Africká legenda

Rodinný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1985, 95 min

Bill L. Norton

John Alcott

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,972,297Tržby Celosvetovo $-(30.11.2008)

• nash.

Co všechno se může stát, když si adoptujete dinosauří miminko.... asi to mělo být dobrodružně rodinné, ale spíš to bylo komicky dětinské...(12.12.2004)

Skvělí dobrodružný film.Čtyři hvězdičky dávám za nápad.Kdo z nás by nechtěl mít doma malého dinosaura , který by však už nevyrostl.Film je určený především dětem.(21.3.2007)

Dobrodružstvo, ktoré možno označiť za príjemné a šikovné. Skvelé 80. roky ponúkajúce zábavu síce nie príliš inteligentnú ( a to bez urážky - ide predsa o non-brain výlet ), zato ale svižnú a plnú akcie. Trikovo na nízkej úrovni, no aspoň so človek trochu oddýchne od novodobých digitálnych kúziel. My 30tnici, by sme v detstve tento film milovali.(12.12.2014)

Je to hodně naivní snímek s celkem hloupým příběhem, který se ze začátku tváří skoro jako dobrodružné drama, ale nakonec je z toho ne až tak dobrá rodinná komedie, jež touží být příliš sentimentální, ale nemohu si pomoct, za ty animatronické loutky prostě musím dát vyšší hodnocení. Podle mě se povedly.(16.1.2018)

Film mého dětství...(5.10.2009)

2,5 hvězdičky. Mekelem mbembe. Jako dítěti se mi Africká legenda líbila. Dinosaura přece nepotkáte každý den; byť by byl jenom loutkou...(22.8.2010)

Dobrodružný film o chycení velkého dinosaura v Africe. Jako dítěti se mi tohle líbilo, takže dávám nostalgické 4 hvězdy.(10.2.2007)

• pend

Nenápadité, triky nic moc.(4.1.2007)

Pěkná pohádka pro děti.(25.12.2009)

Tento film hodnotím s velkým odstupem, kdy jsem jej viděl ještě jako malý a vzpomínám si, že se mi velmi líbil. Hluboká džungle, objevení dinosaura, záchrana mláděte, sympatická dvojice zachránců, napětí, krásné „zvláštní efekty“ (i dnes se mi to líbí z fotek více než různé počítačové animace), co víc si může dítě přát. Film si pravděpodobně již nezopakuji, ale za příjemné vzpomínky mu udělím tři hvězdy.(4.4.2019)