poster

Charlie Bartlett

 • anglický

  Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviesfan
  ***

  Charlie je středoškolák, který se chová natolik dospělácky, že dává rady a pomáhá svým spolužákům. Může to znít zvláštně, ale tento film je více než dobrý. Chvíli se smějete, po chvíli film přejde na vážnější stránku a řeší všední i nevšední problémy. Být o trochu delší, tak by se děj mohl více protáhnout a ještě více vyprofilovat hlavní postavu. Beztak zvedám palec nahoru.(20.2.2009)

 • lesumir
  **

  Naštěstí to není bezduchá hovadina ve stylu prciček, ale aspoň to mladým ukazuje i tu horší stránku a jak to vidí i ostatní. Jinak by to byl odpad jak vyšitej a ani zajímavej Downey Jr. to nezachrání. Hlavní hrdina je dobrej nulááák a jeho kočka vypadala jak z nechutnýho německýho pornofilmu. Od začátku se ten konec dá hodně předvídat...(6.8.2008)

 • tron
  ***

  „Ako to zvládaš?“ – „...Niektoré dni sú lepšie.“ Tento film mi unikal presne 10 rokov a to napriek tomu, že som naň počúval slová samej chvály zľava, sprava, zhora, zdola i zboku. Niečo ma na ňom však odstrašovalo a musím skonštatovať, že hoci je to nakoniec miestami veľmi fajn film s nábehom na 70%, nemôžem mu ich dať. Vadilo mi dosť veľa klišé v scenári. Vadilo mi, že spočiatku dôležité postavy sa z deja postupne vytratia a nemajú poriadny záver. I samotný koniec mi prišiel pomerne slabý, čakal som niečo ešte oveľa dojemnejšie. Yelchinovu mamu si, ako v Srdci v Atlantíde, zahrala Hope Davis. Škoda, že Anton zomrel, v roku 2027 by som si rád pozrel sequel. Zaujímalo by ma, čo sa s Charliem stalo. Ale mám tip.(1.4.2017)

 • Spiker01
  *****

  Typický mustr z ranku rom-com, atypický díky skvělému Antonu Yelchinovi. Škoda, že se člověk musí nejprve dozvědět o jeho smrti a pak zjistit, že to byl nesmírně talentovaný člověk, který to bohužel ke slávě příliš nedotáhl. Jednoznačný symbol jak uctít jeho památku je téměř dokonalý Charlie Bartlett...9/10(22.6.2016)

 • Hellboy
  ****

  Vůbec to prvních cca 10 minut nepřipomína legendární Rushmore!! Až na to, že místo Billa Murrayho je tu Robert Downey jr. což tedy vůbec není špatné. A jsem jediný, komu Anton připomíná mladého Malcolma McDowella? A teď k filmu: No prostě - začíná tím nejobyčejnějším, tisíckrát viděným schematem, ale přesto to pořád natolik funguje, že mě ani nenapadlo film vypnout. No a pak, asi tak po půl hodině, se film začal ubírat úplně jiným směrem a konečně to přestalo vypadat jen jako kopie, ale objevily se i první vlastní nápady. Konec je pochopitelně odhadnutelný, ale ani mi to tak moc nevadilo, spíš mě rušilo to, jak moc se střídala úroveň, jako na horské dráze. Občas super, dokonalé vtipy, občas naprosto nehorázné WTF momenty. Je tam několik vážnějších momentů, které jsem tomu nevěřil, prostě není třeba se znepokojovat, tohle je 100% bezstarostná pohoda. PS: Kéž by tu ale místo Kat Dennings byla Kristen Stewart... Jo a Kip má v pokoji plakát Marilyna Mansona, jak příhodné...(4.10.2009)

 • - V Kipově pokoji můžeme vidět plakát amerického zpěváka Marilyna Mansona. (MeanWhile)

 • - Natáčelo se převážně v kanadském Torontu a Ontariu. (Terva)

 • - Hope Davis, která hraje Charlieho (Anton Yelchin) matku, hrála stejnou roli i ve filmu Srdce v Atlantidě. (HellFire)