Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

angloumene

Trošku netradiční komedie spíš o než pro teenagery. Postava Charlieho Bartletta je dost zajímavá, jenom škoda, že díky svému silnému nadhledu a sebereflexi a v následujících minutách zase velké dětinskosti těžko uvěřitelná. Přesto určitě stojí za zhlédnutí a to hlavně kvůli svému neotřelému podání téhle teen tématiky. ()

peetriss

Další z řady středoškolských filmů, a přesto tak trochu jiný. Jeví se inteligentně, nevtíravě vtipně a s nadhledem se snaží působit životně moudře. Potud příjemné a nenáročné, navíc herecky sympaticky obsazené. Bohužel v polovině druhé se koná pád do hloubi klišé, která s sebou zákonitě přináší porci nudy. Škoda. ()

orkadimenza

Začátek nic moc, až odrazující. Egoismus zpočátku trapné postavy mi byl nesympatický. Pak se ale z Charlieho stal normální kluk, podívaná to byla příjemná, a nabídla zajímavé komické i dramatické situace. Volba Downeyho Jr. byla senzační, o něco horší už to bylo s Kat Denningsovou. Celkově průměrná až nadprůměrná středoškolská komedie. A proč vlastně píšu komentář? Protože včera (19.6.2016) bohužel tragicky zemřel nadějný herec a hlavní postava právě tohoto filmu Anton Yelchin. Smutné. Tak třeba napodruhé budu na Charlieho Bartletta nahlížet z jiného úhlu. Rest in peace. ()

sona123

Když jsem si film rychle převíjela, abych se rozhodla, zda se vůbec dívat, měla jsem pocit, že opravdu nemusím všechno. Pro jistotu jsem se znovu podívala na hodnocení, též s tím, proč jsem vůbec chtěla film stáhnout. A ejhle, 73%! A tak jsem se nechala přesvědčit a dobře jsem udělala. Velice svižné a vtipné dílko, báječný Yelchin i Robert, kterému zde role neobyčejně sedla. Ona to vůbec není "teenagerská" komedie, jak se na první pohled může zdát (a na ty jsem už přece jen trochu stará). Chvílemi to ujíždí do trapných happyendovských chvilek, ale zavčas je tomu učiněna přítrž a za to skutečné díky! Všichni zúčastnění udrželi film v lehce nadprůměrných mezích, střízlivě, ale přitom s vtipem, výborně. ()

Tydyt007

Velmi vtipně zpracovaný film o problémech dospívajících dětí....Musím uznat že takhle mně jen tak nějakej film nedostal...hustodémonsky krutopřísné.. ()

aLPaC

Anton Yelchin jako chytrej sympaťák, miláček střední školy, který všem radí a prodává prášky, ale sám tak úplně neví, co si se životem počít. Určitě nadprůměrná komedie/drama ze středoškolských lavic. ()

Greg25

Velmi milé překvapení, kdy nečekáte nic a dostanete hodně. Osobně si myslím, že tenhle film není určený jen pro teenagery. Scénář nabízí potenciál nadprůměrného filmu a režisér a zejména vynikající herci ho naplňují stoprocentně. Anton Yelchin dokazuje, že je jednou z nejnadanějších vycházejícíh hvězd červeného koberce. Robert Downey Jr. hraje skvěle jako téměř vždy a scéna s ovládáním lodičky v bazénu či ta s pistolí v ruce nemá v jeho podání chybu. Zajímavý scénář, dobří herci a dobře pojatá režie rovná se skvělé nadprůměrné zábavě. Zasloužených 80%. ()

Jaroslaf

jojo to byla Kat Dennings ještě kočka...když se teď na ní podívám v tom podivném seriálu 2 socky, je mi z toho smutno. Čárlí je v podstatě zbohatlickej hajzlík co neví sám se sebou a tak radí ostatním, což ve výsledku krásně vystihuje všechny psychiatry obecně. Za vylíčení Ritalinových hrátek, matrix referenci a vynikající herecké výkony si přidávám klidně dvě hvězdy navíc a rád se na to opakovaně s klidnou duší kouknu znovu .) ()

TomasKotlant

Ač se viditelně jedná o komedii pro teenagery, je udělaná vkusně a obsahuje poměrně nepovrchní poučení a filozofické otázky. A samozřejmě nechybí krásný happy end, který se ale dokázal patosu a kýči relativně vyvarovat. *** Ve zkratce: Ahoj, já sem Charlie. - Já vím. ()

Rehooo

Začátek filmu mi přišel takový obyčejný. Přiznávám, měl jsem k filmu nějaké předsudky že to nebude stát za nic. Druhá půlka filmu mě však přesvědčila o opaku. Není to nějaká úplná pecka, ale film má něco do sebe. Má takovou zvláštní pomalou a přesto razantní atmosféru. ()

Matli

Celkem průměrně dobré, Charlie Bartlett je prostě řízek, to každopádně a s lepším režisérem by to byla pecka, za to Ironman (Downey Jr.) je celkem suchar, spíše ke konci už začal být zajímavej. Je to prostě takovej typ filmu, kterej je dobrej, ale stačí ho vidět jen jednou. 61% ()

Saur.us

V první půlce velmi nadějná teenagerovská komedie, která baví zábavnou zápletkou, skvělým výkonem A. Yelcina a spoustou dalších různých maličkostí. V druhé polovině bohužel ztrácí dech a jakmile začne hrát na sentimentální notu, mé nadšení padá a nezachrání ho ani výborný opilecký výstup R. Downeyho Jr. Kolem a dokola jde ale v rámci teen komedií o to lepší, co stříbrné plátno nabízí. ()

inachisio

Příběh je velice zajímavý a originální, ale ne tak dobře zpracovaný. Nedovedu si představit, že bych prostě začala radit lidem, oni by se mi nevysmáli, věřili mi a chodili za mnou. Celé je to pohádka, v níž šlo všechno moc rychle. Do té doby, než spolu sedmnáctiletí puberţáci vlezli do postele, bych tomu byla ochotná dát 🙂🙂🙂, ale tohle mi dokonale zkazilo náladu. Ale jinak tam byly světlé chvilky a dojemné momenty. Až na ten její zpěv, ten dojemný nebyl. A Downey se do téhle role vůbec nehodil! ()

zabro

Zacinam si myslet, ze Robert Downey jr. neumi hrat nic jineho nez nejakeho typka co ma problem s alkoholem. Sice ho hraje skvele,ale uz toho zacina byt trosku moc. Ted trosku za spoileruji, takze pokud to nekomu vadi tak muze zkoncit se ctenim od tohoto mista. Hlavni problem tohoto filmu vidim v tom jak cely film zkonci neskutecne trapnym happy endem. Jak je hlavni hrdina nejlepsi a vsichni ho nasleduji. Ale jak rikam nebyt toho preslazeneho konce tak by ten film ode me videl pet hvezdicek. ()

merigieren

První půlka taková ta klasická komedie ze školy, smyslem lidského života je být oblíben. Druhá část vás osvobozuje od závislostí, jen už není tak vtipná, dalo by se říct, že to jde do kytek. Nepřipadá mi to jako uvěřitelné drama, příběh sebevraha vyřeší pár vět, pak to rozmlácení budovy, opilý otec, rychle vystřízliví, nevím, mě to pak už nebavilo. ()

Heroine

I když se mi to, z jistých osobních důvodů, nechce přiznat, tenhle film se mi dost líbil. Je tam pár vtipných, a pár originálních míst, a hlavně je to zábavné od začátku do konce. Yelchin je výborný herec, i ve vedlejších rolích se tu objeví pár dobrých týpků. Ale Kat Dennings podle mne vypadá jako mentálně zaostalá. Takže pro mne nic velkolepého, ale celkem zajímavý film. ()

achaja

Charlie má problém a snaží se ho vyřešit tím, že se za každou cenu stane nejoblíbenějším mezi spolužáka, je jedno jesti bude padělat průkazy nebo zásobovat školu lékama na předpis. Nakonec ale zjistí, že být oblíbený za každou cenu má svou cenu. Film drží skvělí herci (Dennings, Downey Jr a i Yelchin není špatný). Slabší 4ka. ()

savage3303

Príjemná teenegerská komédia, kt. nie je taká ako tie ostatné plné hovadin a sexu. Pre mňa to bola dosť slabá komédia a veľmi často som sa nudil. Aj tej drámy bolo na môj vkus málo. Film ničím extra nezaujme ale je to príjemné pozeranie a strata času to nieje. Na tento film ale rýchlo určite zabudnem. Obyčajné 3*. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin