Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

glitter

Typicky americky to začalo, předvídatelně to pokračovalo a alespoň trochu překvapivě to skončilo. A ačkoliv jsem ten konec přece jen nečekala (což ale neznamená, že mě jakkoliv šokoval a tak jako tak nepotlačil znuděné zívnutí), nic to nezměnilo na tom, že jsem se po celý film víceméně nudila, a lacinost z toho všeho sálající mě značně odpuzovala. ()

agassi68

Prvá polovica za 2, druhá za 4. Dosť zdĺhavý vstup vykompenzoval záver a najmä už nečakaná pointa. Príjemné sledovanie na daždivý večer. ()

Heroine odpad!

Úplná nuda. Těšila jsem se, že konečně nějaký nebéčkový horor bude aspoň trochu dobrý. A ono zase nic :-( ()

Rockerman

Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposled viděl voo-doo horor. Tento je sice takový umírněný, pravé hororové fanoušky až tolik nenadchne, ale atmosféru to má dobrou. Ten dům je k takovému filmu jako dělaný. Téma není tedy moc omleté, celkově to odsejpá a má to grády. Když k tomu připočítám ještě to velmi pěkné závěrečné překvapení, musím konstatovat, že jsem viděl nadprůměrný horůrek a jsem tak spokojen, protože mě to pobavilo. ()

MickeyStuma

Atmosférou, pozvolným vývojem dějství a vůbec celou koncepcí příběhu hodně tento snímek připomíná film z roku 1990 ´Misery nechce zemřít´ Dějství je sice o něčem jiném, ale fanatismus tu ztvárněný je zcela na stejné rovině. Tady jde o magii ve spojení s klasikou hororového žánru a tím je tajemný dům. Ono tajemno je postupně odhalováno až do místa, kdy šílenosti dostávají svůj řád. Mysteriózní horor si pohrává se strachem diváka, což správný horor taky dělat má, a dá se říci, že se mu to i daří. Lekačky nechť tu nikdo nehledá. Japonští tvůrci sice takovéto příběhy umí vygradovat daleko lépe, ale tohle také není k zahození. ()

Filmárik

Po dlhom čase vydarená duchárina. Čo ma na filme najviac zaujalo bolo jednoznačne pre horor netradičné prostredie. Teda nieže by bol Kľúč prvý horor v močariskách,ale celkový look filmu je proste neodolatelný ,čo veľmi prihráva do kariet atmosfére. Taktiež záver bol veľmi vydarený a dosť sa vymyká z tradičného vzorca blondínka+horor= happy end. Príjemné prekvapenie. ()

Cruchot

V podstatě tuctový horor s mnoha klišé, ale se zajímavou atmosférou a vynikající pointou. Za zmínku stojí určitě i herecké výkony hlavních postav, zvláště pak démonické Geny Rowlands. Lepší ***. ()

Raaavenek

Nuda, nuda, nuda, pěkná pointa. Horory už prostě nejsou to co bývaly a od nadšeného hodnocení v recenzi je třeba si odešíst aspoň 40 %, aby člověk dostal reálný výsledek. Asi jsem už viděl příliš mnoho hororů na to, aby mě něco takového vůbec mohlo zaujmout. Bohužel... ()

Rypley

tři hvězdičky dávám jen za ten konec. ten se opravdu povedl, ale těch nějakých 90minut předtím? to opravdu nevím. Celou tu dobu jsem si říkal, že třeba to, že hlavní hrdince odstávají uši bude mít nějaký filmový záměr, ale nakonec se ukázalo, že ani název z filmem zas až tak moc nesouvisí. ()

Jerryy

Horory moc nemusim , ale tohle byla lahůdka ... z části to asi bylo způsobeno tím , že se nejedná o čistokrevný horor a z části také tím , že mysterióznost z tohoto filmu neudělala hovadinu , jak jsem předem očekával , narozdíl od spousty podobných snímků.Film byl napínavý od začátku do konce , zápletka také v celku originální a na místo happy endu na který jsme u podobných snímků zvyklí se zde vyskytuje konec u kterého se nám tají dech ... no řekněte kdo podobný konec čekal ?... já rozhodně ne ... ()

GIK

Slaboulinký odvárek skutečných hororů. Určitý náznak strachu či napětí jsem cítil pouze v závěrečné čtvrtině. Jinak nuda, žádná atmosféra. Takový šedivý film, bez jakéhokoli charisma. Strhjící a děsivý - ha ha ha, reklamní text distributora tentokrát lhal jak když tiskne. Pozítří nebudu vědět, o čem to bylo. A pointa, která to mohla částečně zachránit se už vůbec nepovedla. Dost slabé 2*. ()

Torgal

Väčšinu stopáže absolútne štandardný, ničím nezaujímavý horror, ale v závere veľmi príjemne prekvapí. 6/10 ()

cerbygerby

Film se rozehrává opravdu pomalu, jak jsem si přečetl v recenzích, ale postupně nabírá na obrátkách.. je tam i dost lekavých okamžiků, ale celé to stále udržuje v napětí.. jediné co mě sklamalo je ten konec. Kate Hudson je suprová. ()

helraiser

Docela slušná duchařina se slušným a docela originálním závěrem. Kouká se na to docela dobře a má to docela slušnou atmosféru. Pěkná podivaná, ale čekal jsem od toho trochu víc. Za zkouknutí to ovšem stojí možná i za koupi. Pro fanoušky duchařin povinost. ()

goni

Prijemne prekvapenie. Asi tak by som charakterizoval tento super thriller, ktory si podla mna zasluzi vyssie hodnotenie. Film zacina ako klasicky horor. Mlada zena odchadza robit opatrovatelku do velkeho stareho domu uprostred bazin. Aj ked je tam zopar hororovych prvkov, jedna sa skor o napinavy thriler, ktory vsak vobec nesklamal. Prave naopak. Trosku pomalejsi rozbeh strieda postupne gradujuce napatie a zaver je uz poriadne strhujuci. Najlepsia je vsak zaverecna pointa, ktoru som teda vobec necakal. V mojom pripade pridala filmu jednu hviezdicku [39/2013]. ()

emdvojka

Je tam minimum napätia, minimum sympatii a empatii k hlavnej postave, pretože i keď sa to všetko tvári pochmúrne a snaží sa to navodiť tu správnu atmosféru tajomna a tajomstva v konečnom dôsledku Kľúč ponúka len otrepané scénky, ktoré ničím neohúria / zvuky v dome, búrka v noci /. Vyvrcholenie a pointa je samozrejme jedna z tých naozaj prekvapivých, ale práve na tom je celá stopáž filmu postavená. Autori sa snažili, aby ani náznakom nedali najavo, čo Vás na konci čaká. Ale aj tak je to pritiahnuté za pačesy a dejovo je to v momentoch hluché a slepé, ale zasa na druhej strane je to ale ako celok nad moje očakávanie i zábavne. Film Uťeč však bol v okruhu takýchto tém lepšie spracovaní. ()