela premena od pociatocneho nadsenia s novych schopnosti az po tragicky koniec ked sa hrdina snazi zufalo zachranit je spracovana naozaj hrozostrasne-skvelo! Zivotna rola Jeffa Goldbluma. 9/10(13.11.2006)

 • - David Cronenberg si prosadil stejný štáb, se kterým vždy pracuje – štřih Ronald Sanders, produkční návrhář Carol Spier, kamera Mark Irwin a hudba Howard Shore. (HellFire)

 • - Dialog, který vedou Seth a Ronnie u kávy v restauraci byl napsál jen z půlky. Zbytek byl dopsán noc před natáčením. (HellFire)

 • - Původně měl režírovat Tim Burton. (HellFire)