Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Blaogranas

Přesná hranice tří a čtyř hvězdiček, čili 70%. Teenagerské problémy řešené způsobem, který může projít snad jen v Americe. Ale přesto má film něco do sebe; například na jedničku zvládnuté hlavní role. ()

A_málka

Film jako takový nepřichází s ničím novým - všichni jsme už tak nějak za tu spoustu filmových let (nedobrovolně) pochopili, jak to na amerických středních školách chodí :) Ale člověk musí přiznat, že tenhle film má něco do sebe a že se pak nakonec přistihnete, že Charliemu držíte palce. A tak to má přece v dobrých filmech být - cítit s hlavním hrdinou až do konce jeho dní. ()

sackrebleu

Prekvapivo príjemný a originálny film z prostredia strednej školy s prekvapivo veľmi dobrým Antonom Yelchinom v hlavnej úlohe - nečakala som, že mi jeho postava bude tak sympatická a že dokáže utiahnuť celý film. Taktiež bolo fajn pozrieť si po dlhej dobe nejaký film s Robertom Downeym Jr, kde nehrá nejakú variáciu Tonyho Starka a rozpamätať sa na to, že dokáže veľmi dobre zahrať i niečo iné. ()

xxENDxx

Nevtipná komedie, super uvědomělé děti, americká výchova, poselství pro děti... ve filmu, kde nefunguje naprosto nic. Trapňoučkej scénář , mizerný herecký výkony (krom Kat Dennings a toho bitkaře), Působí to na mě jako nějaká rodinná podívaná z roku 1990, na kterou se dívají rodiče s náctiletými dětmi hned poté, co končí Volejte řediteli. ()

ozeki

Na poli středoškolské komedie made in USA je Charlie Bartlett tak trochu zjevením. Při jeho sledování se necítíte trapně a svoje IQ dokonce ani nemusíte snížit na úroveň houpacího koně. Ten malej Rusák má talentu na rozdávání, radost ho sledovat (na to, že mu v době natáčení bylo 18 let, klobouk dolů), ale pořád to je jenom středoškolská komedie. Žádné velké zázraky nečekejte. ()

Plechpetr

Filmy o střední škole mě vždycky hodně bavily. Když jsem viděl Downeyho jakožto otce a ředitele školy, moc mě to nesedělo. Ale byl super, stejně jako celý film. ()

arinečka

asi jsem to přepískla, ale je tam Robert Downey a ten kluk v hlavní roli je taky potěšitelný, scénář není příliš debilní, a vůbec. V kategorii, do jaké to dílko řadím, to s hodnocením vidím takhle.... ()

Šípek

Pochopitelně, nebude to trhák, jenž by posbíral všechna komerční mezinárodní ocenění. Avšak pokud dokáže Charlieho terapie jen během hodiny a půl znatelně zlepšit nám divákům náladu, ba některým dokonce ovlivnit filosofii života, pak to jistě není málo. ()

josieaddms

Já osobně vyhledávám komedie o mladých lidech, kteří se nějak liší od ostatních. Charlie Bartlett je jedním z nich. Jeho touha stát se populárním nezná mezí, a on aby toho dosáhl udělá skutečně cokoli. Je to dost vtipné, ale hlavně velmi zábavné. Anton Yelchin předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, nahrává mu Robert Downey jako přísný ředitel školy, nebo Kat Dennings jako rebelská dcera ředitele. Je tu víc hodně povedených scén, třeba když Charlie hraje na piano, nebo chodí k psychiatrům aby dostal léky které potřebuje na své "projekty". Prostě si myslím že to je film který by si fanoušek dobrého filmu neměl nechat ujít. ()

ZnalecH

Moc mě mrzí, že nemůžu dát 5*, ale bylo tam docela dost věcí, které jako kritik nemůžu přejít. Ale opravdu úspěšný film o mladíkovi, který přemýšlí a má životní úděl pomáhat lidem jen za cenu toho, že ho budou uznávat a mít rádi. Přesně dokázal to, čeho bych chtěl jednou dosáhnout - získat nějakou popularitu a nenechat si to stoupnout do hlavy. Toho bych chtěl dosáhnout a Charlie to udělal na jedničku. Kdyby to tak měl každý, tak by celebrity nebyly tak nafouklé, politici nekradli a já nevím co ještě... ()

Veronica27

Ale jo, Charlie Bartlett mi prostě sedl, dalo se na to dívat celou dobu a tak nějak to bylo v pohodě.Charlie si jednoduše hraje na školního psychiatra a snaží se tak pomáhat ostatním, což je sice fajn ale možná měl zůstat pouze u psychologa. ()

GTS_PUNK

Filmy zo stredoškolského prostredia sú kapitolou samou o sebe. A rovnako ako pri ostatných žánrových záležitostiach, aj v tomto prípade k nim treba pristupovať veľmi špecificky. Nielen z diváckej, ale najmä z tvorcovskej strany. Väčšinou v tomto prípade vznikne buď skvelá záležitosť alebo menší či väčší prepadák. Bohužiaľ, v tomto prípade sa jedná skôr o tú druhú variantu. V čom však tento filmový počin z roku 2007 zlyháva? Nuž, nie je to jedna vec. Avšak tou najhlavnejšou je príbeh o mladom chalanovi Charliem Bartlettovi (Anton Yelchin), ktorý prichádza do štátnej školy a tu postupne šplhá hore spoločenským rebríčkom vďaka tomu, že tajne distribuuje po škole najrôznejšie lieky. Do toho je vložený vedľajší príbeh o riaditeľovi školy (Robert Downey Jr.) a jeho dcére (Kat Dennings), ktorý sa prepletá s hlavnou príbehovou líniou, ale nedokáže ju akokoľvek vylepšiť. Hlavným problémom celého príbehu je jeho rýchly spád spojený s ešte rýchlejším vývojom jednotlivých postáv, pričom svojou hlavnou myšlienkou si poriadne nedokáže získať diváka ani do konca filmu. Pojednáva dej o dealovaní liekov v škole, o spiknutí sa proti zavedenie kamerového systému v škole, alebo o postavení jednotlivca vrámci stredoškolskej hierarchie, ktorá dokáže byť niekedy krutá? Tvorcovia divákovi predhadzujú vo finálnej podobe z každého niečo štýlom "Vyber si, domysli si, pochop". Ale nie, takto to jednoducho nemôže v žiadnom prípade fungovať. Aj keď sa po skončení filmu snaží divák nad všetkým rozmýšľať, jasné a zreteľné posolstvo z filmu nevydoluje. Príbehovo šliape film značne vedľa a podobné je to aj na iných frontoch. Hereckí protagonisti diváka takisto priveľmi neočaria. Anton Yelchin píli uši piskľavým hlasom, Robert Downey Jr. pôsobi pomerne suchým dojmom, za čo však možno môže jeho rola, a Kat Dennings sa vo filme takisto nejde svojim výkonom roztrhať. Na ňu sa však aspoň dobre pozerá, čo sa však nedá povedať napríklad o výprave, ktorá je ďalším mínusovým faktorom filmu. Prostredie amerických stredných škôl na filmovom plátne zväčša baví a ohuruje, ale tuto sa jedná o presný opak. Výprava je situovaná veľmi zle, nebaví a nejedenkrát pôsobí značne odpudivým dojmom. Ony sa tu celkovo veľmi ťažko hľadajú svetlé stránky a momenty. Charlie Bartlett ich totižto nemá mnoho. A ak sa nejaká nájde, netrvá dlho alebo je iba veľmi slabá. Z veľkého množstva stredoškolských filmov možno tento zaradiť medzi tie výrazne horšie. Zlyháva príbehovo, a keďže tam to všetko začína aj končí, len ťažko tu môže niečo poriadne fungovať. Zhliadnutie traileru k tomuto filmu vám dá asi rovnaký zážitok, ako keby ste si ho pozreli celý. Prídete o minimum dôležitého a ušetríte si hodinu a pol svojho času. Dosť biedne, keď to najzaujímavejšie na celom filme je účinkovanie rappera Draka v malej roli. ()

beso74

Určite to nebol zabitý čas, len mi nejde do hlavy ako mohol niekto z kompetentných z MPAA tomuto filmu prideliť rating R, čiže prístupnosť do 17 rokov len v sprievode rodičov alebo staršej osoby. Na tomto fakte som sa asi viac pobavil ako na celej komédii. Asi sa im nepozdávali spôsoby, akými lieči Charlie problémy svojich spolužiakov, jednako cenzúra postavila tento film na úroveň vulgárnych komédii typu PRCI, PRCI, PRCIČKY. By the way, milujem americké školstvo... ()

renegrido

Ve své kategorii hodně nadprůměrná komedie o chlapci, který nemůže být průměrný. Ze zavrhovaného outsidera se stává školní hvězdou a oblíbencem a rozjíždí koloběh událostí na střední škole. Nestává se často, aby americká komedie z posledních let měla nějakou myšlenku a nebyla příliš hloupá ani špatně natočená, takže dávám pět hvězdiček. ()

Filisthin

U sledování CH.B. jsem byl zase jednou příjemně překvapen. Teenagerovská komedie, která se přesně drží klasického scénáře, ale kde všechna ta klišé vyzní jako docela plus pro celý snímek. Kdyby tam nehrál Downey jr., tak dám tři hnězdy, protože co si budem nalhávat, ten chlap je prostě skvělej :) ()

stiewe

Jak se chcete zbavit kluka kterej Vás nemá už od prvního dne v lásce? No zkamarádit se s ním přeci. Charlie Bartlett je na svůj věk obrovsky inteligentní, chápavej a nadanej člověk. Na svých 17 let toho ví až příliš moc, což velmi často bije přímo do očí. Anton Yelchin opět předvádí skvělý herecký výkon a společne s R. Downey Jr táhnou celý příběh do vyšších sfér. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin