Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Trailer

*Elfík*

I přes skutečnost, že se jedná o další film zaměřený na středoškolskou mládež (fajn, do ní sice také patřím, ale těmto filmům se zásadně vyhýbám a to už několik let. A daří se.), je překvapivě vynikající... Hlavní hrdina je sice zakomplexovaný outsider, který prahne po popularitě, ale jde na to velmi inteligentní cestou. Relativně. Chytré zařazení předávkování se prášky hned na začátek navede diváka do té správné ',,všechno vám žeru'' nálady. Tu pak podporuje nesmírně sličný ředitel školy (ale vážně, mít někoho takového za ředitele střední školy? Opravdu? Nežiji ve špatné dimenzi? Proč ten náš je tlustý, starý a neschopný nešlapat si na jazyk??), jeho kapánek děsivá dcera, které se libí Shakespeare (ještě jednou: vážně? Puberťačka se zálibou ve čtení Shakespeara) a připitomělý kamarád z autobusu, která nosí po kapsách lízátka. Tož to jsem vyjmenovala skoro celý ansámbl, kterýžto vévodí této skvělé, oddychové komedii, na kterou se musíte podívat, ať máte drogy rádi či nikolivěk. Doporučuji zkusit se předávkovat. ne úplně, samozřejmě, jen do té míry, abyste byli schopni hrát na klavír a přitom řvát ,,new mediciiiiiiiiine'' kývajíc se ze strany na stranu. Navnadila jsem vás dostatečně? Nebo snad vy rádi dívání se na trička Lacoste?? ()

LIVINGDEAD

Průměrná komedie s nesympatickým hlavním představitelem. Ke všemu dost přitažená za vlasy. Už vidím žáky, jak stojí frontu u hajzlu, aby si zaplatili za prášky. V dnešní době, kdy je možné vše sehnat na internetu. Také herec Robert Downey Jr. se na taťku vůbec nehodí. Jeho role byla více než komická. Film si rozhodně nezaslouží tak vysoké hodnocení. Zlatý britský humor :-) ()

PogoJoe

Příjemná komedie o jednom sympatickém, zajímavém, inteligentním a bohatém mladíkovi, jehož největší touhou je být populární. Zvláště, když se po příchodu na novou školu stává otloukánkem a spíše terčem posměchu. Protože má ale za ušima, brzy se mu jeho sen splní. Všichni ho obdivují, zamiluje se do krásné ředitelovy dcery... Je to svéráz a způsob, jakým si ostatní získal, se mi líbil. Charlie Bartlett není komedie, při které byste se řezali smíchy, ale která přináší pohodový průběh, úsměvná řešení situací a skvělé charaktery zahrané výbornými a přesně vybranými herci. Třeba takový ředitel - Robert Downey Jr. je prostě klasik, který má obrovské charisma a už jen jeho účast celé toto dílko pozdvihuje. A Anton Yelchin - tahle role mu padne, ty jeho psí oči, když provede další lumpárnu, musí obměkčit každého... Tento pohodově milý snímek ze středoškolského prostředí jednoznačně doporučuji, pokud si chcete na chvíli odpočinout od vážných témat, zběsilých akcí či jakéhokoliv stresu... A slaďoučká třešnička na dortíčku: Kat Dennings. ()

moviesfan

Charlie je středoškolák, který se chová natolik dospělácky, že dává rady a pomáhá svým spolužákům. Může to znít zvláštně, ale tento film je více než dobrý. Chvíli se smějete, po chvíli film přejde na vážnější stránku a řeší všední i nevšední problémy. Být o trochu delší, tak by se děj mohl více protáhnout a ještě více vyprofilovat hlavní postavu. Beztak zvedám palec nahoru. ()

EastWicka

Totálně nerealistická a naprosto rozkošná komedie o takových těch teenegerských problémech, distribuci víceméně legálních drog a psychiatrické praxi, kterou si na záchodcích na střední zřídil jeden osamělý Charlie (roztomilý, roztomilý Anton Yelchin). A také o zcela oprávněně naštvaném říďovi v podání Iron mana. Mimochodem, Kat Dennings tu vypadá jako dvojče Kristýny Leichtové! ()

• Charlieho limuzína je sběratelský kousek Mercedes-Benz Pullman 1969 kterých bylo vyrobeno pouze 200. (Hal_Moore)
  • Natáčelo se převážně v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (více)