Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Ať přemýšlím jak chci, nenapadá mě nic, co by tenhle filmek neměl...Za prvé jsem ráda, že jsem zde poznala Antona Yelchina, protože hraje naprosto skvěle a je to sympaťák. Za druhé jsem se po dlouhé době vážně pobavila, od srdce zasmála, a téměř celou dobu měla úsměv na rtech, což je pro mě známkou hodně dobré komedie. A do třetice všeho dobrého, k mému překvapení se nejedná o žádnou bezduchou puberťáckou slátaninku, naopak je tu hromada mouder a různých zajímavých životních příběhů.(12.7.2010)

• lesumir

Naštěstí to není bezduchá hovadina ve stylu prciček, ale aspoň to mladým ukazuje i tu horší stránku a jak to vidí i ostatní. Jinak by to byl odpad jak vyšitej a ani zajímavej Downey Jr. to nezachrání. Hlavní hrdina je dobrej nulááák a jeho kočka vypadala jak z nechutnýho německýho pornofilmu. Od začátku se ten konec dá hodně předvídat...(6.8.2008)

Charlie Bartlettovi se zatraceně stylově podařilo skloubit dvě moje velice oblíbená témata, jimiž jsou dobroty na předpis a hustle. Přesnou trefou do černého je potom vykreslení myšlenkových pochodů buranů na americké státní škole, jedoucí ve stylu inteligent rovná se homosexuál. Jelikož jsem měl tu smůlu a párkrát procházel kolem českých učilišť, tak musím konstatovat, že přítomné zvěrstvo by se nezmohlo ani na podobný primitivismus, protože bohužel pro ně je k tomu potřeba dát dohromady alespoň holou větu.(8.7.2015)

Charlie Bartlett - bezprostřední bezelstné a inteligentní zlatíčko v příjemném teenagerském odfrku, který se tak zvláštně motá, přeskakuje a přelétá, zmatený jako psyché středoškoláka, přesto nepoučuje a hlavně - baví! Nejlepší je fakt, že lidé jako Charlie skutečně existujou, akorát škoda, že po opuštění střední a s ní spojené doby ideálů tak nějak zparchantí... A s Antonem Yelchinem se rozhodně musíme seznámit blíž!(10.2.2014)

Příjemná komedie o jednom sympatickém, zajímavém, inteligentním a bohatém mladíkovi, jehož největší touhou je být populární. Zvláště, když se po příchodu na novou školu stává otloukánkem a spíše terčem posměchu. Protože má ale za ušima, brzy se mu jeho sen splní. Všichni ho obdivují, zamiluje se do krásné ředitelovy dcery... Je to svéráz a způsob, jakým si ostatní získal, se mi líbil. Charlie Bartlett není komedie, při které byste se řezali smíchy, ale která přináší pohodový průběh, úsměvná řešení situací a skvělé charaktery zahrané výbornými a přesně vybranými herci. Třeba takový ředitel - Robert Downey Jr. je prostě klasik, který má obrovské charisma a už jen jeho účast celé toto dílko pozdvihuje. A Anton Yelchin - tahle role mu padne, ty jeho psí oči, když provede další lumpárnu, musí obměkčit každého... Tento pohodově milý snímek ze středoškolského prostředí jednoznačně doporučuji, pokud si chcete na chvíli odpočinout od vážných témat, zběsilých akcí či jakéhokoliv stresu... A slaďoučká třešnička na dortíčku: Kat Dennings.(12.3.2010)

• - Hope Davis, která hraje Charlieho (Anton Yelchin) matku, hrála stejnou roli i ve filmu Srdce v Atlantidě. (HellFire)

• - Charlieho limuzína je sběratelský kousek Mercedes-Benz Pullman 1969 kterých bylo vyrobeno pouze 200. (Hal_Moore)

• - V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)