Vesmírná Scratastrofa

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2015, 5 min

Mike Thurmeier

Lori Forte

První hvězda je za nápad(y), druhá za vtip(y), třetí za animaci, čtvrtá za vesmír (tohle téma mě asi nikdy neomrzí) a pátá za radost, kterou ve mně tenhle kraťas vyvolal, protože od první "Doby ledové" jde kvalita FILMŮ dolů (*****, ***, ***, **) tak, že už ani nemám chuť se na nové díly dívat... Jednu hvězdu bych ubrala za nesmyslnost (vznik Sluneční soustavy se opravdu nedatuje po vzniku života:-)), ale tak vypadá to hezky a to je hlavní, že jo.;-) Spolu s "No Time for Nuts" a "Scrat's Continental Crack Up" nejlepší ice age kraťas. 4,5*.(10.11.2015)

PO několika letech přichází nový Scratův kraťas. Nutno podotknout že tentokrát není ani tak zajímavý, ani tak zábavný jako jeho předchůdci. Vzhledem ke kvalitě čtvrtého filmu, velikonočního spceiálu a tohoto nového kraťasu se začínám obávat i o kvalitu chystaného pátého filmu. Svět Doby ledové začíná být asi vyčerpaný... škoda. 3*(26.3.2016)

No, nemám co dodat. Vtipné jako vždy, není nad šavlozubou veverku. Jak tu někdo psal, je opravdu škoda, že ještě nevznikl nějaký celovečerní film s touto veverkou a oříškem, ale co víme, třeba se jednou zadaří. Ano, pár zvláštností tam bylo jako třeba vznik samotného vesmíru (nebo minimálně ostatních planet) i když už na Zemi život byl..ale co mi můžeme vědět, když nikdo neví jak to celé začalo.. Když už, tak bych to vychytal tím, že by Scrat při bloudění po vesmírné lodi stiskl třeba časový portál a vrátil se do dávných časů a tak teprve vytvořil vesmír. ----- Jednoduše, jako další minifilm se šavlozubou veverkou a oříškem je to perfketní a rozhodně doporučuji shlédnout.(19.4.2016)

Pořád docela sranda, ale taky důkaz toho, že ani Scrat samotný už tolik netáhne. Využití sci-fi prvků se podle mě naprosto nehodilo, vznik sluneční soustavy trochu opožděný a bohužeo ne tak zábavný jako vznik kontinentů, ale animace pořád nádherná a závěr s našimi oblíbenými hrdiny je prostě naprosto skvělý. Takže jako celkem dobrý, ale doufám, že podobně zvláštně nebude vypadat i regulérní pátý díl, sám o sobě celkem zbytečný. Takže i když Scrat potěšil, už to prostě není ono a mě to nesedlo tolik, jak jsem doufal. 70%.(9.12.2015)

Jediný dobrý úsek z celé páté doby ledové. Konečně budou už i malé děti informovány o tom, že se celý Vesmír zformoval proto, že Scrat nemohl dohonit svůj oříšek. Kreativní a poměrně vtipná záležitost. Škoda, že to bylo tak krátké. Pokud se chystá další Doba ledová, tak bych ocenil, kdyby se točila celá kolem Scrata.(17.11.2016)