Na plný pecky

Empire

Komedie / Drama / Hudební

USA, 1995, 90 min

• Radiq

Film, kterej ze začátku vypadá poměrně slibně, se promění na středněproudou sračkovitou hmotu, která do vás sype zásobníky klišé a chce se podobat jinejm takovejm typům filmů. Po hudební stránce mě tam cosi zaujalo, ale většina stála za prd (obzvlášť když tam nebyl ani náznak nějaké jiné hudby než kytarové a Rex Manning). Nic jinýho než happy end se nedá očekávat, takže i přes některé sympatické herce se to topí v žumpě plné hnědejch variací na nudu.(16.10.2007)

• zdepapepa

Vždy, když vidím nějaký typ filmu/seriálu, kde je vyobrazen jeden pracovní den, divím se, jak to do té doby fungovalo. Většinou se totiž jedná o vybublání různých pocitů na povrch, klasická freytagovská katastrofa a následná katarze. A není se ani čemu divit, proč obyčejnému divákovi servírovat obyčejný den, když můžeme mít akční porci zábavy přitaženou za vlasy? Ale co lidi jako já? Někteří z nás mají rádi klid, konverzace a humor z reálných pracovních situací (za všechny zmiňuji seriálové příklady Parks and Recreation nebo Superstore). I tady se jich pár vyskytne, většinou se ale příběh točí kolem pubertálních záležitostí, že se skutečně nedivím, že jako podnik pomalu krachují. Nakupovat tam, tak si asi stěžuji, že tam mají dost jednorozměrný vkus hraných písní (hezká vzpomínka na Ozzáka) a k celebritám se chovají tak, jak se chovají. Jako pohlednice z 90. let, ať už co do hudebních stylů, módních stylů nebo začínajích herců a hereček, to ale slouží dobře.(11.11.2018)

Škoda, že som na tento film nenarazil na strednej, to by ma dostalo určite viac, lebo je vidieť, kto je cieľovou skupinou. Teraz, keď už som dávno vyrástol z toho bezstarostného postoja násťročného drzého snílka, mi to príde moc naivné, ale na druhú stranu, to k tomu mládí patrí, že. Takto som si aspoň pripomenul, aké to bolo, nerobiť si z ničoho a nikoho hlavu a to vyvolalo vo mne prílev pozitívnej nostalgickej nálady. Mimo to, božia hudba ;)(17.5.2011)

Pohodový film s příjemnými herci, v době puberty patřil mezi mé nejoblíbenější. Celý film se odehrává v obchodě s hudbou, kde pracuje partička mladých lidí, kteří se snaží zachránit obchod před prodejem megalomanské firmě Music Town. Filmu dávají kouzlo spíš různé maličkosti než nějaká duchaplná zápletka a zajímavé rozuzlení, kterého se divák rozhodně nedočká. Zábavná je postava sarkastického Lucase, který se nesmí hnout z gauče, protože se mu na začátku filmu nepodařilo v Atlantic City zdvojnásobit peníze, které si vypůjčil z kasy a ty teď "cirkulujou", jak trefně odpověděl na otázku svého šéfa "Kde jsou prachy?". Asi nejlepší postava je slizoun Rex Manning, který má v obchodě autogramiádu. Co je na filmu ale nejlepší, jsou písničky. Samozřejmě se nejedná o hudbu složenou přímo pro film, ale to by asi ani divák ve filmu odehrávajícím se v obchodě s hudbou nečekal. Na druhou stranu se ve filmu objeví pár scén, které působí vyloženě trapně- například scéna s pohřem nebo jak dostane Rex od všech co proto. Před deseti lety bych dala filmu čtyři hvězdičky, dnes už bohužel jen za tři.(5.3.2010)

Více než cokoliv jiného si každý z nás(alespoň většina) přeje být někdy středem pozornosti nebo alespoň být něčím výjmečný. Díky tomuto snímku jsem si uvědomila, že naprosto každý JE výjmečný - třeba hledám v každém filmu moc významů a důvodů proč byly natočeny a možná také ne. Jedno je jisté, že tenhle film zbožňuju a jednou bych si sama chtěla otevřít takový krámek někde kde ještě nic takového není a společně se všemi zaměstnanci tvořit tak trochu rodinu jako je to v tomto filmu. Nic bych se nepřála víc než se mít tak skvěle jako lidi v té době... Zatímco tahle doba stojí za prd tak máme pořád skvělý filmy ,který nám připomínají co jsme měli a ztratili nebo jako v mém případě nikdy neměli .... a možná v této době tak trochu našli....(3.2.2012)

• - Logo smajlíka s nápisom "Have a nice daze" na pokladni je odkazom na film Dazed and Confused (1993), v ktorom si Rory Cochrane (Lucas) zahral postavu Slatera. (U_S_O)

• - Příběh se měl původně odehrávat v rozmezí dvou dnů. Až později byl koncept pozměnen na jeden. (Marek#33)

• - Pri úteku Warrena (Brendan Sexton) z obchodu a jeho náraze do dverí auta bol použitý dablér. Ten narazil do auta tak silno, že si zlomil rebro. (U_S_O)