Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Xavierovi je neuvěřitelných třicet let. Co se to s ním děje? Není ani student, ale ani opravdu dospělý člověk, který ví, jak se věci mají. Kariéra opravdu nic moc, sny o renomovaném novelistovi se rozplývají. Jeho zaměstnáním je pak psaní reportáží a projevů a vrcholem jeho skvělé kariéry je spolupráce na scénáři pro TV seriál. Jeho sentimentální povaha ho vede v rytmu dobrodružství života ze dne na den, z noci na noc. Zdá se, že i když svede každou ženu, není s nimi schopen vydržet - i když jde o tak krásné a ušlechtilé bytosti, jako jsou Kassia nebo Wendy. Je schopen se už konečně srovnat a zaměřit svůj život na nějaký cíl?

Film Erasmus 2 navazuje na první díl, Erasmus a spol. (2002), který si získal v evropském kontextu velmi dobrý zvuk. Svěží romantická komedie s velmi kvalitním mezinárodním obsazením dává najevo svůj velký potenciál. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Další zbytečné pokračování. Dvě hodiny pendlování mezi Paříží a Londýnem zpestřené o výlet do St. Petersburgu. Děj není o mnoho lepší než romantické seriály, ze kterých si film dělá srandu. A stejně tak straší dalším pokračováním v otevřeném konci. Pár kouzelných scén tu sice je, ale z atmosféry jedničky toho moc nezbylo. ()

Barak 

všechny recenze uživatele

Po Erasmovi a spol. klesla kvalita značně dolů. Jednička pro mě byla zajímavým výletem do světa vysokoškoláků, kteří se tak trochu nudí, tohle už je jen přiblblé pokračování, které čerpá z toho, že nás bude bavit, když Xavier budu mít sex s každou pátou holkou, kterou na ulici potká - možná :) Je mu kolem třicítky a snaží se prosadit v tom, co si na konci prvního dílu předsevzal - být spisovatel, scénárista.. prostě psát. Ale moc mu to nejde - psát telenovelu musí být docela pruda, není-liž pravda. A tak sem tam něco napíše a ve zbytku svého času si snaží najít nějakou slečnu - v tomto případě takovou, s kterou by se vyspal. Takže to probíhá tak, že se objeví nějaká nová, večer sex, ráno "ahoj" a za chvíli se rozejdou. A tím je protkán celý film, který prakticky nenabídne nic jiného. Postavy z dřívějška, tak těch je tu jen pár, a zbytek tam je jen tak do pozadí, jen pro to, aby koukali, jaké je Xavier nemehlo. Naproto nelogicky si ty holky vybírá a dělá naprosto stupidní věci, které by si normální člověk, kdyby aspoň na chvíli uvažoval, uvědomil. Ty dvě hodiny se neskutečně vlečou, jako by jste sledovali pořád to stejné, nic pořádného se tam neděje, a nakonec skončí tak, jak by mě ani ve snu nenapadlo. Naprosto zbytečné pokračování, které jedničce sahá maximálně po pás.... ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kdepak ty studentské časy jsou, minimum starostí, maximum holek, tuny alkoholu, hejno zábavy a než si to člověk uvědomí klepe mu na hlavičku třicítka a s ní nové požadavky, složenky, zaměstnaní, rodina, propad lidskému stereotypu, ale co když na tohle klepání někdo nechce slyšet ? Pak nezbývá nic jiného, než to rozject ve velkém stylu. Erasmus 2 to přesně v tomhle stylu rozjel. A já Erasmu dvě moc rozuměl. Strašně jsem chápal holku, která na otázku, proč tu se mnou nechceš zůstat, odpověděla "Protože jsem kráva." Strašně jsem rozuměl, když se ten kluk rozkřičel na holku a pak se ho ptali proč se tak choval a on odpověděl "Protože jsem kretén." Že působím jako rozumbrada? Tak si to v hlavičce dejte dohramady co jste kdy udělali v souvislosti s druhým pohlavím a jak jste pak seděli a říkali "Já, jsem kretén." "Já jsem kráva." Kdo tvrdí že to neříkal, tak nepatří na tuhle planetu. Všechny tyhle krásný výpovědi o životě ovšem předčí jedna jediná scéna, která, pravda, je určena zejména klukům a lezbám. Prázdná ulice, ticho a uprostřed té ulice klapou podpadky svůdně se pohybující žena oblečená v minisukni, kterou kamera snímá přesně tak jak by jí snímalo každé klučíčí oko. Během téhle scény jsme sám sobě začal závidět že jsem kluk a že jsem na ženský a ne třeba na chlapy, veverky nebo tramvaje. Panové tuhle scénu si příště zastavte otevřete k ní šáňo, do sluchátek si pusťte třeba Aerosmith a pouštějte si jí zpomaleně, přitom pobumbávejte šáňo a svět vám bude najednou připadat o tolik krásnější, o tolik lepší a bude vám příjmně. Ne to není orgasmus, to je Erasmus, dodavatel pohody nejvyšší kvality. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele

Zatímco první díl byl mimo jiné o objevování jiných kultur, tento se zaměřuje na objevování sebe sama a hlavně na téma honby člověka za dokonalostí aneb co když tam za rohem nás čeká NĚCO lepšího?! Je to míň civilnější jak první díl, kouneme se do Paříže, Londýna a Petrohradu a setkáme se se všemi Erasmáky - s některými víc (díky za perfektní Isabelle v podání Cécile De France) a některými méně. Wendy krásně prokoukla a Xavier je pořád tak trochu hňup. Mají už jiné starosti a přesto pořád stejné. Nevím jestli to není tím znovushledáním, páč já na to většinou slyším... ale dávám tentokrát o jednu hvězdu víc. ()

dr.Orlok 

všechny recenze uživatele

Pokračování skvělé komedie z roku 2002 je hrozně přeplácané. Ne že by to bylo na úkor kvality, ale je toho nějak moc. V prvním filmu se děj odehrával převážně v Barceloně. Tady to je Paříž, Londýn a Sankt Petěrburg. K stávajícím postávám se přidávájí nové a nové. Příběhů je příliš mnoho ( vyprávění pohádky je poněkud samoúčelné ) a na některé se ke konci filmu zapomene ( scénář k "Vášni v Benátkách"). Možná to byl záměr ukázat dnešní svět jako bordel , kdy se hlavní (anti-) hrdina vyspí s každou ženou, kterou potká. A množství lokací opodstatnit ve filmu zmíňenou globalizací. Ale po projekci zůstává taková pachuť, že jsem viděl mnoho dobrých nápadů, ale jen tak ledabyle poskládaných k sobě. Jednotlivé nápady jsou však samy o sobě vtipné a dobře vypointované. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Mimochodem, první díl se jmenuje „L’Auberge espagnole“, tedy něco jako španělský hotel. Je to název domu, ve kterém se odehrával děj filmu, ale ve francouzštině to také znamená místo, kam každý může přinést cokoli svého a podělit se o to s ostatními. (imro)
  • Erasmus je mezinárodní výměnný studentský program. (imro)
  • Pro porovnání, první Erasmus měl přibližně poloviční rozpočet, ale jen ve Francii vydělal 17,3 mil. dolarů. (imro)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno