Reklama

Reklama

Vesmírná Scratastrofa

  • USA Cosmic Scrat-tastrophe
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie
USA, 2015, 5 min

Obsahy(1)

Scrat se tentokráte při své věčné snaze ukrýt svůj milovaný oříšek dostane až do vesmíru.
Další z řady krátkometrážních snímků s oblíbenou epizodní postavičkou sloužící jako upoutávka na pátý díl Doby ledové. (korbitch22)

Recenze (39)

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Ako upútavka sa to dá brať, že je to milé a zas niečo vymysleli v spojitosti s históriou Zeme, no pár vecí sa mi zdá, že tu nedomysleli, najmä časových a trocha aj fyzikálnych aspoň tých elementárnych, čo aj v takýchto dielach mávali staré československé rozprávky často zvládnuté. Možno som sa ozaj len nebavil, ale aj to je argument, prečo to tu nevychvaľovať. Najviac ma však mrzí, že ani piaty diel si v kine nevychutnám teraz s nejakým vlastným dieťaťom, lebo Doba ľadová patrí k tomu lepšiemu v súčasnosti si myslím medzi rozprávkami. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

První hvězda je za nápad(y), druhá za vtip(y), třetí za animaci, čtvrtá za vesmír (tohle téma mě asi nikdy neomrzí) a pátá za radost, kterou ve mně tenhle kraťas vyvolal, protože od první "Doby ledové" jde kvalita FILMŮ dolů (*****, ***, ***, **) tak, že už ani nemám chuť se na nové díly dívat... Jednu hvězdu bych ubrala za nesmyslnost (vznik Sluneční soustavy se opravdu nedatuje po vzniku života:-)), ale tak vypadá to hezky a to je hlavní, že jo.;-) Spolu s "No Time for Nuts" a "Scrat's Continental Crack Up" nejlepší ice age kraťas. 4,5*. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Spíše než humornou stránku, která je samozřejmě přítomná, avšak ne v takové míře jako u starších kraťasů se Scratem, musím ocenit vskutku velkou nápaditost tvůrců, co se (nejen) vzniku sluneční soustavy týká. Plakát jakoby lákal na parodii na Marťana, obsahově je to takový mix vesmírných dobrodružných filmů, nicméně v podstatě jde o další a nadmíru šílený řetězec událostí odstartovaný prehistorickým kryserčákem. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Scrata není nikdy dost a jako vždycky mě tahle dost možná nejroztomilejší a nejvtipnější animovaná postavička desetiletí dokonale rozesmála i když už má za sebou určitě silnější kraťasy.Škoda, že je Scrat více či méně pouze epizodní postavičkou, ocenil bych spíš celovečerák s ním než regulérní pátý díl, ale třeba se někdy dočkáme.75%.K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=zgSNlmkJCpg. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Jediný dobrý úsek z celé páté doby ledové. Konečně budou už i malé děti informovány o tom, že se celý Vesmír zformoval proto, že Scrat nemohl dohonit svůj oříšek. Kreativní a poměrně vtipná záležitost. Škoda, že to bylo tak krátké. Pokud se chystá další Doba ledová, tak bych ocenil, kdyby se točila celá kolem Scrata. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Plakát k filmu vtipně odkazuje na plakát snímku Marťan (2015), který v kinech promítali ve stejnou dobu, a který se také odehrává ve vesmíru. (pajik)

Reklama

Reklama