Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Charlie Bartlettovi se zatraceně stylově podařilo skloubit dvě moje velice oblíbená témata, jimiž jsou dobroty na předpis a hustle. Přesnou trefou do černého je potom vykreslení myšlenkových pochodů buranů na americké státní škole, jedoucí ve stylu inteligent rovná se homosexuál. Jelikož jsem měl tu smůlu a párkrát procházel kolem českých učilišť, tak musím konstatovat, že přítomné zvěrstvo by se nezmohlo ani na podobný primitivismus, protože bohužel pro ně je k tomu potřeba dát dohromady alespoň holou větu.(8.7.2015)

lepsie s pribudajucimi minutami a Kate ako vzdy vyborna a bodove hodnotenie dvihajuca...(19.1.2013)

Důkaz toho, že žánr "film ze střední školy" nemusí mít zákonitě odpadovou kvalitu. Velmi příjemně stylizovaných 90 minut, kde se nedá vytknout nic ani hereckému obsazení, ani hudbě. Charlieho Bartletta jsem si koupila náhodou jen kvůli sympatickému, červenému designu DVD a tváři Roberta Downeyho Jr. a jsem ráda, že tahle sázka na neznámý film tentokrát dopadla nad očekávání.(26.6.2010)

Charlie Bartlett je inteligentný chlapec z dobre situovanej rodiny a vďaka svojej priebojnosti a dôvtipu sa rýchlo stane na novej škole samozvaným študentským guru. Film ako taký ponúka mierne ironický pohľad na adolescentov na jednej strednej škole a dosť tvrdý pohľad na svet dospelých. V každom prípade je to však (ani nie tak celkom) komédia tak trochu z iného súdka.(12.8.2009)

Charlie je středoškolák, který se chová natolik dospělácky, že dává rady a pomáhá svým spolužákům. Může to znít zvláštně, ale tento film je více než dobrý. Chvíli se smějete, po chvíli film přejde na vážnější stránku a řeší všední i nevšední problémy. Být o trochu delší, tak by se děj mohl více protáhnout a ještě více vyprofilovat hlavní postavu. Beztak zvedám palec nahoru.(20.2.2009)

• - Hope Davis, která hraje Charlieho (Anton Yelchin) matku, hrála stejnou roli i ve filmu Srdce v Atlantidě. (HellFire)

• - Natáčelo se převážně v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)

• - V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)