Slnečný kúpeľ (TV film)

Komedie

Československo, 1964, 38 min

Roztomilá filmová povídka.(28.3.2016)

Lekári už pred sto rokmi odporúčali pohyb na čerstvom vzduchu a slnko. Hlavne pre veľkých pánov, ktorí sa aj dnes musia autom odviezť na druhý koniec mesta, aby mohli bežať na páse alebo točiť pedále. Vo filme sa toho veľa neudeje, jeden zákerný omyl, vysvetlenie a doplatí na to kto? No ako vždy, chudoba. –––– Takýto súdok, to je trt. Ja aj vás zodvihnem, ak chcete.(28.3.2016)

Velice příjemná slovenská miniatura s geniálním Kronerem. Má to zejména nádhernou atmosféru, duch doby z toho přímo dýchá. A to se jedná jenom o středometrážní televizní film s minimálním rozpočtem...dneska už to bohužel nikdo neumí. Jediné, co mi na Bahnově filmu lehce vadilo, byly trochu moc protahované snové scény.(19.6.2013)

Skvelý herecký výkon Jozefa Kronera a jednak zaujímavé spracovanie snov tohto herca. Musím vyzdvihnúť herecké výkony, ktoré spočívajú hlavne v gestách a vystihujú danú situáciu tak dokonalo , že slová sú už priam zbytočné. Hudba taktiež vynikala a krčmové scény za výbornú. Dávam napriek skvelému dojmu z filmu a hodnoteniu "len" 4* kvôli skorému záveru, aj keď režisér povedal asi všetko čo chcel , no mne ako náročnému divákovi chýbalo ešte čosi viac . Hlavnou témou je vysmievanie sa zo zaostalosti spoločenských vrstiev , a to formou zábavnou ( gymnastika a slnko). :)(24.1.2011)

Trocha starostí s vlastním zdravím, něco málo ozdravného sportování, kapka lidské hlouposti i kousíček romantiky - to vše v nádherně banálním příběhu v krásné atmosféře počátku 20. století. Poctivé herectví, skvělá snová realita a velmi příjemná hudba.(15.3.2015)