Slavný italský houslista Bussoti, zdrcený smrtí své mladé ženy, smíchá její krev s lakem na housle a vytvoří tak nástroj se zázračným zvukem. Každý, kdo propadne jejich kouzlu, zažije okamžiky velké slávy, ale neštěstí a smrt, zakleté do zvuku houslí, si vždy vyberou svou daň. Film Francoise Girarda, Krvavé housle, sleduje v průběhu třech století a na území několika kontinentů, tragické osudy bývalých majitelů těchto unikátních houslí, o které bojují různí zájemci na velké dražbě hudebních nástrojů. (oficiální text distributora)

laik_60

husle... moje .. husle ... ach ... držať ich v rukách a zahrať si na nich čo len ... "jedna ruža dve ruže" .. pekný príbeh ... scenáristicky a režijne veľmi fajnovo riešený so zaujímavými hercami. Mimochodom S.L.Jakson pôsobil veľmi efektne jeho vysoká troška schudnutá postava elegantný ležérny pohyb ... gestá .. zdá sa že mu tento vek viacej pristane, a dobre sa zhostil aj svojej role (druhý "päťkový film s Jacksonom ... hihi). Pochvaľujem aj hudbu.. ktorá pri takomto filme samozrejme nesmela chýbať. ()

zette

Od tohoto filmu jsem toho moc necekal, o to vice jsem byl prijemne prekvapeny. Ne kazda povidka je stejne dobra, prostrihy z aukcni site jsou vsak velmi zajimave. Myslim, ze se jedna o celkem originalni film, ktery zaujme scenarem a hudbou (tu asi oceni jen lide znalejsi, ja v tom fidlani nic oscaroveho nezaznamenal), spatna neni kamera, herecke vykony prumerne. Nenudil jsem se. ()

Juto

Film zlyháva v mnohých smeroch, väčšinou preto, že jednotlivé príbehy nie sú veľmi pútavé. 3/10 ()

fantassia

Krvavé housle, nikdy jsem nezkoušela vypustit krev z několik hodin ztuhlého těla, ale myslím si, že už je sražená a tudíž je to nereálné. Zbytečně dlouhé táhnoucí se scény někdy až k mírné nudě. Hru na housle ráda poslouchám a hudba byla výborná, takže vyvážila některé ostatní nedostatky. Slušný průměrný film. ()

bloodvomit

Povedený pokus o životě jedněch houslí. Působivé, pěkně zpracované, mystické, multipohledové. Rozhodně film, který stojí za shlédnutí. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Kýčovitá sračička s neskutečně škrobenými dialogy - rudé housle/červená knihovna - v pondělí na NOVĚ!!! ()

cab

Neskutecna pout vyjimecneho hudebniho nastroje - housli je zakoncena v aukcni sini pri jejich drazbe a pritomnosti vsech zajemcu, kteri bud osobne nebo pres generacni minulost prisli se zminenym skvostem do kontaktu. Pozor ale na zajice v pytli... 70% ()

petikacka

Moje srdeční záležitost...Naprosté hudební orgie s houslemi, které v určitých částech filmu doslova mluví...Když jsem film viděla poprvé v době vzniku, tak jsem seděla jak opařená a tekly mi slzy...Zároveň se mi vryl, tak hluboko pod kůži, že si ho pamatuji už navždy...Miluju vážnou hudbu, protože povznáší duši...Za mě 100% ()

Heroine

Nevím proč jsem našla tenhle film mezi horory. Je to docela zajímavý film, ale horor to tedy není. I přes pár obtížnějších míst (Čínština bez překladu), a i přes to, že jsem nepochopila co přesně se to na konci stalo, mne tenhle film docela bavil. Je pravda, že je místy zdlouhavý. Ale zajímavě tajemné téma+skvělá hudba+pestrý a složitý styl vyprávění nějak udržel moji pozornost. ()

xenopus

Myslím, že se z tématu dalo vytřískat více, ale jakási roztříštěnost příběhu (různé lokace a období) jednoho mistrovského nástroje nepřeje souvislé vyprávěnce, a tak na dramatičnosti přidává pouze výborný sled střihů jednak kartářky předpovídající budoucnost a druhak koupěchtivých lidí na aukci. Těm (SPOILER!) nakonec stejně vypálí rybník Samuel L. Jackson, který v této roli vypadá obzvláště povedeně. Jak to asi s tímto v pořadí šestým majitelem dopadne? Hudba výtečná, po právu oscar. Nejlepší hudební nápad je podle mě ve scéně, když chlapec vychovávaný mnichy přijíždí do Vídně (záběr na kočár) - vše ostatní jsou jen variace na již slyšené - od Bacha až po Paganniniho. To ale na kvalitě neubírá! Film je film, ale soundtrack mi zůstane na disku... ()

lektvar

Čo sa huslí týka, je len veľmi málo interpretov, ktorí mi spôsobia zimomriavky. To, čo zrobili v tomto filme, mi spôsobilo zimomriavky, zelektrizovalo korienky vlasov a vtlačilo slzy do očí. Stovka hlavne za hudbu. ()

CorvusBlek

Krásný film, vlastně několik filmů dalo by se říct, v různých časových obdobích, příběhy kolem oněch krví poznamenaných houslí. ()

gpx

Těžce zkoušený italský génius vytvoří vzácný instrument, který si z ruky do ruky předávají celé generace umělců. Každý vlastník předá nástroji kus své duše, obohatí jejich historii svým příběhem. Z houslí se tak stává něco víc než jen hudební nástroj, jsou ikonou. No a pak přijde hádejtekdo a šlohne je. Myslel jsem si, že to nebude americkej film... :)). Tam by to neprošlo holywoodskou cenzurou. ()

ariari

každý, kto trocha vŕzgal na husle, musí mať z toho filmu posvätné zimomriavky. ... Stradivarky napustené ľudskou krvou...a to všetko z lásky...a tie príbehy letiace naprieč časom..to už chce len zarecitovať starého čínskeho básnika Li Po ..v bambusech sedím tiše, v bambusech sedím sám.... ()