poster

Třináct rozhovorů o tomtéž

 • Česko

  13 rozhovorů na jediné téma

 • USA

  13 Conversations About One Thing

 • Velká Británie

  13 Conversations About One Thing

Drama

USA, 2001, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Holka prehodnocuje svoj postoj k životu potom, ako ju zrazí auto a len o vlások unikne smrti. Za volantom onoho auta sedel úspešný mladík, ktorý napriek tomu, že je hrdým obhájcom práva, z miesta nehody zbabelo uniká. Výčitky svedomia mu však načisto búrajú všetko, načom si staval svoje životné hodnoty. Postarší pán, s ktorým sa mladík tesne pred tým rozprával v bare, hľadá márne zdroj životného šťastia... atď, atď. Kultivované, inteligentné, obrazovo striedme dialógové filozofovanie s troškou irónie a fatalistiky. Príjemná alternatíva k hollywoodskym oddychovým jednohubkám, ktorá však predsa len pôsobí tak trochu ako americké hrajkanie sa na "radobynezávislosť", postrádajúce dôveryhodnosť a úprimnosť napríklad Akiho Kaurismakiho. Od neho by to chutilo podstatne lepšie.(10.7.2002)

 • eye candy
  ***

  Všichni mají strašné problémy, do každé minuty je vmačkaných padesát vnitřních pohnutek, pocitů, všichni hledají štěstí, filozofujou etc.etc. chvílemi to působí až absurdně, ale věřím že spoustu z vás tohle může chytit, na mě byla tato sonda do lidského mozku a srdce strašně intenzivní, nemůžu si pomoct.(11.7.2006)

 • Slarque
  ****

  Film je nakonec daleko zajímavější než jeho název. Aby se divák v množství osudů, víceméně náhodně propojených, lépe orientoval, jsou tu čtyři výraznější role (John Turturro, Clea DuVall, Alan Arkin a Matthew McConaughey). Jejich příběhy nejsou až tak statické, jak jsem očekával podle názvu a ač dlouho vypadalo, že štěstí je jen iluze před nějakou pohromou, závěr je přece jenom trochu optimističtější (70%).(13.8.2006)

 • Cimr
  ****

  Tenhle film obsahuje snad všechny ingredience, které mám v současných filmech nejradši - tajuplné prolínání lidských osudů za neustálého filosofování o příčinách a důsledcích štěstí, podmáznuté smutnou klavírní hudbou a odehrávající se na magickém Manhattanu. Ale tentokrát jenom za 4 hvězdy, poněvadž to, narozdíl od podobné, ale mnohem propracovanější Magnolie, občas drhne a některé dialogy nejsou až tak moudré a objevné, jak mohly být. (Např. na dětskou otázku ,,Proč do tebe nabouralo auto?" se dalo - aby to vyznělo moudře - odpovědět takřka cokoliv jiného než ,,Protože jsem mu stála v cestě.")(14.7.2006)

 • Mulosz
  ***

  Film je sice o nečem a je zpracován zajímavou formou, nicméně jako celek působí nemastně, neslaně. Záměrem autorky bylo potlačit zprostředkování emocí divákovi a nechat ho, ať si je z filmu vytáhne sám, ovšem myslím si, že v tomto případě je přibrdila až moc. Za normálních okolností by se hrdinové s těmito těžkými životními situacemi nevyrovnávali takto rezervovaně. I přesto se však jedná o poměrně sympatický "malý film" a autorka má jistou perspektivu.(10.7.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace