Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Charlie Bartlett je příběh jednoho puberťáka co se sám hledá a i když má bohatou rodinu tak to pro něj asi není vše co potřebuje.Na to,že jde zde film v červených číslech tak jsem čekal větší zábavu,ale zase není to tak hrozné jak byste mohli čekat od podobných filmu.Mnoho lidí určitě potěšila účast Roberta Downeyho ,který zde má scénu kdy vypráví o své drogové minulosti.Mě třeba potěšila Kat Dennings.Za mě celkově 65 % a tři hvězdy.(8.7.2015)

Mám rád podobné filmy. Jsou ze života, člověk se u nich pobaví, něčemu se možná i přiučí, a v samotném závěru zjistí, že po celou dobu vlastně sleduje takové milé nezávislé drama. V tomto případě propůjčil celé stopáži své nezaměnitelné charisma výnikající Anton Yelchin, sem tam mu navíc pomohl skvělý Robert - IronMan - Downey Jr. Už jen kvůli poslední scéně filmu, která v sobě má tolik emocí, že se to ani na první pohled nezdá, a ve které oba výše uvedení bezvadně hrají, se vyplatí film shlédnout. Ale samozřejmě nejen kvůli tomu: podobný mix komedie ze střední a psychologického dramatu budu jen těžko znovu hledat. Fronta před záchodky, ze kterých si Charlie udělá svou osobní poradnu, a kde spolu s největším punkáčem ze školy dealují "léky" je nezapomenutelná, stejně jako Bartlettova první zkušenost s předávkováním. Jak bylo řečeno: milé drama.(20.7.2009)

Dlho som rozmýšľal nad tým, komu je vlastne táto veľmi príjemná a rozhodne nadpriemerná komédia určená. Nie je to kvôli tomu, že by mi nesadla, ale je veľmi zaujímavo štylizovaná a bez problémov sa vyhýba mnohým klišé. Zatiaľ čo iné filmy by sa z faktu, že Charlieho vyhodili už z mnohých škôl, snažili vyťažiť čo najviac a spraviť z neho megaloosera, Poll ho využíva iba úplne okrajovo z dôvodu vysvetlenia, prečo je inak veľmi bohatý Charlie na štátnej škole a prečo naňho riaditeľ Garner hladí cez prsty. Ostatne mnoho modelových udalostí či postáv je tu braných z úplne iného uhlu, ako sme zvyknutý. Jedna z vecí, ktoré ma na Charliem Bartlettovi potešili najviac, je to, že je naozaj jednoduché si hlavnú postavu z jej obdivuhodnou osobnosťou v podaní Anton Yelchina (ktorý ma napriek počiatočnej nedôvere viac než veľmi príjemne prekvapil) zamilovať a držať jej palce až do konca. Trochu problém je pri postave riaditeľa Garnera v podaní Downeyho Juniora (SPOILER ALERT!SPOILER ALERT!), ktorý je v neskoršej scéne z filmu najprv totálne na mol a o 75 sekúnd neskôr má hlavu úplne čistú a rozumne uvažuje (tu sa scenárista trochu sekol). Nápad so školskou psychiatrickou poradňou je skvelý, rovnako ako prvý príchod Charlieho do školy, keď si všetci myslia, že je novým učiteľom... Nakoniec ma potešil i fakt, že tu človek nemusí totálne vypnúť, lebo je nad čím uvažovať, rovnako ako to, že charaktery majú (i keď nijak valnú) svoju hĺbku. 76%(24.8.2012)

Jedna z nejpovedenějších dramatických komedií jakou jsem kdy videl. Pohledy do problémů a "duší" hlavních postav jsou výborné. Melancholická a psychologická stránka se velice povedla. Moc se mi film líbil a Robert Downey Jr. ukázal, že patří mezi herecká esa. Výborný snímek který má co dát každému divákovi.(20.6.2008)

Spíš příjemně úsměvná než "semenně vychlámaná" komedie z Améru plná dětí na prozacu a valiu, která se nás snaží přesvědčit, že střední škola je vlastně super místo, i když jste šikanovaný a ignorovaný outsider z lepší rodiny. Nicméně - stačí stát se drogovým dealerem a je z vás rázem rocková hvězda klátící říďovu prvorozenou... Yelchin je talent, Downey hraje zase sám sebe, Hope Davis je sympaticky mimo. Bavil jsem se, byť je to čirá, hollywoodskými barvami malovaná, utopie.(2.4.2013)

• - V Kipově pokoji můžeme vidět plakát amerického zpěváka Marilyna Mansona. (MeanWhile)

• - Hope Davis, která hraje Charlieho (Anton Yelchin) matku, hrála stejnou roli i ve filmu Srdce v Atlantidě. (HellFire)

• - V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)