Epizody(7)

Sedmidílný seriál ze současnosti o přátelství desetiletého Josefa a jeho stejně staré spolužačky, vietnamské holčičky Ly, vypráví s jemným humorem o krizi, kterou prochází Josefova rodina. Ly se stává Josefovou spolubojovnicí nejen proti tetě Martě, která se "nebezpečně" sblížila s jeho otcem, ale je mu oporou také ve chvíli, kdy ztrácí své nejlepší kamarády a život mu ztrpčuje uražená spolužačka - Helena B, jejíž nenávist se nakonec soustředí na Ly. Lyino charisma nakonec pomůže ukončit dětské podrazy a sváry, stará přátelství jsou obnovena, našel se i ženich pro tetu Martu. Autorka seriálu scenáristka Anna Vovsová spolupracuje s Českou televizí přes deset let. Pro dětské diváky napsala původní pohádkový příběh "Pohádka o prolhaném království" a příběh "Zamilovaná" (premiéra 1993), který získal řadu ocenění na mezinárodních festivalech (v Remeši, v Montevideu, v Chicagu). (Česká televize)

Nick321

Kouzelný seriál o přátelství mezi českým chlapcem Josefem a vietnamskou dívkou Ly. Vidíme zde dětské lásky, dobrodružství, schopnost dětí spojit síly a pomoci když jde o vážnou věc. Hlavní záporačku Helenu Bajerovou divák spíš lituje, Josef ji opustil kvůli její divočejší povaze, máma nemá čas, táta se odstěhoval a tak Helena vynakládá veškeré úsilí k tomu, aby se Josefovi mstila za rozchod a použije k tomu své ostatní nápadníky, Josefovy dřívější kamarády. Její pokusy o pomstu se stávají čím dál ubožejší, přitom Josef spíše řeší to, aby mu jejich nová spolubydlící Marta nerozvrátila rodinu. ()

bozskydave

Jak už přede mnou jiní uvedli. Ano první 3-4 díly byly zajímavé, poutavé na úrovni... 4-7 již šel s kvalitou postupně dolu. ()