Vesmírná Scratastrofa

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2015, 5 min

Mike Thurmeier

Lori Forte

Jediný dobrý úsek z celé páté doby ledové. Konečně budou už i malé děti informovány o tom, že se celý Vesmír zformoval proto, že Scrat nemohl dohonit svůj oříšek. Kreativní a poměrně vtipná záležitost. Škoda, že to bylo tak krátké. Pokud se chystá další Doba ledová, tak bych ocenil, kdyby se točila celá kolem Scrata.(17.11.2016)

Spíše než humornou stránku, která je samozřejmě přítomná, avšak ne v takové míře jako u starších kraťasů se Scratem, musím ocenit vskutku velkou nápaditost tvůrců, co se (nejen) vzniku sluneční soustavy týká. Plakát jakoby lákal na parodii na Marťana, obsahově je to takový mix vesmírných dobrodružných filmů, nicméně v podstatě jde o další a nadmíru šílený řetězec událostí odstartovaný prehistorickým kryserčákem.(3.9.2016)

-3* kraťas z Doby ledové po 152., další prosím! Vypnul jsem mozek a na pět minut jsem se vrátil do dětských let - tehdy Tom&Jerry a teď Scrat - jen ta animace trošku polepšila :-). Zkuste třeba tady [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](8.4.2016)

• Trevor

Scratov a jeho oriešok sa tentokrát dostali do vesmíru a v danom prostredí vôbec neboli doma. Ak by tam nebolo zapichnutie oriešku, ktoré bolo paródiou na pristátie človeka na Mesiaci so skvelou Straussovou Also sprach Zarathustra ukradnutou s filmu 2001: Vesmírna odysea tak by to zrejme bolo zrejme iba na jednu hviezdičku. Dochádzajú nápady.(11.4.2018)

První hvězda je za nápad(y), druhá za vtip(y), třetí za animaci, čtvrtá za vesmír (tohle téma mě asi nikdy neomrzí) a pátá za radost, kterou ve mně tenhle kraťas vyvolal, protože od první "Doby ledové" jde kvalita FILMŮ dolů (*****, ***, ***, **) tak, že už ani nemám chuť se na nové díly dívat... Jednu hvězdu bych ubrala za nesmyslnost (vznik Sluneční soustavy se opravdu nedatuje po vzniku života:-)), ale tak vypadá to hezky a to je hlavní, že jo.;-) Spolu s "No Time for Nuts" a "Scrat's Continental Crack Up" nejlepší ice age kraťas. 4,5*.(10.11.2015)