Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Trailer

tron

„Ako to zvládaš?“ – „...Niektoré dni sú lepšie.“ Tento film mi unikal presne 10 rokov a to napriek tomu, že som naň počúval slová samej chvály zľava, sprava, zhora, zdola i zboku. Niečo ma na ňom však odstrašovalo a musím skonštatovať, že hoci je to nakoniec miestami veľmi fajn film s nábehom na 70%, nemôžem mu ich dať. Vadilo mi dosť veľa klišé v scenári. Vadilo mi, že spočiatku dôležité postavy sa z deja postupne vytratia a nemajú poriadny záver. I samotný koniec mi prišiel pomerne slabý, čakal som niečo ešte oveľa dojemnejšie. Yelchinovu mamu si, ako v Srdci v Atlantíde, zahrala Hope Davis. Škoda, že Anton zomrel, v roku 2027 by som si rád pozrel sequel. Zaujímalo by ma, čo sa s Charliem stalo. Ale mám tip. ()

LIVINGDEAD

Průměrná komedie s nesympatickým hlavním představitelem. Ke všemu dost přitažená za vlasy. Už vidím žáky, jak stojí frontu u hajzlu, aby si zaplatili za prášky. V dnešní době, kdy je možné vše sehnat na internetu. Také herec Robert Downey Jr. se na taťku vůbec nehodí. Jeho role byla více než komická. Film si rozhodně nezaslouží tak vysoké hodnocení. Zlatý britský humor :-) ()

KarelR

Můj oblíbený žánr vyplodil další film, který se na problematiku střední školy dívá zase trochu jinak. Anton Yelchin si tu zahrál sympaťáka Charlieho Bartletta, který sice radí všem ostatním, co mají dělat, ale sám vlastně neví, jak s životem naložit. Je důležité stát se hvězdou školy, nebo spíš co uděláte ve chvíli, kdy jí jste? Svěží a zábavná komedie, ve které nezaostávají ani přihrávající Downey a Kat Dennings. ()

Blizzard

Charlie Bartlett je lehce nadprůměrná komedie nezvyklého ražení, nejedná se tedy o pouhou teenagerskou jízdu zabývající se pubertálními adolescenty toužících jen po pivě a sexu, ale nebojte se, i na něj dojde. To, co film vyzdvihuje ze zapadlých kolejí průměrnosti, je scénář a dobře zahrané postavy spolu s neotřelým humorem. Hlavní představitel hraný Antonem Yelchinem, kterého jsme měli možnost zahlédnout v "Hearts in Atlantis" nebo seriálu "Taken" nám z malého kluka dorostl do podoby slušňáka v saku, už teď ho vidím v uhlazené uniformě pobíhajícího Pavla Chekova v připravovaném Star Treku po palubě USS Enterprise. Do popředí se tu ale dostává i někdo jiný, postava ředitele školy Gardnera, kterou si zahrál právě Robert Downey Jr. Na druhou stranu jsem očekával více, než film nakonec nabídl. Charlieho psychologická poradna měla na můj vkus krátkého trvání a právě zde jsem čekal větší hloubku a interakci s ostatními charaktery. Zato vztah mezi matkou a Charliem i ředitelem - otcem své dospívající dívky je celkem vtipný. Hudební stránka je celkem obyčejná, zazněly ty skladby od různých tvůrců ze žánrů pop, rock či jazz a mezi ně vkládá své melodie Christopher Beck. A jak řekl sám Gardner, doporučuji držet se motta: "Never attack a drunk guy with a gun." (7/10) ()

Malarkey

Mladí už nejsou na houbách, už si užívají sexu, vztahů, problémů, průserů a kdovíjakých vylomenin a Charlie Bartlett je kluk s IQ, ne tykve, ale vysokém jak Eiffelova věž v Paříži, který se snaží vtírnout a být součástí těchto vztahů. Nebavilo mě to, přišlo mi to neskutečně trapný. Hlavně ty postavy mě tam šíleně rozčilovaly. Robert Downey Jr. se taky choval jak ocas největšího ražení. Proč to teda má tak vysoký hodnocení? Já fakt nevím, mně ten film k srdci skutečně nepřirostl. Melrose Place, O.C., Beverly Hills a kluk, který do toho vůbec nepatří. ()

• V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)
  • Natáčelo se převážně v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)